Skocz do zawartości

Mig-23 MF 1:72 R.V. Airsof 28SPLM


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Po inboxie nowego Miga-23 w skali 1:72 przyszedł czas na jego budowę. Model będzie na pewno w barwach 28 Słupskiego Pułku, ale nie zdecydowałem się jeszcze jaka to będzie maszyna, choć najbardziej chodzi mi po głowie nb 065 w barwach Pyrlandii

 

29_3.png

 

Wcześniej opisując zawartość pudełka chwaliłem ten model. Teraz muszę trochę popsioczyć ;)

Plastik jest kiepski - jest trochę taki gumowaty. Konstrukcja centropłata i ruchomych skrzydeł jest zupełnie nie przemyślana - płaty nie są ze sobą połączone, a ich mocowanie w centropłacie to tylko dwa kołki na dolnej części centropłata - w górnych częściach nie ma nic.

Przez co płaty latają jak chcą. Więc są dwie możliwości - wzbogacić to o jakiś dodatkowy mechanizm lub zamocować skrzydła na stałe. Zdecydowałem się na unieruchomienie skrzydeł w pozycji największego skosu, skoro i tak będzie to model z otwartym podwoziem, więc stojący na lotnisku.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

Zbliżenie na boczne chwyty powietrza:

4.jpg

 

A tu kadłub w całości - połączenie statecznik-kadłub wymaga szpachlowania, dlatego jest tam taśma maskująca.

 

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit jest pudełkowy - zmieniłem tylko tablicę przyrządów na tablicę z blaszki fototrawionej z Eduarda.

 

6.jpg

 

7.jpg

 

Kokpit pomalowany kolorem MM2135.

 

Dojdzie jeszcze wskaźnik przezierny (też blaszka z Eduarda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace idą dalej - szpachla jest w ciągłym użyciu

 

Ponieważ końcówki skrzydeł przy kadłubowych wlotach powietrza zostały wykonane jako osobne trójkątne elementy, to po ich doklejeniu okazało się że trzeba użyć szpachli (nr 1 na zdjęciu) Szpachla została również wykorzystana przy stateczniku pionowym, który po przyklejeniu straszył ogromną szparą - zostało to już wyszlifowane (2). Na tym zdjęciu widać też wloty powietrza (3) - producent zapomniał o tym że są to wloty i wykonał je jako jednolite elementy - trzeba było nawiercić.

 

10.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

Stateczniki poziome też odstawały od kadłuba - kolejna porcja szpachli (4).

 

11.jpg

 

Dodam, że w modelu producent nie zaznaczył miejsc mocowania np. takich elementów jak płetwa podkałdubowa. Dobrze, że są plany

 

Stan powyższy dotyczył popołudnia dnia wczorajszego. Wieczorem już miejsca szpachlowania zostały wyszlifowane i odtworzone zostały linie podziałowe.

 

Obecnie trwają prace nad wnękami głównego podwozia. Zostały one w modelu dość dobrze odtworzone lecz Mig-23 ma je dość duże, z dużą ilością przewodów, więc grzechem byłoby je zostawić w stanie pudełkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dopiero teraz zauważyłem rysunek, który zamieściłem jest podpisany, o zgrozo, jako 28 PLM Gdynia Babie Doły....

 

Ktoś kto go robił się moooocno pomylił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokol- to żadna pomyłka- właśnie 065 uczestniczył na Babskich Dołach w airszole, stąd też i ów napis. I tak należy go traktować- samolot z 28plm, a widziany na Oksywiu.

 

http://www.airplane-pictures.net/image39549.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, bo sam byłem widzem podczas gdyńskiego Airshow.

 

Ale napis jest wielce mylący - sugeruje, że 28 SPLM stacjonował w Babich Dołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie , pieknie tylko po co szpachlowałeś stateczniki poziome na łączeniu z kadłubem? Przecież one nie są wspawane w kadłub tylko od czasu do czasu sie wychylają więc mała szczelinka byłaby wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w kwestii usterzenia:

 

Na poniższym zdjęciu jest pokazany tył Floggera - "1" wskazuje właściwe miejsce podziału usterzenia poziomego, a "2" miejsce styku z kadłubem, które zostało wyszpachlowane, bo straszyło dziurą

 

15.jpg

 

Wnęki podwozia - przed malowaniem:

14.jpg

 

I taki ogólny widoczek

16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model widziałem w zeszłym tygodniu w Aviationmegastore w Amsterdamie, dla mnie rewelacja. Mieli tego na stosie chyba z 10 sztuk, jednak w wersji M, nie MF . Model prezentuje się wyśmienicie, klej dalej. Nie myślałeś o malowaniu innym niż ten szarak? Migacz 23 pięknie prezentuje się w malowanych plamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze Miga-23MF w 1:32 i dla niego zarezerwowałem malowanie z nb "149" w łaty.

Tego chcę zrobić właśnie z białym pasem z Republiki Pyrlandii

 

Prace przy modelu postępują - zdjęcia wrzucę później. Póki co słowna relacja. Obejrzałem podwójne belki dołączone przez producenta - niestety nie przypominają one APU-60-II. Pod kadłubem więc zamontowałem żywicze belki produkcji Armory. Tej samej firmy też rakiety R-60 powędrują pod kadłub. Na belkach podskrzydłowych zaś R-23R R.V. Aircraft.

 

Dokonałem też paru modyfikacji i wykorzystałem trochę plastikowych części z zestawu Italerii - np. plastikowa jest podstawa awaryjnego OCP i podstawa anteny RSBN. Producent przewidział je jako płaskie elementy z blaszki, gdy w rzeczywistości wygląda to jednak mocno trójwymiarowo:

 

MiG-23UB_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bedzie fajny 23-ci.

Chyba wszystkim malkontentom (ktorzy widzieli w nim co najwyzej przeryte zvezdy, czy cos innego) opadla szczena, bo RV Resin zrobil naprawde fajny model. Watpie, czy w ciagu nastepnych 10-15 lat doczekamy sie czegos znacznie lepszego.

Moze RV zrobi Su-7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkim malkontentom (ktorzy widzieli w nim co najwyzej przeryte zvezdy, czy cos innego) opadla szczena,

 

Bo to jest przeryta Zvezda i nie ma po czym szczena opadać.

Mozna sie cieszyć ze jest,bo naprawianie Academy ,to ciezkie zadanie.

 

Wojtek,w jaki sposób odtwarzasz nitowanie po szpachlowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem, że masz ku temu niepodważalne argumenty.

 

Może po prostu Zvezda odwaliła kiedyś kawał świetnej roboty, wyprodukowując model, który idealnie nadaje się na "matkę" i pasuje jak bardzo dobrze do planików RV.

 

Skoro tak, to poco przerabiać Academy jeśli można przeryć Zvezde i ma się RV jak 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.