Skocz do zawartości

Mi-24 Hind 1/72 Italeri


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To mój drugi model spod aero. Wykorzystałem w nim kokpit żywiczny Pavli. Pomalowany Humbrolami i metalizerami Model Master, a na koniec pomazany mocno rozcieńczonym czarnym Humbrolem.

 

SH104774_small.jpgSH104775_small.jpgSH104777_small.jpg

SH104778_small.jpgSH104779_small.jpgSH104780_small.jpg

 

Dziękuję koledze Mikele za podarowanie mi kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak zacny Adamie. Trochę wpada w oko niedotarty wash tu i uwdzie, ale nie umniejsza to modelowi. Jak to mawiam za temat Za wykonanie Nie moja strona świata (tematycznie) ale "podobuje sie".

 

ps. Dałbys trochę fotek w makro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Fajnie, że się podoba

 

Co do washa: przy wycieraniu go wacikiem zaczynał mi się zmazywać sidolux, nie mam pojęcia dlaczego, więc zostawiłem taki umazany. Ale te maszyny bywają takie, więc chyba nie jest źle. Niemniej proszę o wskazówki, bo już drugi raz wash mi nie wyszedł. Czy kupienie olejnych artystycznych + benzyna ekstrakcyjna zamiast Humbrola + Wamod załatwi sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno, ja używam tez plakatówek czasami, sa łatwiejsze w aplikowaniu i maja fajna głębie szarości(można kupić takie w tubkach podobnych do artystycznych), tylko tyle że trzeba je zabezpieczyc po wyschnięciu sido nakładanym z aero ( broń Boże z pedzla bo sie rozmaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło. Ja bym jeszcze dodał okopcenia za wylotami spalin, bo jeszcze za czysto wygląda.

 

I nie to, zebym chciał mówić "a nie mówiłem", ale wydaje mi się, że kalka z numerem na lewej burcie trocę się postrzępiła. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele kalki na prawdę były mocne Rozwaliłem ją przez moją nieuwagę i brak umiejętności. Niestety w ogóle nie reagowały na płyny Microscale i nie wiedziałem co z nimi w takiej sytuacji zrobić. Ale dzięki Ci, bez nich model wyglądałby o wiele gorzej!

 

W poniedziałek zapodam się po suche pastele do artystycznego, to postaram się jeszcze poprawić to i owo.

 

Nikt nie zauważył, że brakuje pewnej części na ogonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny hind, dobrze poradziłeś sobie z tym kamuflażem z tym washem to bym się nie przejmował, one po dłuższym czasie były dość konkretnie uflejane.

 

gratuluję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym washem to bym się nie przejmował, one po dłuższym czasie były dość konkretnie uflejane.

 

No szczęście w nieszczęściu, że tak wyszło. Nawet trochę zadowolony z efektu jestem, ale miło by było, gdyby mi to wyszło celowo ;)

 

Czyżby wyżutników ASO

 

Tak jest Gdzieś się zawieruszyły i zapomniałem o nich. Jak będę coś malował, to je też prysnę i dokleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model Szkoda jednak ze nie wykonales jakichs bardziej szczegolowych zdjec Chetnie zobaczylbym jak prezentuje sie ten kokpit Pavli ale moze lookne jeszcze do warsztatu Z tego co kojarze to Part daje calkiem fajne blaszki Gratuluje modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, gratuluję wykonania, robi naprawdę niezłe wrażenie. Myślę, że gdybyś jeszcze dodał uzbrojenie, efekt byłby powalający (osobiście jestem wielkim fanem tej maszyny) ale to oczywiście moja subiektywna opinia, wiadomo - co kto lubi

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie foty tylko daj jakieś zbliżenia na kokpit/malowanie i wirnik.

 

ps. Dałbys trochę fotek w makro

 

O właśnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z daleka wygląda ok,ale z bliska już nie za dobrze.

Kaleczki kiepsko siadły bo farba strasznie chropowata ,osłona kabiny,a w szczególności elementy otwarte wyglądają okropnie i psują cały model(używaj taśmy do maskowania,ewentualnie kupuj maski,kosztują kilka złotych)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.