Skocz do zawartości

B-17G Flying fotress Revell 1/72


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób zdjęcia przy dziennym świetle, tu jak widzę na spodzie kadłuba pada światło z okna i odcień wydaje się jaśniejszy niż reszty spodu kadłuba. I bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te zdjęcia robiłem przy świetle dziennym i mósiałem okna zaslonic bo wtedy wogóle nie było widać modelu/

 

Nie kalecz języka jak nasz "Prezydęt"...

 

Szacun za takie wykonanie słabego zestawu.

 

Czy przypadkiem, nie jest to ów najnowszy i super wypasiony zestaw, hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dół faktycznie nie powinien być zielony, w nast modelu postaraj się lepiej dopasować części, użyj szpachlówki - zwłaszcza na łączeniu połówek kadłuba, będzie dużo lepiej, i nie spiesz się! pokazałeś w krótkim czasie sporo modeli, mam nadzieje że nie były budowane w podobnym tempie tak jak już pisałem - postudiuj poradniki, warsztaty kolegów, dowiesz się dużo i szybko - nie będziesz musiał wyważać otwartych drzwi własną głową czyli uczyć się od zera na własnych błędach.

Widać w twoich modelach zaangażowanie, za to wielki plus teraz trzeba popracować żeby "chciałbym tak zrobić" zamieniło się w "potrafię tak zrobić".

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój model prezentuje się całkiem okazale, zwłaszcza jego wielkość robi wrażenie

 

 

 

Sorki za słownictwo ale odrazu mówię że jestm dyslektykiem

 

 

Przepraszam za wyjście poza temat, ale nie potrafię powstrzymać się. Opinia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o stwierdzeniu dysleksji, dysgrafii, czy innej dysfunkcji NIE zwalnia z pracy nad tą sferą. Innymi słowy, masz kolego trudniej, ale nie znaczy to, że nie obowiązują Cię zasady gramatyczne czy ortograficzne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zapytam na wstępie (bo potem zaponę ) - czy nie chciał byś się pozbyć reszty oszklenia jakie Ci pozostało z tego modelu ? Jeśli to ten "super wypasiony" zestaw to sporo powinno tego tam ostać - chętnie odkupię.

Teraz model :

Trochę mało widać szczegółów na tych fotkach ale faktycznie pierwsze co rzuca się w oczy to te szpary. Koledzy już zwrócili na to uwagę więc nie będę się rozpisywał. Malowanie - tutaj też ciężko cokolwiek powiedzieć bo słoneczna pogoda zrobiła swoje, a rozmiar fotek jest co najmniej mikroskopijny w porównaniu z wielkością modelu. Generalnie takie malowania występowały - w dużym uproszczeniu - spód szary, góra oliwkowy zielony. Jeśli pamiętasz gdzie znalazłeś to zdjęcie na którym się wzorowałeś mógł byś je wstawić tutaj i doszli byśmy do konkretnej maszyny. Oczywiście całość jest raczej fikcyjna bo jak mniemam kalki z zestawu, a malowanie z netu. Teraz odnośnie wersji G - czemu przednia wieżyczka jest w takiej pozycji (mowa o tej pod osłoną kabiny bombardiera)? Mogę zrozumieć brak karabinów z jakiś powodów (serwis etc...) ale ona obracała się tylko w promieniu ok. 180 stopni więc ustawienie jej do tyłu trochę dziwnie wygląda. Górna wieżyczka dla stojącej maszyny też powinna być skierowana WKM'ami do tyłu - tutaj nie czepiam się zbyt mocno bo raz też tak na stałe wkleiłem i musiałem postawić tam jakiegoś typa co to sobie przy niej majstruje żeby to jakoś uzasadnić . Pewnie zrobiłeś oba te stanowiska ruchome więc pisze tylko tak dla informacji . Kolejna kwestia to stanowisko tylnego strzelca. Występowały 2 rodzaje - krótkie i długie. krótkie - ciasne, zimne i nieprzyjemne z dwoma szybkami z każdej strony, długie - ciasne , zimne i nieprzyjemne ale dało się podrapać w tyłek i znacznie więcej było widać dzięki powiększeniu przeszkleń (o ile dobrze pamiętam modyfikacja wprowadzona w 1944 roku). Tutaj akurat chyba jest ok i dałeś oszklenia jeszcze z przed wprowadzenia modyfikacji (nie widziałem fortec w tym malowaniu z przedłużonym stanowiskiem tylnego strzelca). Brak karabinów, jak powyżej, można jakoś tłumaczyć . Skoda, że nie otworzyłeś luku bombowego - na pewno dało by to więcej uroku tej maszynie. To na razie tyle .

 

Pozdrawiam

Piotrek

P.S. Daj znać na PW co myślisz na temat oszkleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja jak w przypadku Ju. Zdjęcia słabe, bez szczegółów uniemożliwiające rzeczową i dogłębną ocenę

 

Przykro mi to mówić, bo nieczęsto zdarzają nam się Fortece na forum i każda z nich cieszy oko (jeśli to oko ma szanse ją sobie dokładnie obejrzeć...).Za sam pomysł wykonania już należy Ci się plus, za malowanie również.

 

Z widocznych niedoskonałości wymienić mogę:

 

1. Wspomniany brak należytego przygotowania powierzchni przed malowaniem (Szpachlowanie ,szlifowanie, polerka) i zły dobór kolorów do przygotowywanej maszyny;

 

2. Nie wymalowana "kulka" czyli stanowisko dolnego strzelca;

 

3. Uzbrojenie pokładowe pomalowane na srebrno (lub jakiś inny jasny metalizer;

 

4. Tak jak i w poprzednich modelach kalkomanie. Czas pomyśleć o bezbarwnym połysku i płynach

 

 

Moim zdaniem masz dobre chęci i talentu też Ci nie brak, ale jak wielu młodym adeptom "sztuki sklejackiej" brakuje Ci cierpliwości. Trochę wolniej, trochę spokojniej, trochę więcej słuchania kolegów forumowiczów a efekty na pewno będą lepsze.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od fotosika. Są to ostatnie zdjęcia dam miniaturki jak i strony z tymi zdjęciami. Jak wszyscy wiecie jestem początkującym. Wszystkie rady jakie mi dajecie zaczynam wprowadzać w życię. Co do oceniania wiem że jesteście fahowcami ale niektórzy swoim zdaniem powodują to że zaczynam mieć się do modelarstwa stosunek obojętny. Modelarsto bardzo mi się podoba nie chcę z niego zrezygnować wręcz przeciwnie chce się rozwijać, a ich wypowiedzi wydają mi sięże chcą żebym zrezygnował. Ci którzy mają swoje dobre zdanie, pochwalają za wykonanie, dają rady powodują to że wierzę w siebie że umiem zrobić ten model i za to dziękuję. Oto nowe fotki i linki do większych zdjęć, następna galeria bez fotosika.

 

a439479ef174647cmed.jpg

 

e8c89936ba7a2ba6med.jpg

 

d2aad68408a0a81fmed.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4040c83949e00261.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/462a8f7ccd471790.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1241a197d4f20a7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8736111cd81686b4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a439479ef174647c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8c89936ba7a2ba6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d2aad68408a0a81f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krytyka Cię zniechęca, pochwały - zachęcają? No, ale jak mawiał artysta - można być miłym albo szczerym. Co wybierasz?

 

Co do wklejania obrazków. Gdybyś zrobił to na przykład tak:

 

d2aad68408a0a81fmed.jpg

 

miałoby to chyba większy sens niż sposób, w który to robisz dotychczas.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oceniania wiem że jesteście fahowcami ale niektórzy swoim zdaniem powodują to że zaczynam mieć się do modelarstwa stosunek obojętny. Modelarsto bardzo mi się podoba nie chcę z niego zrezygnować wręcz przeciwnie chce się rozwijać, a ich wypowiedzi wydają mi sięże chcą żebym zrezygnował. Ci którzy mają swoje dobre zdanie, pochwalają za wykonanie, dają rady powodują to że wierzę w siebie że umiem zrobić ten model i za to dziękuję.

 

Nie wiem czy mam to traktować jako aluzję w stosunku do mojej osoby, czy też nie, ale już nieraz powtarzałem, że jeśli komentuję (krytykuję) czyjąś pracę to dlatego, żeby dana osoba wyciągnęła z tego komentarza jakieś konstruktywne wnioski, a od razu przyjmowała go jako atak czy powód do nabierania obojętnego lub negatywnego stosunku do modelarstwa. Wystawiając model (czy cokolwiek innego) na forum publiczne powinieneś być gotów na to, że komentarze to nie tylko ohy i ahy. Oczywiście można wstawić ogromnego kciuka do góry i przy każdym modelu pisać, że jest: Piękny, super, git, zarąbisty, mega, wspaniały, śliczny itp... ale po co robić post dla postu ?

 

Sam piszesz w swoim podpisie, że "Modelarstwo jest to dla mnie pasja- drugie życie" czyli chyba zależy Ci na tym, żeby tę pasję rozwijać, a nie powtarzać te same błędy. Mówimy o błędach, nie po to by Ci dopiec, ale po to byś w kolejnym modelu starał się ich nie popełnić. Czy modelarstwo nie polega czasem na doskonaleniu samego siebie i swoich umiejętności ? Czyżbym się mylił ?

 

Jak już wcześniej napisałem masz zapał, chęci i talent, ale cierpliwość i technikę musisz jeszcze szlifować. Każdy tak miał na początku. Chcieliśmy jak najszybciej zobaczyć efekty i się nimi pochwalić. Rozumiem to. Pytanie natomiast jest jedno: Czy chcesz się doskonalić, czy być tylko chwalony ?

 

Proszę Cię nie zrażaj się tym co napisałem, bo naprawdę wierzę, że przy odrobinie treningu i samozaparcia będziesz robił świetne modele, które z przyjemnością będziemy oglądali. Po prostu potrzeba czasu i spojrzenia z dystansem na robione przez siebie prace.

 

Tyle mojego zapewne nużącego wykładu

 

Życzę Powodzenia i pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oceniania wiem że jesteście fahowcami ale niektórzy swoim zdaniem powodują to że zaczynam mieć się do modelarstwa stosunek obojętny.
Modele budujesz przede wszystkim dla siebie i swojej satysfakcji, a nie dla poklasku/krytyki innych jak mniemam? Warto mieć dlatego pewien dystans do wypowiedzi krytycznych. Krytyka dotyka nasze ego, ale jest niezbędna do doskonalenia, mam nadzieję że to rozumiesz.

 

Do porad też należy podchodzić z pewnym dystansem i stosować rozsądnie. Nie wszystko dasz radę zastosować od razu, nabycie modelarskich umiejętności i doświadczenia jest procesem długotrwałym. Nie zniechęcaj się, bo same porady mogą byc tylko pomocą i wsparciem, nigdy nie zastąpią praktyki czyli wykonania kolejnych modeli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niczym. Po prostu odkręcasz tubkę, nabierasz trochę na jakieś zaostrzone na końcu narzędzie i nakładasz w odpowiednie miejsce. Zostawiasz na parę godzin by stwardniała, a potem szlifujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.