Skocz do zawartości

Czołg lekki 7TP [Mirage, ABER][1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Przejęcie Zaolzia 1938r.

W roku 1938 władze polskie rozpoczęły przygotowania do realizacji planów odzyskania ziem polskich z rąk Czechosłowacji. Przyczynił się do tego nacisk wywierany przez Adolfa Hitlera.

30 września 1938 roku nastąpiły zmiany graniczne wymuszone przez nazistowskie Niemcy. W tym czasie władze polskie złożyły ultimatów Czechosłowacji dotyczące terenów Zaolzia zamieszkałych przez narodowość polską.

W październiku roku 1938 posiadając zezwolenie z państw zachodnich Zaolzie zostało przyłączone do Rzeczypospolitej. Zaolzie zostało odbite przez 35- tysięczne oddziały Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Bortnowskiego.

Podczas zajmowania terenów Zaolzia powstały konflikty z państwem niemieckim, które także chciało uzyskać część Zaolzia. Nie udało im się to, ponieważ Wojska Polskie pojawiły się tam jako pierwsze, obstawiając taktyczne punkty. .

 

In-box:

 

1-4.jpg

 

2-3.jpg

 

3-3.jpg

 

4-4.jpg

 

5-4.jpg

 

Na razie to na tyle

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak jest "żelazny zestaw" musi być !:)

Powiedz Dumo jak bardzo chcesz ten model upodobnić do 7T ? Jeśli bardzo to masz przed sobą sporo pracy. Gratuluję odwagi i trzymam kciuki.

W razie czego nie zwlekaj i pisz na PW, podeślę Ci to i owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha Dumo, popraw tytuł wątku z 7tp na 7TP wbrew pozorom to różnica

Myski ma rację z zawieszeniem - żółwie warto kupić poprawne, mogę Ci zdradzić patent na ruchome wózki (bardzo fajnie działają) no i do tego gąsienice Friuli.

 

Myski to jest przecież wersja DW ! Lufki tak ale ckm od Choroszego (żywica, warto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z checia bym to wszystko nabyl ale niestety z budzetem u mnie ciezko pozostane przy tym co pokazalem w in-boxie.

 

Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie bo model sam w sobie dosc tragiczny...

 

Sory za pisownie ale pisze z laptopa [nie mam polskich znakow].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cy godzinki i tyle zdolalem zrobic (od groma roboty przy tych zaluzjach):

 

2-4.jpg

 

3-4.jpg

 

4-5.jpg

 

1-5.jpg

 

5-5.jpg

 

6-4.jpg

 

7-3.jpg

 

8-2.jpg

 

9-1.jpg

 

10-1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj, nie da się poprawić tych żaluzji z tyłu. Siatki na górnej płycie też warto poprawić. Wejście kierowcy masz odwrotnie przyklejone. Ta część ze szczeliną obserwacyjną powinna być zawiasami do góry. To tak na szybko. Resztę pewnie znajdą znawcy tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOoooo nie blachy juz zostawiam jak sa za duzo nerwow mnie to kosztowalo, po farbie bazowej bedzie to lepiej wygladac.

 

Mam pytanie czy nitro rozpuszcza klej cyjanoakrylowy bo nie mam kasy na debonder ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaluzje wyglądają tragicznie i nic im nie pomoże jak tak je zostawisz. W dodatku nie wiem czy są pod dobrym kątem. IMO włóż w ten model więcej serca, bo zrobiłeś falstart z pewnymi elementami. Szkoda pieniędzy, które wydałeś no i przecież to konkurs! Z pewnością stać Cie na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki poprawione

 

Zaluzje sa zrobione tak jak powinno byc, znaczy tak jak instrukcja sugeruje po przyklejeniu troszku je powyginalem. Siatki kurde do poprawy bo krzywo.

 

Mam problem z gaskami nocke na nich zarwe

 

 

Dumo napisał:

Mam pytanie czy nitro rozpuszcza klej cyjanoakrylowy bo nie mam kasy na debonder ??

 

 

Rozpuszcza. Kiedy robiłem lufkę RB to wrzuciłem ją do nitro i wszystkie części poodpadały.

 

 

No to super jutro pozdejmuje nadmiar kleju

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOoooo nie blachy juz zostawiam jak sa za duzo nerwow mnie to kosztowalo, po farbie bazowej bedzie to lepiej wygladac.

 

Śmiem twierdzić, że po położeniu podkładu będzie dokładnie na odwrót i będzie to wyglądało jeszcze gorzej niż teraz.

 

Kret może rozpuścić CA. Może, ale nie musi - czasami to robi, a czasami nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...
Dumo napisał:

Mam pytanie czy nitro rozpuszcza klej cyjanoakrylowy bo nie mam kasy na debonder ??

 

 

Rozpuszcza. Kiedy robiłem lufkę RB to wrzuciłem ją do nitro i wszystkie części poodpadały.

 

No to super jutro pozdejmuje nadmiar kleju

To dość ryzykowne bo nitro może rozpuścić plastik i tym samym zniszczyć model. Debonder do najtańszych specyfików nie należy ale nie ma z nim żadnego ryzyka - nie rusza plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a u mnie nitro nie ruszył CA, którym popaćkałem stół. Może zależy od rodzaju CA (firmy?).

 

Chyba byś musiał wrzucić cały stół do nitro CA rusza dopiero po jakimś czasie. A czyszczenia modelu nitrem nie polecam bo rzeczywiście rozpuści plastik. Jedynym znanym mi sposobem jest debonder. Proponuje CMK. Moim zdaniem jest lepszy od Letago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Dumo, to tak:

 

1. Nawierć rury na których są zamontowane "żółwie" z wózkami (te odstające od kadłuba). Na odkrywca.pl masz zdjęcia repliki (Galerie), porównaj swoje wózki z oryginałem, kilka rzeczy można bardzo niewielkim sumptem poprawić. Będzie ładniej.

2. Popraw koła napinające bo widzę, że są od początku źle złożone. Rozumiem, że mechanizm napinania, korektę kół napędowych itp sobie odpuszczasz ?

3. Czy masz zamiar poprawiać boczne łączenia płyt pancerza ? Są wypukłe, a powinny być wklęsłe (pancerz nie był spawany, a skręcany na stelażu).

4. Siatki nad chłodnicami wystają Ci za bardzo - tak o 1/3. Nie wiem czy jesteś w stanie to poprawić, trudno.

5. Nie wiem ile wchodzi ogniw RPM (ja zawsze używam metalowych Friuli) ale powinno być ok 110. RPM są większe, więc pewnie będzie ok 100. Montując gąsienice przejrzyj wcześniej zdjęcia - zwisy nie za mocne i nie wszędzie !

6. Czy ta boczna-ukośna płyta pancerza z rewizją (bok silnika) jest przyklejona już na amen ? Jakoś dziwnie odstaje na długości (dolna krawędź).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.