Skocz do zawartości

Jak-1M LWP 1-72 ZSZ Plastyk


Remik

Rekomendowane odpowiedzi

Model wykonałem w barwach LWP z 1946 roku.Zestaw fabryczny wymagał małej ingerencji twórczej z mojej strony i tak od podstaw zrobiłem podwozie główne i ogonowe,poprawiłem wlot przedni pod kadłubem ,odtworzyłem z kawałka plastiku wlot z lewej strony na łączeniu skrzydła z kadłubem ,dużej korekty wymagało przejście skrzydło -kadłub ,gdzie pomocne okazało się półokrągłe dłutko no i nieodzowna szpachlówka .Model malowany aerografem farbami ;ciemno zielona Humbrol 30 i jasno niebieska Humbrol 65.Zapraszam do oglądania i komentowania...

 

p5051361.jpg

p5051360.jpg

p5051359.jpg

p5051358.jpg

p5051357.jpg

p5051355.jpg

p5051354.jpg

p5051353.jpg

p5051352.jpg

p5051351.jpg

p5051350.jpg

p5051342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ZTS wygląda ok. To, co się rzuca w oczy to błyszczące kalkomanie na kadłubie. Miejsce do położenia cięzkie - użyłeś jakiś płynów do kalkomanii?

 

Przydałby się lekki wash i zabrudzenia. Ożywiłonu to model, bo w tym jednolitym malowaniu wygląda trochę monotonnie. Na plus czysta i schludna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechy są pomalowane, widać, ale kołpaczek powinien być raczej żółty Ogólnie ładny rasowy Jaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebywale starannie zrobiony zestaw zajechanego zdawało by sięzestawu, gratuluję ! serio aż miło patrzeć !

moim skromnym zdaniem Hu30 nie jest trafnym kolorem ale i tak model prezentuje się świetnie, powojenna zadbana maszyna, linki, żołnierzyki lufki kmów, b staranne malowanie tylko dodają mu uroku i jak dla mnie realności ! (a nie sztuczności z oklepanym cieniowaniem jednolitego malowania), model b subtelny, serio b. mi się spodobał

 

pozdrawiam!

 

p.s. nie zmienia to faktu że wydechy trzeba poprawić a kołpak powinien być innego koloru - wg klucza w którym latał (?czy jakoś tak, gdzieś coś czytałem że tym wyróżniano przynależność maszyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny modelik Ludowego Lotnictwa

- Zrób nacięcie na szachownicach w miejscu łączenia statecznika pionowego ze sterem kierunku;

- Kolor kołpaka wydaje się też (jak już napisano) do zmiany

 

kołpak powinien być innego koloru - wg klucza w którym latał (?czy jakoś tak, gdzieś coś czytałem że tym wyróżniano przynależność maszyn).

Podczas wojny tak wyróżniano eskadry Jaków w 1.PLM (1.e - żółta, 2.e - niebieska, 3.e - biała) ale jak to było po wojnie...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny Jakowlew , prosto z pudełka + dużo własnej inwencji. Co do kołpaka dlaczego żółty? Nawet nie wiemy czy takowy egzemplarz nr 7 miał odpowiednika w rzeczywistości. Druga połowa lat 40 to jedna wielka mgławica informacji - brak zdjeć kolorowych. Kiedyś robiłem Jaka-3 z tego okresu i na jednm schemacie kołpak w zielonym na innym czerwony, żadnych zdjęć jedynie - na zasadze ''prawdopodobnie tak wyglądał''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Jaczek! Aż chce się patrzeć i patrzeć i patrzeć... Urzekło mnie zwłaszcza podwozie i to, że udało Ci się świetnie spasować kabinkę co u Plastyka w każdym modelu łatwe nie jest.

A co do tego kołpaczka - jeśli ufać panu Królikiewiczowi - to ja bym też stawiał na zmianę koloru, np. na żółty ale i z tym prezentuje się przesympatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

małe sprostowanie odnośnie malowania i tego czy rzeczywiście taki egzemplarz był-wzór malowania z zeszytu ,,Typy Broni i Uzbrojenia''

Pozdrawiam Remik

p5141408.jpg

p51414072.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.