Skocz do zawartości

PZL ŁOŚ PLASTYK


bilbopl

Rekomendowane odpowiedzi

Wielki szacun za taki model, bardzo ładnie wyszedł, w moim przypadku - "początkującego po raz kolejny modelarza" bez uwag z jednym przesłaniem - sklejaj chłopie dalej bo jest co pokazać, zwłaszcza że PLASTYK jest dość wymagający miałem okazję się przekonać na jego wypraskach LIM -5 pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż można się spodziewać po staruszku(wypraska) przy łączeniu oszklenia z plastikiem to ja bym trochę jednak poszpachlował karabinom zrób wyloty i troszku go pobrudź będzie lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpachlowałem szpachlowałem ale jak widać dość słabo ;/ ale myślę że z upływem czasu dojdę do jako takiej wprawy, na usprawiedliwienie powiem że to dopiero mój 3 model (w tym drugi z użyciem szpachli) zanim będzie to jakoś wyglądać trochę modeli upłynie . Co do brudzenia, najpierw chcę się nauczyć porządnie malować także zanim będzie widać jakieś brudy czy odpryski na moich modelach trochę czasu zejdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilbopl, jak to sie nie zbyt ładnie mówi - wyżej rzyci nie podskoczysz. Miałeś zestaw taki a nie inny. Mi się Twój Łoś bardzo podoba. Może skusisz się kiedyś na Łosia w 1/48?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrywałem się warstatowi bo zacząłeś od kiepskiego startu ale bierzesz do siebie rady doświadczonych modelarzy, dzięki czemu coraz lepiej Ci modele wychodzą Z moich skromnych uwag.

Przykładaj się bardziej do obrabiania nawet małych części, tutaj na goleniach widać łączenie połówek form, zabrakło 5 minut z pilniczkiem Całkiem ładnie pomalowane oszklenie, jednakże w kilku miejscach rozlała się farbka na boki. Przedni KM wygląda jakbyś zapomniał go pomalować. Bardzo ładnie pomalowany, co już zostało wspomniane w wątku warsztatowym, jedynie razi troszkę błysk lakieru bezbarwnego, jak widać Humbrol nie zawiódł

Ogólnie pozytywnie, mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie wykonany jak na zestaw z minionego wieku

Jedynie co mi się rzuciło w oczy ponad to co już tu napisano to nieco niepoprawny kształt oszklenia. Szyby przed pilotem miały na górze łuki a nie linie proste.

Po za tym widać, że się postarałeś i wiele pracy w niego włożyłeś.

Lakier sprawia wrażenie położonego równo i gładko, bez zacieków.

Jak nabierzesz większej wprawy to pewnie w kolejnym Łosiu przerobisz linie na wgłębne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci model Brawo Mój Łoś w pewnych miejscach był może i lepiej wykonany (subiektywna opinia), ale spokojnie można było mu przypisać w kolejności klejenia nr 20. Może zostaw błysk na modelu, zawsze będziesz mógł zrobić mały brudzing, który przy okazji pięknie zmatowi powierzchnię.

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na początek należy Ci się ogromna pochwała za to, że:

 

1. W ogóle zabrałeś się za tego Łosia;

 

2. Za to, że jest on Twoim trzecim modelem;

 

3. Za to, że go ukończyłeś;

 

4. Za to, że go ukończyłeś z całkiem niezłym efektem

 

Widoczne są na nim, zupełnie normalne dla każdego początkującego modelarza, braki warsztatowe, o których wspomnieli już koledzy przede mną. Ja ze swojej strony dodam jeszcze lekki pośpiech w ostatniej fazie budowy skutkujący niedoskonałościami takimi jak nierówne malowanie niektórych elementów. Braki warsztatowe i pośpiech na tym etapie modelarskiej przygody można jeszcze wybaczyć, aczkolwiek szkoda, że zlekceważyłeś warsztatową uwagę kolegi Brabazona:

 

Do tego, ta część przy silniku stanowiąca przedłużenie kołpaka śmigła nie powinna być rdzawa. Rdzawy powinien być tylko przód pierścienia Townenda.

 

Elementy te można było przy niedużym nakładzie pracy poprawić i wyglądałyby o wiele lepiej.

 

Poza tymi drobnymi uwagami mogę jedynie pogratulować Ci Twojego, pierwszego (i mam nadzieję, że nie ostatniego) wykonanego Łosia

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie wykonany jak na zestaw z minionego ... pewnie w kolejnym Łosiu przerobisz linie na wgłębne

nie porponował bym w Łosiu blachy kładziono za zakładkę co linie wypukłe też ładnie pokazują

 

Poza tym gratuluję również modelu, łdanie, czysto i poprawnie. Moja jedyna sugestia (o której nie wspomniał nikt wcześniej) to lepsze spasowanie skrzydeł - prawego i lewego. Jak zerkniesz na swoją pierwszą albo drugą fotkę to zobaczysz że klapy na lewym i prawym skrzydle maja nieco inny kształt. Ja w swoich modelach łatwię to prosto:

- dokładam do siebie np obie góry skrzydeł i oba doły (w takich parach) i szlifuję wspólnie

- po zmontowaniu skrzydełw sposób poprawny (tzn góra lewa + dół lewy i góra prawa + dół prawy) obrabiam oba skrzydła w taki sam sposób , bo mają takie same błędy wtedy

 

...mam nadzieję ze nie zamotałem zabardzo

 

gratuluję jeszcze raz modelu i ciesze się, że baza polskich skrzydeł rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Mój trzeci model rozpadł by się ze wstydu przy Twoim Łosiu.

A co do połysku- polskie samoloty przed wojną były malowane farbami błyszczącymi, które przez czas eksploatacji matowiały. Można założyć, że to maszyna dopiero co wytoczona z hali na Okęciu-Paluchu.

Pozdrawiam i czekam na Iskrę, mam nadzieję że tam też będę mógł co nieco pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.