Skocz do zawartości

Pytania do regulaminu konkrusu


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanko. Czy wolno mi ten model zrobic z pełnym wnętrzem od podstaw?? (jeżeli wogóle da rade). Chodzi o tego caravelle

 

Jak najbardziej możesz robić z pełnym wnętrzem, jeżeli będziesz waloryzował pamiętaj że musisz wystartować w klasie [OPEN]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze jedno pytanko. Czy wolno mi ten model zrobic z pełnym wnętrzem od podstaw?? (jeżeli wogóle da rade). Chodzi o tego caravelle

 

Jak najbardziej możesz robić z pełnym wnętrzem, jeżeli będziesz waloryzował pamiętaj że musisz wystartować w klasie [OPEN]

 

OK. Wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak z tego co znalazłem w repertuarze przedstawionych producentów w konkursie będą tylko same statki powietrzne, a same warsztaty przy obojętnie jakim modelu to bedzie nie złe wyzwanie... (może być ciekawie)

Proszę tylko jeżeli ktoś znajdzie jakieś stronki z aktualnym asortymentem producentów niech je tu nam podrzuci.

 

 

www.modelarstwo.net.pl

http://www.mojehobby.pl/szukaj.php?grupa_p=1&kateg=&search_available=0&search_keywords=aj+model+

http://www.mojehobby.pl/szukaj.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje małe pytanie

 

Czy w ramach konkursu mogę wystartować z następującym modelem?

 

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=88&t=48132

 

Z rozmów w dziale "plac zabaw" wynikało raczej, że chodzi o konkurs w stylu vintage, ale na dobrą sprawę jest to jedyny dostępny model tego producenta w mojej skali czyli w 1/48.

 

Więc tu rodzi się pytanie czy ten model spełniający podstawowe kryterium udziału w konkursie (producent, a raczej przepak), lecz jest to trochę nowszy model niż, wiekowe formy większości produktów MasterCrafta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać, czy dorobienie elementu, który jest odłamany od oryginalnej części (chodzi mi konkretnie o złamaną rurkę Pitota zaznaczoną na poniższym zdjeciu) bedzie traktowane jako budowa w klasie Open? Bo ja chętnie wystartowałbym z Lim-2 w klasie standard, ale jak widać ten element musiałbym dorobić.

111411195042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy jeżeli wystawie model w klasie "S" ,a zrobię w nim otwarte drzwi lub owiewkę ,a w planach nie było to przewidziane czy wchodzę już w klasę "O" ??

 

wchodzisz w OPEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym przypomnieć, że w regulaminie jasno stoi skala 1:72. Innych modeli nie dopuszczamy, ponieważ z racji założonych ograniczeń ich wybór byłby znikomy.

 

Mimo iż mogłoby to wynikać z rozmów w Hyde Parku (choć wg mnie tak nie jest), to konkurs nie ma charakteru Vintage. Jeśli komuś zależy na podium, to stosowanie tej konwencji może okazać się strzałem w stopę ;)

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Model Sokoła mam, blachy do niego też z tym że mam już zaczęte blaszane wnętrze ( sklejona podłoga .przegrody i parę drobiazgów - taką kupiłem) . Czy ewentualnie mógłbym ją użyć czy będzie to już wbrew regulaminowi.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pokażę się ze swoimi wypocinami - mam pytanie: mam wywleczonego z pudła Mi-4, wycięty z ramek kadłub i (tu największy grzech) sklejone już całe trzy elementy kokpitu (nic nie pomalowane, niewklejone w kadłub...) - czy mogę z takim pakietem doświadczeń otworzyć warsztat w klasie standard? Całkiem po prostu, zanim pokazała się informacja o konkursie, zdążyłem go nadgrzebać...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pokażę się ze swoimi wypocinami - mam pytanie: mam wywleczonego z pudła Mi-4, wycięty z ramek kadłub i (tu największy grzech) sklejone już całe trzy elementy kokpitu (nic nie pomalowane, niewklejone w kadłub...) - czy mogę z takim pakietem doświadczeń otworzyć warsztat w klasie standard? Całkiem po prostu, zanim pokazała się informacja o konkursie, zdążyłem go nadgrzebać...

Pozdrawiam

 

zrób jednoobrazkowy in-box i zamieść w tym temacie - i pozwól się nam naradzić - obiecaliśmy sobie że będziemy przestrzegać regulaminu bezwzględnie aby nie było różnych nieprzyjemności(jak najbardziej dopuszczony jest model powycinany z ramek), jest już parę osób które w podobnych sytacjach przekonałem na zmianę modelu (Twój przypadek nie jest pierwszy), także czekam na in-box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jednoobrazkowy in-box i zamieść w tym temacie - i pozwól się nam naradzić - obiecaliśmy sobie że będziemy przestrzegać regulaminu bezwzględnie aby nie było różnych nieprzyjemności(jak najbardziej dopuszczony jest model powycinany z ramek), jest już parę osób które w podobnych sytacjach przekonałem na zmianę modelu (Twój przypadek nie jest pierwszy), także czekam na in-box

 

No właśnie też to doczytałem... nie będę bruździł i kwękał o naciąganie regulaminu - tego sobie poprostu w zaciszu domowym będę kończył a wyciągnę przy okazji dwa inne (mogą być dwa?) jeszcze wpudełkowane sprzęta - spróbuję tym samym naciągnąć swój wewnętrzny regulamin i lepić przynajmniej dwie sztuki jednocześnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jednoobrazkowy in-box i zamieść w tym temacie - i pozwól się nam naradzić - obiecaliśmy sobie że będziemy przestrzegać regulaminu bezwzględnie aby nie było różnych nieprzyjemności(jak najbardziej dopuszczony jest model powycinany z ramek), jest już parę osób które w podobnych sytacjach przekonałem na zmianę modelu (Twój przypadek nie jest pierwszy), także czekam na in-box

 

No właśnie też to doczytałem... nie będę bruździł i kwękał o naciąganie regulaminu - tego sobie poprostu w zaciszu domowym będę kończył a wyciągnę przy okazji dwa inne (mogą być dwa?) jeszcze wpudełkowane sprzęta - spróbuję tym samym naciągnąć swój wewnętrzny regulamin i lepić przynajmniej dwie sztuki jednocześnie;)

 

Dobrze mieć czasem coś w szafie ale pamiętaj że w regulaminie jest jasno napisane że prezentujemy jeden, model, jest też adnotacja odnośnie tego iż nie można wycofać się i zacząć sklejać inny- dlatego proszę o przemyślaną decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że w regulaminie jest jasno napisane że prezentujemy jeden, model, jest też adnotacja odnośnie tego iż nie można wycofać się i zacząć sklejać inny- dlatego proszę o przemyślaną decyzję

Tak z czystej ciekawości jeżeli można prosić o odpowiedź - jaki jest powód takiego zapisu w regulaminie? Tzn. dlaczego nie można wykonać kilku modeli i jednego, wybranego zgłosić do ankiety? No i dlaczego nie można zrezygnować z budowy jednego modelu i zabrać się za inny?

Żeby nie było - choć to nie moja tematyka, to bardzo Waszemu konkursowi kibicuję, a pytania są bez żadnych podtekstów. Mam za sobą organizację dwóch konkursów z bardzo prostym regulaminem, tu widzę dość rozbudowany, stąd po prostu ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zapisie chodziło o to, żeby jakiś dobry modelarz nie zajął swoimi modelami większości podium. Zwróciłeś jednak uwagę na istotny mankament tego punktu. Zastanowimy się, czy tego nie zmienić wg twojej propozycji, o ile nikt nie ma nic przeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.