Skocz do zawartości

MiG 23MF 1:48 Italeri


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku tej relacji wchodzę na forum codziennie i patrzę czy dorzuciłeś jakieś nowe fotki mówiąc krótko fantastyczna praca i talent o wytrwałości w tych wszystkich przeróbkach już nie wspomnę czekam z niecierpliwością na efekt finalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dorabianie od podstaw nowego uzbrojenia

i co tam sobie jeszcze każdy sklejacz wymyśli.

W zestawie Eduarda MiG-21MF/SMT jest trochę uzbrojenia w pięknym wydaniu. Może jak popytasz komuś nie będzie potrzebny zbiornik PTB-800 i zdwojone wyrzutnie + 4 x R-60. Warto też obserwować Aerobonus, który wydaje coraz więcej wschodniego uzbrojenia.

Wyglądałyby imponująco na tak świetnym modelu. Obserwuję i czekam na dalsze prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że mam MiGa 21 MF z Eduarda, i MiGa 29, tak, że coś tam podobieram. A ewentualnie jest jeszcze zestaw blaszek Eduarda do wykonania rakiet.

Damy radę Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mam ostatnio w zwyczaju, mały meldunek z tygodniowego postępu prac.

Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze przy wypełnianiu wnęk podwozia i wykonaniu od podstaw goleni.

Dla usprawiedliwienia, dlaczego zdecydowałem się na wykonanie od podstaw goleni, zdjęcie tego, co oferuje nam zestaw.

16388383.jpg

Chyba przyznacie że nie wygląda to za ciekawie. Trochę popracowałem na goleniami, made in GEM i wyszło mi takie coś.

57601448.jpg

A tutaj przymiarka przedniej goleni w komorze.

97928862.jpg

W komorach powstawiałem trochę przewodów, rurek, trochę małych urządzeń, które tam można spotkać.

25143093.jpg

19145531.jpg

35126504.jpg

Na goleniach brakuje jeszcze porozciąganych przewodów, to dojdzie.

Dojdą jeszcze w komorach przewody, które z nich wychodzą, i przechodzą na golenie. Chciałbym na tym etapie powklejać wszystko na gotowo, i porozciągać przewody przed malowaniem, ale muszę się poważnie zastanowić czy nie skomplikuje to za bardzo dalszych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golenie wyglądają sympatycznie Grzegorzu. Zwłaszcza przednia wygląda fajnie tak zdetalowana. Wydłużałeś ją? Jeśli tak to o ile? Widzę że Golenie podwozia głównego będziesz kleił na styk. W Modelu są zrobione na wpust. Nie obawiasz się że się poskładają? Model trochę waży...

W kwestii uzbrojenia to zachęcam do zestawu 4 x R-60 na zdwojonych belkach + 2 x R-23. To by było coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku jesteś prorokiem, czy co? skąd wiesz że będzie akurat takie podwieszenie?

Jeśli chodzi o przednią goleń to jest dłuższa o około 1,5 mm, ale to wynika z innego ustawienia dolnego wahacza , w stosunku do zestawowego. Golenie podwozia głównego przed montażem dostaną wzmocnienie w postaci pręcika, a dodatkowo jak dojdzie siłownik to on powinien wystarczająco wzmocnić ten układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie Marek, ale odpowiem pytaniem: a czy istnieje inna równie efektowna konfiguracja uzbrojenia dla MiG-23?

 

Ani chybi to pytanie retoryczne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się ponownie.

Na początek, chciałbym wrócić do wcześniejszego wątku.

Kolego em zmobilizowałeś mnie i poprawiłem te wzmocnienia na hamulcach aerodynamicznych, chyba wygląda trochę lepiej.

Observer dzięki za uznanie, ale nie mam zamiaru nikogo wpędzać w kompleksy. Ja sam oglądając niektóre relacje na forum jestem pełen kompleksów. A klejąc swoje modele, próbuję zrobić je tak aby choć trochę przypominały oryginały.

A teraz to co zrobiłem od ostatniej relacji.

Popracowałem trochę nad blachami z Eduarda i zrobiłem klapy podwozia, i dyszę silnika

49681565.jpg

93370534.jpg

Po doklejałem trochę drobiazgów do kadłuba, i doszedłem do wniosku, że trzeba to teraz pomalować podkładem, żeby zobaczyć, co z tego wyszło.

Ostatnie spojrzenie na łaciaka.

81389227.jpg

Pierwszy raz zdecydowałem się na malowanie podkładem Mr. Base White 1000. I myślę że dobrze zrobiłem. Po pomalowaniu wyszło parę małych spraw do poprawienia. Teraz to będzie poprawione i przed malowaniem przeszlifowane.

50262647.jpg

18745452.jpg

13828825.jpg

73101587.jpg

Mam pytanie. Czy na ten podkład można bez obawy malować Humbrolami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę, że szkoda modelu na Humbrole

Ale jakbyś jednak tak bardzo ich pragnął, to bez problemu możesz. Te podkłady są tak dobre, że nawet pomalowane g... wygląda świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę, że szkoda modelu na Humbrole

Ale jakbyś jednak tak bardzo ich pragnął, to bez problemu możesz.

 

Ja wcale nie pragnę malowania Humbrolami. Tak prywatnie to nie możemy się dogadać, ale żadnych innych jakoś nie mogę dopasować do wymaganych odcieni.

A nie lubię malować każdego koloru inną farbą. Nie znaczy to wcale że sprawa farb jest już przesądzona. Cały czas szukam. Najlepiej byłoby z wzorami kolorów stanąć przy paletach farb, różnych firm, i wtedy coś dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu zaglądam, to albo bluzgam, albo krzyczę, że to wariactwo w czystej postaci. Twoje przeróbki nie dość, że precyzyjne, to jeszcze w takiej ilości, no nic tylko się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu zaglądam, to albo bluzgam, albo krzyczę, że to wariactwo w czystej postaci. Twoje przeróbki nie dość, że precyzyjne, to jeszcze w takiej ilości, no nic tylko się uczyć.

Jarku, ja mam ten sam objaw. Grzesiu skutecznie nas punktuje ale ....

Jednoczesnie daje nam wskazówki co dalszego rozwijania swoich umiejętności. Aź boję się pomyśleć co GEM będzie wyczyniał z następnymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aź boję się pomyśleć co GEM będzie wyczyniał z następnymi modelami.

Też o tym już myślałem i doszedłem do wniosku, że powinniśmy się zrzucić na najlepszy jaki jest model np. F-14 i dać go Grześkowi, jak będzie miał gościu mało do przeróbek (najlepiej wcale), to będziemy mieli możliwość i szansę trochę podgonić z własnymi umiejętnościami.

Innej możliwości nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aź boję się pomyśleć co GEM będzie wyczyniał z następnymi modelami.

Też o tym już myślałem i doszedłem do wniosku, że powinniśmy się zrzucić na najlepszy jaki jest model np. F-14 i dać go Grześkowi, jak będzie miał gościu mało do przeróbek (najlepiej wcale), to będziemy mieli możliwość i szansę trochę podgonić z własnymi umiejętnościami.

Innej możliwości nie widzę.

A ja bym mu dał resztę z ramek i niech wystruga jakiś model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym już myślałem i doszedłem do wniosku, że powinniśmy się zrzucić na najlepszy jaki jest model np. F-14 i dać go Grześkowi

 

Jestem za

A tak na spokojnie , to poczekajcie z tymi pochwałami. Do końca jeszcze duuuuuużo pracy, Jeszcze nie jedno będzie okazja popsuć.

Oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym mu dał resztę z ramek i niech wystruga jakiś model.

A ja bardziej jestem za tą perspektywą Grześku . Co? No chyba dasz radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze maluje Ci się tym podkładem Gunze, to spróbuj sobie rozcieńczyć Humbrole levelling thinnerem, albo nawet tym zwykłym. Wg mnie jak już mus, to lepiej się z tym maluje niż "oryginalną" miksturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech skończy Miga a dopiero potem go kuśmy innymi modelami

Naprzykład jakimś Aeroplastem, ależ bym śledził relację

 

Mastercraftem, Aeroplasty w miarę ok się składało z tego co pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.