Skocz do zawartości

Shermanowe zastępy


Baldigozz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy te worki sie tak świecą czy to tylko fotki, a może maja przypominać skórę. Świetnie to wszystko wygląda, chciałbym to zobaczyć na żywo. WYPAS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geologiczne podstawki, to głównie efekt mojego lenistwa. Raz, że podstawkę robię bardziej z musu, bo tak trochę ładniej wyglądają modele niż na gołej desce. Dwa, że nie chce mi się dodatkowo robić boków. To znaczy jeśli masa będzie płytka, to robię z listewek, bo to łatwe i szybkie. Raz zrobiłem głęboką z bokami ze sklejki i efekt jest moim zdaniem dyskusyjny. Tak więc wszystko zależy od ... samozaparcia danego dnia

Worki się błyszczą jak najbardziej jak też figurki. Jeszcze porządnie nie matowiłem, bo ciągle nie mam sprężarki. Może jutro ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Trafiłem na dobre gąski AFV Clubu więc mogłem się zabrać za kończenie tego maleństwa - M8 Tamiyi. Zostało mi jeszcze wymyśleć podstawkę, skończyć ludzika i może podorabiać jakieś szpargały.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewłaściwym W zasadzie powinnien być to taki czekolado-brązowy i z palety Vallejo miałem już upatrzony ale wrodzone lenistwo zwyciężyło i pomalowałem go tamiyowskim Red Brownem. Tu uwaga, kolory na zdjęciach są ciut przekłamane bo automat na ciemnym tle mimo grzebania w ustawieniach ciągle mi rozjaśnia kolory na ciemnym tle. Jak skończę oznaczenia, to zrobię mu już fotki na jasnym tle więc odcień się trochę zmieni.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie w sprawie malowania Shermana. Czy musi być pomalowany kolorem Olive Drab? Niestety nie mam go w domu, a nie chce mi się czekać na przesyłkę, szczególnie taraz chyba by doszła dopiero po Nowym Roku. Mam dwa podobne kolory Revella. Numer katalorowy to 9 i 68. Mógłby ktoś sprawdzić i mi doradzić, czy te kolory mogą być. Jeśli tak to który byłby lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe,że dopiero tu trafiłem ?????

świetne modele, kapitalne dioramy. Kwintesencja pancerki.Stalowe monstra upaćkane błotem !!!!!!!

Ogromne gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Napisano (edytowane)

Dawno nic nie pokazywałem, a tu trafił mi się pierwszy w życiu pojazd kołowy. Okropnie wredny przepak Revella zapewne starego Italeri. Tak wrednego zestawu, to jeszcze w rękach nie miałem. Były chwile, że omal nie wylądował na ścianie Dodałem blachy Eduarda. Obecnie podstawka jest skończona, pozostało jeszcze ludzikowi dołożyć słuchawkę z kabelkiem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skusiłem na SU76 od Miniartu, tyle że wersję zdobyczną "Jagdpanzera" w malowaniu z Wikinga. Wypraski wyglądają przyzwoicie, zobaczymy jak się będzie sklejał, ale to dopiero za miesiąc może dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zwracam się do Panów jako specjalistów od amerykańskich produktów masowych.

 

Mianowicie zbieram materiały dotyczące Shermanów M4A3 z haubicą 105 mm z 6 AD. Model robię na podstawie zestawu Dragona w 72 (nr 7274). Producent proponuje zimowe malowanie (które jest zresztą błędne - mam na myśli biały kamo) pojazdu z numerem 16. Planuję zrobić dwa takie - 15 i 16. I właśnie w tym miejscu pojawia się problem: numery są białe, czy żółte?

Widziałem kilka modeli czołgów z 6AD i większość miała numery białe. A na dostępnych zdjęciach niesposób określić jaki to kolor...

 

Krótko mówiąc: Pomocy!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.