Jump to content

[OPEN] MiG 21 R nr/b 1311,1 esk.32 plrt Sochaczew /Plastyk/

Recommended Posts

• Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale taki zestaw jak napisałem będzie poprawny?

dwa PTB 490 na zewnetrznych belkach ,na wewnetrznych tylko wyrzutnie APU 13 i zasobnik R

Dokładnie tak ten wariant jest na zdjęciach z DOL - był to normalny wariant.

Polecam jednak wariant z UB-16, był on najlepszy do działań bojowych.

Zadaniem załóg rozpoznawczych było wykrycie nosiciela broni jądrowej, następnie atak w celu zatrzymania- uszkodzenia. Następnie przekazanie informacji o wykrytych rakietach (np LANCE, PERSHING) i naprowadzenie grupy uderzeniowej samolotów myśliwsko-bombowych (np Su-22).

Osobiście mój model będzie w malowaniu 2.elrt z BABA JAGĄ i z paszczą rekina oczywiście (nie obraź się Jarek ale ..........) i podwieszone:

- zasobnik rozpoznawczy D;

- 2 x ZP-490;

- i ...........................2 x OFAB-100-120

To tak z sentymentu do czasów kiedy w eskadrze byłem specjalistą od bombardowania - oznaczania celów.

Tylko nie bij ! ;) W jakimś watku o 21 wspominałem o produktach Pavli oraz Condora .Sa 2 /dwa/ wypuski zasobnikow Pavli ,pierwszy na podstawie planow ze 4+ i te sa do pupy ,drugi wypusk to kompilacja starego wypusku Condora i jest lepiej ,nie tak jak na planach p.Sobocinskiego ,ale znacznie lepiej .

Ta wypraska to Condor ?

Kolego Robercie, nie dziel włosa na czworo, bo popadniesz w przesadyzm. Roztkliwiać się zacząłeś nad wymiarami zasobnika, gdy tymczasem sam model ma kupę błędów. To tak, jakbyś do samochodu Syrena chciał klimę od Merola wstawić. Lep to wszystko do kupy i nie patrz na 3 mm, bo zwariujesz.

Kolego Mariuszu nie roztkwilam się nad zasobnikiem jak to określiłeś tylko dopytuje o nie bo jeśli są na podobnym poziomie to za tęsamo cene 16zł mogę miec i zasobniki i Miga 21 Bis pisałem o tym ale widać nie doczytałeś

dopytuję o te zasobniki bo Pavla zgodnością z oryginałem też nie grzeszy i jeśli z Condora przedstawiają podobny poziom to przy okazji za tą samą kwotę bedę miał płatowiec "Bisa"

gdy tymczasem sam model ma kupę błędów.

jakich bo z tego co mi wiadomo to najlepiej leżący 21 w planach

A po za tym to jeśli w niego wkładam sporo kasy to i chcę żeby był podobny do eRa

Spokojnie z tym klejeniem to nie wyścigi a konkurs

jakich bo z tego co mi wiadomo to najlepiej leżący 21 w planach

To, że leży w planach, to niech sobie leży. Chwała mu za to.

Poczekam jak dojdziesz do zlepiania bryły- usuwania owego pampersa pod kadłubem, walki z garbem, owiewkami przy skrzydłach i wreszcie osłonie kabiny. W sumie drobnostki...

Niemniej właśnie to świadczy o modelu jaki jest.

Dzięki Mariusz ,o większości nie domagań tego zestawu jestem świadom a o innych zobaczymy w praniu,Tak naprawdę to jedyny MF bo ten z Fujimi/oczywiście po przeróbce/ też nie jest ideałem jego k-b przedstawia wiele do życzenia pomimo bardzo fajnego detalu.

Pampers już dawno poszedł w zapomnienie /2 strona wątku/

dsc07524ny.jpg

tak samo owiewki nad usterzeniem,zrobię nowe ,co do owiewek nad skrzydłami to tak jak sklejałem Revella,Bilka,Zvezdę i Fujimi to w każdym one są inne w tym przypadku trochę je odchudzę i myślę ,że będą akceptowalne ,z garbem to nie wiem co masz na myśli bo jak pamietam przy oryginalnym KP nie było problemu jedyne miejsce to zaszpachlowanie w pobliżu st.pionowego i to z jednej strony a z osłoną to zobaczymy ale i tak będzie otwarta więc pasować nie musi aby wiatrochron był ok.Wszystkie wloty wymienię na Airesowe na pewno poprawią wygląd modelu

chwyty1350.jpg

Pojemnik spadochronu już przeszczepiony z oryginalnego KP ,płetwa odcięta i tylko się zastanawiam nad tą

petwa1350.jpg

albo z Bilka pozostałość po pfie

• 2 weeks later...