Skocz do zawartości

MiG-21 MF Eduard


flanker37

Rekomendowane odpowiedzi

Leszek, ja bym zbierał na ten model. W końcu zasmakujesz w skali 1/48, Mig-21 to nie jest mój ulubiony samolot, ale widząc takie wypraski z chęcią zakupię.

Marcinie, odnośnie przestawienia się na 1/48 to ciężka sprawa. Mam 13 modeli zrobionych w 1/72 z których jestem w miarę zadowolony. W szafie ok. 10 do zrobienia 3 rozgrzebane + masę dodatków blaszek, żywic. Robię sobie kolekcję tematyczną polskie lotnictwo po 1945 + może kiedyś chciałbym zahaczyć o wrzesień 39'(Łoś, Karaś, P11, Czapla). Przestawiając się na 1/48 to jakby zaczynać wszystko od nowa tylko czasu mało. Ale tak czy owak kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Manas, zapomnij Jestem gotów założyć się, że nic się nie ruszy (a przynajmniej szybko). Jak rozumiem zależy Ci na 11 plm, mam projekt godeł na 2 elm 11 plm w wersji elektronicznej (a także 2 PLM). Wystarczy drukować. Stworzenie takiego zajęło mi godzinę roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pomyślisz nad pozostałymi pułkami, eskadrami i uniwersalnymi numerami

okonek czy nie brzmi to trochę jak propozycja, kto pomaluje mi sklejony model bo sam nie wiem jak? Sam za pierwszym razem pobrałem darmowy program do grafiki wektorowej, pobawiłem się trochę, zrozumiałem co i jak aż wreszcie zaprojektowałem kalki. Firmy które to wydrukują łatwo znaleźć w sieci.

Może gdy będę robił nowe kalki do wakacyjnych projektów maznę też coś innego (ale tego jest multum) i umieszczę projekt do pobrania w wątku MiG-21. Teraz wybaczą koledzy, nie mam czasu

Może zakończmy ten wątek o rodzimej produkcji kalkach, bo taka dyskusja wybucha kilka razy w roku i do niczego nie prowadzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo sie ruszy [mysle tu o krajowych producentach] jak sie ruszylo po wypuszczeniu przez Trumpetera MiG'a 23, szafy nie moge zamknac z podowdu "krajowych" dodatkow do tego modelu. Dobrze ze jest Aires i inne firmy, szybciej ktos zza oceanu zrobi kalki.

Już ktoś zrobił:

http://www.hannants.co.uk/product/LH32009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam mamy już pierwszą osobę która zaczęła pracę z zestawem. Oraz kilka ciekawych dodatków do Miga.

 

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=226802

 

podwozie.png

 

dodatki.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych osób jest to bardzo dobry dodatek do zrobienia dość realistycznego MF-a bez dużego wkładu własnego. Tylko zazwyczaj takie osoby posiadają gotówkę przy sobie. A dla innych modelarzy jest to tylko dodatek który nie każdemu jest potrzebny. Gdy woli samemu po walczyć z tymi elementami od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamy już pierwszą osobę która zaczęła pracę z zestawem. Oraz kilka ciekawych dodatków do Miga.

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=226802

 

Nie popisali się tym modelem. Zobaczcie spasowanie kadłuba i rozmyte linie. Dobrze, że chociaż peryskop na owiewce jest naklejany. Tak było w starym modelu z OEZ. Fajnie, że się ukazał ale nie ma co tak achać i ochać bo nie ma bardzo nad czym. Miałem zamiar skleić polskiego MIG-21 MF i postawić obok MIG-29 w 1\48 z polskimi szachownicami. Eduard mnie rozczarował. Nie tylko mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem na pwm.org.pl daję i tutaj

 

kalki.png

Tak to wygląda. Można je pobrać tutaj

6 i 9 na szybko teraz. Wszystko robiłem przerysowując ze zdjęć, dlatego też w wakacje chcę zrobić numery, szachownice w photo shopie na nowo porządnie wg. dostępnych ostatnio wymiarów. Mimo to, te po wydrukowaniu w skali 1/48 (są już zwymiarowane) wyglądają bez zarzutu.

Inkscape w którym projektowałem zapisuje w .svg, dla fanów photoshopa jest kopia .eps, powinna działać w tym programie. Jeśli będą jakieś problemy piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem na pwm.org.pl daję i tutaj

 

kalki.png

Tak to wygląda. Można je pobrać tutaj

6 i 9 na szybko teraz. Wszystko robiłem przerysowując ze zdjęć, dlatego też w wakacje chcę zrobić numery, szachownice w photo shopie na nowo porządnie wg. dostępnych ostatnio wymiarów. Mimo to, te po wydrukowaniu w skali 1/48 (są już zwymiarowane) wyglądają bez zarzutu.

Inkscape w którym projektowałem zapisuje w .svg, dla fanów photoshopa jest kopia .eps, powinna działać w tym programie. Jeśli będą jakieś problemy piszcie.

Tylko jak to wydrukować i skąd wziąć papier transparentny?

Piękna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wklepałem do googla czy nawet wyszukiwarki allegro hasło w stylu "własne kalkomanie" itp. i tak znalazłem firmę, która bierze za taki arkusz 20zł. Jakościowo wielu naszych krajowych producentów może się schować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.