Skocz do zawartości

[OPEN] MisterCraft MIG-17PF (przeróbka na F)


ministersan

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jego brat:

beztytuupxk.jpg

Pierw myślałem czy ten z Łodzi, to nie to samo malowanie co łaciaty f-13, ale nie trzyma się to kupy. Teraz wychodzi na to, że jest to malowanie jak na 307. Tylko właśnie jakie? Któraś z odmian "meduzy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do dzieła, bo na razie ten warsztat przypomina mi kupowanie kiecki przez moja żonę - ta nie, tamta też nie pasuje, a może jeszcze się zastanowię itd...

A więc OK, jutro startuje - będzie 305.

Pewnie schemat malowania będzie gdzieś na necie - ewentualnie jak ktos wie to może poda mi już jakie tokolory, to zamówie farbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie PF-ki to tylko wyjątek od reguły.

Takie malowanie dostały w latach osiemdziesiątych dożywając swoich dni w Babimoście w otoczeniu kolorowych Lim-ów 6bis.

Do tego wyjątku należy również Lim-5 nr 503. Tylko wówczas nie były to już samoloty w pełni bojowe. Babimost to pułk szkolno-bojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie PF-ki to tylko wyjątek od reguły.

Takie malowanie dostały w latach osiemdziesiątych dożywając swoich dni w Babimoście w otoczeniu kolorowych Lim-ów 6bis.

Do tego wyjątku należy również Lim-5 nr 503. Tylko wówczas nie były to już samoloty w pełni bojowe. Babimost to pułk szkolno-bojowy.

 

Nie Jarku .I to watek do przeniesienia do 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij także lotki ze skrzydeł. Albo choć Zaszpachluj tę linię równoległą do krawędzi spływu i przetrasuj na nowo linie oddzielające lotki od stałej części płata. Mojemu jakiś czas temu popełnionemu MiG-17PF wyszło to na zdrowie ;)

 

113011213533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij także lotki ze skrzydeł. Albo choć Zaszpachluj tę linię równoległą do krawędzi spływu i przetrasuj na nowo linie oddzielające lotki od stałej części płata. Mojemu jakiś czas temu popełnionemu MiG-17PF wyszło to na zdrowie ;)

 

Lotki właśnie wycięte ( zdjęcia lada moment). Nie tylko szpachla potrzebna - linie lotek z górnej i dolnej połówki skrzydła marnie się pokrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Te dwie PF-ki to tylko wyjątek od reguły.

Takie malowanie dostały w latach osiemdziesiątych dożywając swoich dni w Babimoście w otoczeniu kolorowych Lim-ów 6bis.

 

W Babimoście czyli 45.plmb (od 1988r 45.lpszb - stał się jednostką szkolno-bojową szkolącą podchorążych WOSL) PF nie"... dożywały swoich dni..." bo ich tam nie było. Widziałem tylko raz jak eskadra Lim-6M wylądowała u nas w Babimoście, w ramach przelotu. Malowane były normalne jak to Lim-6 czyli w kamo.

Powiem nawet więcej wszystkie (większość?) Lim-6M (czyli MiG-17PF) trafiło w wyniku przezbrojenia WL na Su-22 do 8.plmb w Mirosławcu.

W 45.plmb na uzbrojeniu występowały Lim-6bis, Lim-6R, SBLim-2A, SBLim-2M.

W szczycie "rozwoju" 45.plmb mieliśmy 120 samolotów !!!!! 96 Lim-6 i 24 SBlim-2. Najciekawsze, że wszystkie były latające.

Malowanie w kamo miały samoloty bojowe. Wszystkie szparki były bez kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , że są pasjonaci modelarstwa, którzy podejmują się budowy modeli Miga 15 czy popularnej "siedemnastki".

Od dłuższego czasu męcze model trumpetera MiG 17. Sporo znalazłem błędów. Oczyweiście skala jeeest swiększa ale może w czymś ci się przydadzą. Tu masz linka do relacji z prac: http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=88&t=47641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to powoli przypominać ser i to szwajcarski, wnękę hamulca, a konkretnie jej ścianki pozbawisz nieco grubości zapewne, bo w tej postaci przypomina bardziej pancerz niż poszycie z blachy. Jak widać nie ma złych modeli, ani złych modelarzy, czasem brak jest tylko odwagi, bądź chęci podjęcia wyzwania i zrobienia czegoś z niczego. Taka sobie dygresja. Tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.