Skocz do zawartości

Pytania do regulaminu konkrusu


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Wspomniałem o tych sprawach (możliwe kilka modeli budowanych przez jednego uczestnika, czyli automatycznie odpada zakaz zmiany modelu w trakcie), ponieważ przy takich zapisach jak obecnie moim zdaniem ograniczacie "rozwój" konkursu. Co prawda jego czas trwania macie krótki, ale może ktoś będzie chciał zbudować więcej modeli, niż tylko jeden? A może ktoś, komu model nie wyjdzie lub się znudzi, będzie chciał zacząć od nowa z innym, zamiast w ogóle rezygnować z konkursu? Zapis w regulaminie, że jeden uczestnik może do ankiety zgłosić tylko jeden wybrany przez siebie model z ewentualnych kilku zbudowanych przecież spokojnie wyklucza,

żeby jakiś dobry modelarz nie zajął swoimi modelami większości podium.

Przemyślcie sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moja obecna propozycja jest taka:

* każdy startuje z iloma modelami chce

* wszystkie ukończone modele mogą brać udział w klasyfikacji końcowej

* jeśli na podium wskoczy kilka modeli jednego użytkownika, wszystkie oprócz najlepszego zostają przesunięte poza podium, a na ich miejsce wskakują kolejni użytkownicy

 

Co o tym sądzicie? Czekam jeszcze aż tombie01 się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji na zapis przy trzeciej gwiazdce mogę się zgodzić - tak więc akceptyję cały zapis w powyższym poście karambolis8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym przypomnieć, że w regulaminie jasno stoi skala 1:72. Innych modeli nie dopuszczamy, ponieważ z racji założonych ograniczeń ich wybór byłby znikomy.Adam

 

Nie neguje tego faktu, po prostu jakoś podpunkt ze skalą mi umknął . Jakie to były założone ograniczenia?, (jedyne jakie mi przychodzi do głowy to znacznie lepsza jakość 1:48 w stosunku do innych produktów tego producenta) Z tego co wiem Mastercraft pakuje Gripena, Tomcata i Falcona. Sam chętnie bym przystąpił do konkursu gdyby nie to ograniczenie. Mimo wszystko będę z uwagą przyglądał się poczynaniom w konkursie

 

Mimo iż mogłoby to wynikać z rozmów w Hyde Parku (choć wg mnie tak nie jest), to konkurs nie ma charakteru Vintage. Jeśli komuś zależy na podium, to stosowanie tej konwencji może okazać się strzałem w stopę ;)

 

Pozdrawiam,

Adam

 

Tu się zgodzę z Tobą w całej rozciągłości tego stwierdzenia, może po prostu niejasno się wyraziłem, chodziło mi nie tylko o vintage, lecz także próbę wyciągnięcia maksimum ze starych już modeli przy użyciu wyposażenia współczesnego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam jeszcze jedno pytanie przymierzam się do jednego z modeli AH-1G Artic Cobra W kategorii "S" ale mam problem bo zamierzam zaszpachlować wszystkie linie podziału i rysnąć nowe ale nie wiem czy to dozwolone w tej kategorii i czy mogę w tej kategorii również dorobić dziury po nitach??

I co gdy mój tylni wirnik nie w ogóle nie przypomina tego co jest na planach modelu i wymaga radykalnego potraktowania go pilnikiem i papierem ściernym?

Pytam tylko dla tego bo te modele wymagają dużej ingerencji, a granica między "S" ,a "O" jest dość cienka i nie chciał bym jej przekroczyć.

I jeżeli są jeszcze jakieś przeciw wskazania w tej kategorii, o które ja nie zapytałem prosił bym o nich wspomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam jeszcze jedno pytanie przymierzam się do jednego z modeli AH-1G Artic Cobra W kategorii "S" ale mam problem bo zamierzam zaszpachlować wszystkie linie podziału i rysnąć nowe ale nie wiem czy to dozwolone w tej kategorii i czy mogę w tej kategorii również dorobić dziury po nitach??

I co gdy mój tylni wirnik nie w ogóle nie przypomina tego co jest na planach modelu i wymaga radykalnego potraktowania go pilnikiem i papierem ściernym?

Pytam tylko dla tego bo te modele wymagają dużej ingerencji, a granica między "S" ,a "O" jest dość cienka i nie chciał bym jej przekroczyć.

I jeżeli są jeszcze jakieś przeciw wskazania w tej kategorii, o które ja nie zapytałem prosił bym o nich wspomnieć.

 

Chwilę się zastanawiałem nad Twoim pyaniem i będę nieugięty - wykaz zmian jakie chcesz zrobić kwalifikuje cię do OPEN i tak bym też cię namawiał nawet bez konieczności zakupu fototrawionych elementów - można zrobić bogtszy tuning maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Prezydium czy nie dałoby się rozszerzyć listy producentów o Innex?

Standard wykonania zbliżony do Plastyka, MasterCrafta/MisterCrafta, AJ Modelu a może paru chętnych z PF-ami lub PFM-ami by się znalazło.

Nie ukrywam, że jestem zainteresowany PF-em z "aftermarkietem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak może czysto hipotetycznie zapytam - dla pewności: czy mogę wystartować z jednym modelem w klasie Open i jednym w klasie Standard?

 

Możesz. Ale ewentualną nagrodę dostaniesz za ten, który będzie wyżej na którymkolwiek podium.

 

Pytanie do Prezydium czy nie dałoby się rozszerzyć listy producentów o Innex?

Standard wykonania zbliżony do Plastyka, MasterCrafta/MisterCrafta, AJ Modelu a może paru chętnych z PF-ami lub PFM-ami by się znalazło.

Nie ukrywam, że jestem zainteresowany PF-em z "aftermarkietem".

 

Po dyskusjach w Hyde Parku doszliśmy do wniosku, że dopuszczamy tylko tych producentów. Nie znamy całego rynku modelarskiego i zawsze będą pojawiały się prośby o kolejnego producenta, bo jest podobnej jakości jak te już dopuszczone. Jeśli pozwolimy na Innex, to będziemy niekonsekwentni. I będziemy musieli już potem zgadzać się na kolejne propozycje rozszerzania, co postawi pod znakiem zapytania sensowność istnienia regulaminu.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - trzymamy się zasad, propozycje jacy producenci mają uczestniczyć w zabawie omawiane były w wątku przedkonkursowym, ponieważ jest juz kilak osób w konkursie to nie będziemy poszerzać gamy producentow; pomimo wszytko na Twoim miejscu bym spróbował, wcale nie koniecznie kierując się patriotyzmem lecz wyzwaniem jakie stawiają takie modele i co można z nich zrobić (a można) - pula nagród jest ciekawa dlatego zapraszam serdecznie do zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dyskusjach w Hyde Parku doszliśmy do wniosku, że dopuszczamy tylko tych producentów. Nie znamy całego rynku modelarskiego i zawsze będą pojawiały się prośby o kolejnego producenta, bo jest podobnej jakości jak te już dopuszczone. Jeśli pozwolimy na Innex, to będziemy niekonsekwentni. I będziemy musieli już potem zgadzać się na kolejne propozycje rozszerzania, co postawi pod znakiem zapytania sensowność istnienia regulaminu.

 

Pozdrawiam,

Adam

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie mam na składzie nic co by pasowało na szybko (po za Sokołem z AJ ale dedlajna trzeba by przesunąć o rok:) ).

Raczej pozostanę przy kibicowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zmiany MiGa-17 PF na wersje "bezradarową" (MiG-17A, eFka, nasze Limy-6, chińskie dwumiejscowe JJ.5) to jest możliwość wykorzystania aftremarketowej konwersji Aeroclubu. W zestawie jest cały kadłub z grubej vacuformy ( 1,5 mm - skleja się prawie jak normalne wypraski) do tego wlot powietrza oraz dysza z białego metalu oraz tym razem cieniutka owiewka vacu.

Znowu pytanie do Prezydium czy wykorzystanie dodatku (oczywiście klasa OPEN) który zawiera cały kadłub zostawiając z oryginalnego zestawu MC/Plastyk tylko skrzydła, stateczniki oraz drobiazgi jest dalej zgodne jako zestaw z dodatkami?.

Przepraszam za OT - może lepiej przenieść posta do "Pytania do regulaminu konkursu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli w klasie OPEN chcąc przerobić MiG-15PF na MiG-15F będę chciał przeszczepić przód kadłuba MiG-15 (do kabiny) i będzie on z modelu innej firmy niż konkursowa, to złamie regulamin?

Nie. Można to potraktować tak samo jak konwersję żywiczną, która jest przecież dopuszczana przez regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może być stary novo (mam oryginał który był później pakowany przez ZTS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może być stary novo (mam oryginał który był później pakowany przez ZTS)

 

a możesz zamieścić fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może być stary novo (mam oryginał który był później pakowany przez ZTS)

 

Ja byłbym skłonny się zgodzić czekam jeszcze na głos karambolis8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedemdwójkowe modele Chematica to stare Frogi - czy zestawy tego producenta mogą uczestniczyć w konkursie ?

 

No bo prawdę mówiąc jak są zezwalane zestawy wyżej to czemu mój nie może być?

 

Karambolis chłopie diecezja co i jak bo mi akcesoria ze sklepów zaraz powykupują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.