Skocz do zawartości

Czołg lekki 7TP [Mirage, ABER][1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dumo co Ty wyprawiasz ?!!! To jest warsztat konkursowy! wielu młodych modelarzy się tu uczy. Mam nadzieję że nie nauczą się infantylnego podejścia do modelarstwa redukcyjnego. Te odwrotnie założone gąski to totalna porażka! Niechlujne blachudry,lekceważące podejście do uzbrojenia to jakaś masakra. Sorry ale musiałem to napisać bo już nawet napoje których reklama jest zabroniona nie pomagają. Robert Gadkowski Templess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiadomo bardzo lajtowo podszedłem do tematu ale cóż to dopiero mój drugi Polak, przy następnych merytorycznie się bardziej postaram.

 

A przy sklecaniu gąsek za bardzo myślałem o Panzer IV który ma je ustawione w taki a nie inny sposób

 

Ogólnie moje modele są bardziej artystyczne niż zgodnie merytorycznie z samą budową. Dla mnie najważniejsze jest porządne wykonane malowanie niż sama budowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo co Ty wyprawiasz ?!!!

 

Te odwrotnie założone gąski to totalna porażka! Niechlujne blachudry,lekceważące podejście do uzbrojenia to jakaś masakra.

 

NIc dodać nic ująć

Ogólnie moje modele są bardziej artystyczne niż zgodnie merytorycznie z samą budową.

 

Okej i o ile błąd merytoryczny ja bym zaakceptował to niechlujności złożenia, i tekstów w stylu to się zamaskuje błotem - już nie.

Wkurza mnie takie podejście, tam się położy kanister, tu błoto a tam mapę to nie będzie widać niechlujstwa.

najważniejsze jest porządne wykonane malowanie

Niechlujstwo wyklucza to co napisałeś. Malowanie i ślady eksploatacji to świadomy proces twórczy, a nie wolna amerykanka mająca na celu zasłonięcie skwaszonego sklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz masz inne podejście, ja jestem zbyt nerwowy na taką marnostrawną, mozolną robote, z której i tak nic nie wychodzi.

Ten model tak samo jak blaszki do niego to jest porażka i dziwi mnie to że polska firma tak daje dupy na światowym rynku.

 

 

Niechlujstwo wyklucza to co napisałeś. Malowanie i ślady eksploatacji to świadomy proces twórczy, a nie wolna amerykanka mająca na celu zasłonięcie skwaszonego sklejania.

 

Akurat nie jestem człowiekiem który tak robi. Ślady eksploatacji muszą być tak gdzie trzeba i nie przesadzone co widać po moich modelach choćby zbudowanych w tym roku.

 

 

Robię sobie przerwe z tym czołdżkiem, powoli się biorę za KV-1 i Panzer 35 (t) na konkurs PWM.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz masz inne podejście, ja jestem zbyt nerwowy na taką marnostrawną, mozolną robote, z której i tak nic nie wychodzi.

Ten model tak samo jak blaszki do niego to jest porażka i dziwi mnie to że polska firma tak daje dupy na światowym rynku.

 

Bez przesady, model może i jest stary, ale blachy trzymają poziom Abera, trudno im cokolwiek zarzucić. Z połączenia tego modelu i blach powstały już bardzo dobre modele!

 

 

 

Robię sobie przerwe z tym czołdżkiem, powoli się biorę za KV-1 i Panzer 35 (t) na konkurs PWM.

 

Nie poddawaj się! Modelarze nie powinni się poddawać tym bardziej na tym poziomie. Na pewno uda Ci się jeszcze wiele poprawić i zrobić ładny model Ja kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo napisał:

 

Robię sobie przerwe z tym czołdżkiem, powoli się biorę za KV-1 i Panzer 35 (t) na konkurs PWM.

 

 

Nie poddawaj się! Modelarze nie powinni się poddawać tym bardziej na tym poziomie. Na pewno uda Ci się jeszcze wiele poprawić i zrobić ładny model Smile Ja kibicuję.

 

Aaa dziękuje

 

 

 

Bez przesady, model może i jest stary, ale blachy trzymają poziom Abera, trudno im cokolwiek zarzucić. Z połączenia tego modelu i blach powstały już bardzo dobre modele!

 

Właśnie blachy abera są jednymi z gorszych i w przypadku wykonania i bardzo miękkiego materiału, jedyne co aber ma w miarę dobre to zapinki do narzędzi. Ceny aber'a są także przesadzone w porównaniu do jakości. W tym czasie najlepsze blachy robi Voyager Model, bardzo przyjemne zestawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W przypadku modeli Mirage i RPM zamiast w blachy warto się zaopatrzyć raczej w trochę wolnego czasu, styren i przede wszystkim literaturę.

Te modele uczą zarazem pokory jak i rozwijają kombinatorykę.

Takie warsztaty pokazują tylko, że nie wystarczy mieć klej, żeby coś skleić.

 

Być może docenicie bardziej ludzi, którzy złapali się z takim modelem "za bary" i wyszli z tego zwycięsko. A jest ich tu całkiem sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz ja do takich ludzi nie należe, ogólnie nie zajmuję się polską pancerką i większy nakład stawiam na malowanie.

 

Liczyłem na inny konkurs... model raczej idzie na sprzedaż, chwilowo buduje T-28 na konkurs i w planach mam Tygrysa Initiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takim to sposobem skutecznie zniechęciliśmy kolegę. :(

 

Ale nie rozumiem do T-28 mam chęć i samozaparcie choć roboty i poprawek na prawdę dużo:

 

viewtopic.php?t=24456&start=15

 

A na Polaka cierpliwości jakoś nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda. No niestety Polska pancerka, a T-28 czy niemiecka to zupełnie inna klasa trudności, wymaga wiele serca i cierpliwości. Na szczęście przy odrobinie pozytywnego podejścia da się zrobić ładne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Polaka cierpliwości jakoś nie mam. Laughing

I gdzie tu patriotyzm?

 

Przeminął od kiedy u władzy był kaczor a teraz złodziejski tusk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Polaka cierpliwości jakoś nie mam. Laughing

I gdzie tu patriotyzm?

 

Przeminął od kiedy u władzy był kaczor a teraz złodziejski tusk.

 

Dziwne... niektórym przez 45 lat komuny jakoś nie przeminął...

 

Panowie to był żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co polityki w to mieszać tudzież patriotyzmu. Model nie wychodził to się kolega zniechęcił i tyle. Prawda też taka, że 7tp trzeba lubić, ta maszyna nie powala ilością drobiazgów upiększających model, nie daje też dużej wolności w kwestii malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest zamknięty model idzie na sprzedaż i kase przeznaczam na tygrysa.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem proszę pisać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.