Skocz do zawartości

[OPEN] MiG 21 R nr/b 1311,1 esk.32 plrt Sochaczew /Plastyk/


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jednak się skusiłem i wystartuję z MiGiem 21 z Plastyku, może konkurs mnie zmobilizuje do jego wykonania .

Czeka mnie ciężka przeprawa z tym Migusiem,w pudle jest MF a ja chcę zrobić eRa ,do jego wykonania posłuży mi:

-wspomniany zestaw

-koła i tablica przyrządów od PFMa z Pavli

-kontener rozpoznawczy ,owiewka i anteny z Pavli /w trakcie zakupu zdjęcie ze strony sklepu/

-zestaw blaszek Parta do PFMa Zvezda /zobaczymy czy dam radę coś upchnąć do kabiny /z elementami zewnętrznymi raczej nie powinno być problemu/

-fotel KM-1 od Pavli /też w trakcie zakupu

-niektóre elementy z pozostałości po bilkowym pf:golenie i wnęki podwozia

-kalkomania Intech a jak się rozpadnie to inne plus Techmod

 

No to jedziemy z tym koksem

 

Mały regulaminowy inbox

 

p1030715l.jpg

p1030716y.jpg

p1030717k.jpg

fotewl.jpg

34932864.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to panowie czapki z głów... jedną z głównych nagród mamy już rozdaną ...

Hola, hola Panowie nie wszyscy zawodnicy jeszcze weszli do gry...

 

Dokładnie i jeśli wejdą to nie bedzie tak łatwo,Leszku przyłączysz sie do zabawy

 

Dzieki panowie za dobre słowa ale pochwały jeśli będą się należały to chętnie przyjme ale po zakończeniu prac nad Migiem jeśli dotrwam do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku przyłączysz sie do zabawy

Czekam na komponenty do TS-11. Też miałem taki pomysł zrobienia eR-a z Plastyka +wszystkie dostępne dodatki ale odpuściłem jak poszły słuchy że Eduard wypuści serię migów w 1/72 na bazie tego co zrobił w 1/48. Nr 1 już zajęty jest przez kol. Ipkinnsa, możemy powalczyć o miejsce w pierwszej dziesiątce

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie niusy że Edek Szybkie wypuści?Jak to prawda to zrobię jeszcze jednego, ten to takie sprawdzenie się czy ja zwyciężę czy Plastyk ex KP ,w sumie to tylko kontenery i fotel musiałem dokupic a to kwota raptem 20zł jak wyjdzie to dobrze jak nie to trudno /kosz:)/

 

Co do pierwszego miejsca to ja też nie mam wątpliwości Ipkins rządzi.

 

A więc czekam na Twoją Iskrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV masz rację ,porównywałem tego "kasztana" z oryginalnym KP który stoi u mnie na półce to jest dzień i noc ,szczególnie martwi mnie wspomniany tylny hamulec "pełny pampers" dobre określenie ,nie rozumiem co autor który zniszczył oryginalne formy miał na myśli?może jakiś balast Szkoda że żaden z producentów blaszek/dostępnych u nas/ nie zrobił tego elementu będę musiał sam go zrobić tylko jak

Dla mnie jedynym plusem w stosunku do KP to wgłębne linie ,oczywiście marnych lotów ale są bo wstyd się przyznać ale do tej pory nie mogę opanować trasowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie panowie patrząc ogólnie na forum i na to kto dopiero przystąpił do zabawy, to wielu mistrzów jeszcze brakuje, a organizator tego zamieszania zachęca mnie do grupy OPEN co ja miał bym w niej szukać przy takich graczach jak Wy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastercraft jak najbardziej pakował z początku oryginalne KP nawet wypuścił wersję R z chyba własnego projektu ramką z zasobnikiem D.

Niestety zasobniki Pavli są skopane. Opływ węzła podwieszenia zdecydowanie za wąski, same zasobniki jeśli porównać je do rysunków J.Sobocińskiego z Aeroplana są w rzucie bocznym za wysokie.

Orka,orka,orka...

P.S. "Pełny pampers" jest kwintesencją tego co można zobaczyć pod MiGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie panowie patrząc ogólnie na forum i na to kto dopiero przystąpił do zabawy, to wielu mistrzów jeszcze brakuje, a organizator tego zamieszania zachęca mnie do grupy OPEN co ja miał bym w niej szukać przy takich graczach jak Wy...

 

 

To zapraszam w Standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszły konie po betonie

 

W ruch poszła szlifierka ,że by nie to urządzenie to bym skrobał i skrobał

 

przed zabiegiem był pampers ,pełny pampers

 

dsc07523a.jpg

 

i po zabiegu

 

dsc07524ny.jpg

 

Za pomocą tego bardzo pożytecznego narzędzia usunąłem owiewki nad usterzeniem poziomym ,niby wnęki podwozia głównego i przedniego i pocieniowałem "skuwkę" dyszy,element udający nadajnik kątów natarcia DUA-3, oraz usunąłem elementy mocowania " dyszy" zaproponowanej przez producenta i elementy "kokpitu" .Szpachla też się przydała

 

Przepraszam za foto ale musiałem z lampą robić

 

dsc07524ny.jpg

dsc07525t.jpg

dsc07526z.jpg

dsc07528i.jpg

dsc07530el.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nacinaniu linii podzialu bardzo pomocna jest tasma DYMO.

tasma_dymo_do_wytlaczarek%27.jpg

 

A gdzie to cudo można nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to cudo można nabyć?

 

http://allegro.pl/tasma-3d-dymo-do-wytlaczarek-omega-3-rolki-i1831448790.html

 

Marek a jak tego używać ,nigdy nie miałem w ręku tej taśmy

 

 

Ja takiej używam ale i tak mam problem z trasowaniem

 

tasma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przedwczoraj tez uzywalem tasmy 3M i zupelnie przez przypadek walala mi sie rolka tasmy Dymo, pomyslalem - hmm, zobaczmy. Przerylem cala gore skrzydel w Hurricanie uzywajac Dymo i juz na pewno nie bede kombinowal z 3M.

 

Uzywac tak jak 3M, jest po prostu sztywniejsza i mozna elegancko rysik wzdluz niej prowadzic jak od linijki.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.