Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 251/9 Ausf. D AFV Club 1/35


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Musiał byś wyciągnąć pręcik cieńszy z jednej strony,bo tak to wygląda na fotce,że u góry jest mniejsza szczelina.

Później od frontu szpachel a z tyłu spaw.

Chociaż ja upieram się twardo przy płytce

Moim zdaniem mniej roboty by przy tym było ponieważ od strony frontu miał byś powierzchnię prawie na strzał równą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Faktycznie, chyba najlepszy pomysł to ten z płytką, którą proponuje pankot13. Trzeba tylko dobrze przyciąć, ładnie przykleić, zaszpachlować i dokładnie wyczyścić. Milliput wydaję mi się lepszy na spawy niż na wypełnianie takich dziur.

Czyli przykrycie tych miejsc jakąś plandeką nie wchodzi w grę ? ? ?

Swoją drogą, czy to jest niedociągnięcie producenta, czy problem wynikający z czego innego ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milliput ma tą zaletę, że łatwo go uformować w zadany kształt.

Wcisnąłbym wałeczek masy i całkiem łatwo uformował z grubsza zadany profil z krawędzią.

Na drugi dzień troszkę ewentualnie podszpachlować i gotowe.

 

Ale skoro Konrad nie ma masy w domu to takie pisanie to pic na wodę fotomontaż tak naprawdę. No ale może komuś innemu się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć kogo to wina, pewnie nie precyzyjnie zmontowałem ścianki boczne przez co się to tak rozeszło.

 

I po kłopocie!

Żadnego miliputa ty tez płytki.

Na kartę, taką plastikową do banków dałem odrobinę szpachli Tamki i CA w żelu, wymieszałem, pociągnąłem dwa razy z obydwóch stron potem ciut wyszlifowałem i tyle. Cała robota w 12 minut.

Jutro nakładam brąz.

dsc09596s.jpg

dsc09595dp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba Konradzie...

No faktycznie wyszło super. Teraz dajesz z kamo.

Mam tylko jedno pytanie, czy łuski pocisków nie powinny być w kolorze mosiądzu ? ? ?

Fajnie go zagraciłeś, nie za dużo nie za mało.

Już nie mogę się doczekać efektu końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Chyba Konradzie...

No faktycznie wyszło super. Teraz dajesz z kamo.

Mam tylko jedno pytanie, czy łuski pocisków nie powinny być w kolorze mosiądzu ? ? ?

Fajnie go zagraciłeś, nie za dużo nie za mało.

Już nie mogę się doczekać efektu końcowego.

 

Srebrne też chyba mogły być.

 

No to teraz można bić.

Malowane w 50% pędzlem, nie ładnie pomalowane bandaże ale i tak nie będzie tego widać pod błotkiem.

Myślę, że wash i biedronka trochę poprawią ten kamuflaż. jak na razie tak to wygląda.

 

dsc09604e.jpg

dsc09605.jpg

 

Przy okazji takie coś w 1/72 jeszcze malowałem.

 

dsc09591o.jpg

dsc09590v.jpg

dsc09592ug.jpg

dsc09593h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sorry Konrad, ale kamo wyszło raczej słabo( przynajmniej tak to wygląda na fotkach ). Te nierównie krawędzie i kolory są jakieś dziwne tzn. na przykład ten zielony nie wygląda na Olivegrun,a brązowy na Rotbraun ( jeśli to te kolory ).

Nie mówię, że jest całkiem źle, ale moim zdaniem wypadałoby to poprawić, chyba że mocno popracujesz z olejami i modulacją.

Ale nie ma co się zamartwiać na zapas, tylko dawać dalej. Mam nadzieję, że jakoś wybrniesz z tej sytuacji.

Powodzenia w pracach nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej popracuj nad jakością wykonania. Zaszpachlowane szpary wyglądają w miarę, ale nie wyszły idealnie. Gdybyś wcześniej lepiej wszystko spasował, pewnie byłoby prościej. Co do malowania - na pewno nie przekonują mnie opowieści na temat ukrywania źle pomalowanych bandaży błotem, bo jest to po prostu fuszerka. Brudzenie ma na celu nadanie realizmu modelowi i powinno być robione świadomie, z pewnością nie w celu ukrywania elementarnych błędów modelarza. Czarnym kolorem za daleko wjechałeś na przednich kołach skrętnych. Koło napędowe również nie jest dobrze pomalowane, pod gąsienicą były gumowe klocki na kole, natomiast obręcz przy nich była metalowa. Kamo widać gdzie jest dorabiane pędzlem, nie wyszło niestety najlepiej.

 

 

Zainteresował mnie bardzo ten 7TP bo mi się po prostu podoba :] Szkoda, że nie prowadzisz dla niego warsztatu. Twój 7TP ma defekt, który od razu rzuca się w oczy - kolor lufy. To nie działko przeciwlotnicze, żeby było w kolorze oksydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba Konradzie...

No faktycznie wyszło super. Teraz dajesz z kamo.

Mam tylko jedno pytanie, czy łuski pocisków nie powinny być w kolorze mosiądzu ? ? ?

Fajnie go zagraciłeś, nie za dużo nie za mało.

Już nie mogę się doczekać efektu końcowego.

Mogły być "srebrne"tj.stalowe,mogły być mosiężne lub stalowe-mosiądzowane to zależy od okresu,fabryki i od tego jak często były naloty na huty -taki "wykład"dostałem kiedyś od kolegi-perwersa od amunicji..nie wnikałem głebiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację! Kamo jest do bani. Dlatego tez jutro to zamaluję bo powierzchnia jest gładka i po problemie.

Bardzo mi sie podoba takie malowanie.

To pierwsze.

dmlpaint.jpg

 

Ma może ktoś takową kalkomanie?

Chciałbym takie zrobić.

Tutaj jak by to wyglądało.

dsc09470x.jpg

Dodałbym jeszcze elementy w kolorze farby podkładowej czyli czerwieni.

bardzo prosze o pomoc z ta kalką!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łusek to w większości występowały mosiężne, ale są tutaj także rozbieżności jak napisał już ktoś wyżej. Co do malowania to faktycznie wyszło jakoś nie tak jak powinno, zapewne pośpiech zrobił swoje...

Jednolite malowanie w kolorze Dunkelgelb to fajny pomysł na ten pojazd, przy jednolitym kolorze wszystkie detale po wash'u bardzo się uwydatniają ale pokusił bym się o jakąś modulację bo pole do popisu spore z uwagi na duże płaskie płyty które aż się o to proszą. To tylko moje sugestie, zawsze możesz zrobić inaczej...

 

A no i zgadzam się z tym że spasowanie na linii zasobników z górną płytą pancerza jest strasznie widoczne, dopracuj to bo szkoda tak fajnego pojazdu.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie miałeś w zestawie tej ,,tabliczki znamionowej,, bo rozumiem ze o ot Ci chodzi? Jeśli nie to popytaj ludzi którzy kleili dragonowskie sdki bo z tego co pamiętam tam są te kalki moje niestety siedzą już od paru lat na modelu pod warstwa lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM + malowanie bandaży. Jutro skoczę po czerwień i podmaluję niektóre detale. Dziś jeszcze pobawię się olejami.

 

dsc09612n.jpg

dsc09611f.jpg

 

Znalazłem tez takie coś:

251stummel34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oleje + sido i małe pod malunki. Wnętrze gotowe prócz małej ilości słomy.

Jednak nie nie będzie jednolitego kamo ale o tym potem, jak będzie zainteresowanie tematem. ;D

Jutro ujawnię szczegóły.

dsc09617d.jpg

dsc09614.jpg

dsc09615z.jpg

dsc09616h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.