Skocz do zawartości

[OPEN] MiG 21 R nr/b 1311,1 esk.32 plrt Sochaczew /Plastyk/


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jest po prostu sztywniejsza i mozna elegancko rysik wzdluz niej prowadzic jak od linijki.

Dzięki za tę informację, może i ja w końcu to rycie polubię.

W ruch poszła szlifierka ,że by nie to urządzenie to bym skrobał i skrobał

Mała rzecz, a cieszy Nie wyobrażam sobie w tej chwili budowy bez tego urządzenia, polubiłem je od pierwszego użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie śpiesznie zabrałem się za stateczniki poziome ,poprawiłem obrys ciężarka ,wykonałem nitowanie i dorobiłem odgromniki /z włosia szczoteczki do zębów/

 

 

Przed

 

dsc07534f.jpg

 

Po

dsc07542l.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest w planach i mam prośbę Mariusz jeśli masz zdjęcia 1705 to bym poprosił

 

 

Zdjęć nie posiadam-były problemy z aparatem. Zrobiłem zrzuty z filmu VHS, który onegdaj nakręciłem:

 

zima 1991/92

PDVD_025.jpg

PDVD_027.jpg

PDVD_028.jpg

PDVD_029.jpg

PDVD_030.jpg

 

maj 1992r.

PDVD_023.jpg

PDVD_022.jpg

PDVD_021.jpg

PDVD_020.jpg

PDVD_019.jpg

PDVD_018.jpg

PDVD_024.jpg

 

Ewentualnie proponuję egzemplarz nb 1273 z zasobnikiem R z nietypową japą (zęby-hubrol sky type S- taka mi została po Spicie)- godło baba jaga z lewej strony, godło pułkowe namalowano w kwietniu po zimie 1991/92:

PDVD_032.jpg

PDVD_034.jpg

PDVD_037.jpg

PDVD_035.jpg

PDVD_033.jpg

PDVD_036.jpg

PDVD_039.jpg

PDVD_041.jpg

PDVD_042.jpg

PDVD_044.jpg

PDVD_045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jakiej jakości te kontenery i czy ma anteny na skrzydła W zakupie jako całość było by taniej ale komplet rozpoznawczy z Pavli to też nie kosmos 16 zł ale i tak kontenery do poprawki

 

 

Właśnie dłubię sobie drugiego z tego zestawu(projekt6125 )

Zasobnik,i anteny były na osobnej ramce

obraz002b.th.jpg

Myślę że przyzwoite.

Modele-jeden kupiony normalnie w sklepie w (latach 90) w pudełku MasterCrafta za chyba 7zł,a drugi w woreczku na bazarze "u ruskich" za...50gr

instrukcja:

 

obraz007yw.th.jpg

obraz010sc.th.jpg

 

Co do hamulców ,to na pierwszej "erce" kombinowałem z blachami ,ale do niczego wychodziło.Na tym ,co teraz robię odrysowałem obrys z planów i opiłowałem...dużo lepiej i szybciej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki Mariusz

 

Na "fotografiach" widać że wnęki podwozia były srebrne ,na baniakach "zdobienia " czerwone ,szczęka wiadomo na zasobniku i powierzchnie dielektryczne czerwone /?/ po lewe stronie k-ba Baba Jaga a po prawej godło 32 PLRT ?

Tak dopytuje bo nigdy w eRki się nie zagłębiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wnęk podwozia- na 1705 były najpierw średnio szare (zimą), później podczas przejść w kwietniu 1992r. odnowione srebrzanką. Zresztą, jak pamiętam, cały płatowiec, zwłaszcza na liniach podziału blach został poprawiony taką samą srebrzanką. Wówczas też pojawiło się godło pułkowe. Baba jaga była od września 1991r.- na wszystkich egzemplarzach tylko po lewej stronie kadłuba. Prawa strona była zarezerwowana dla godła pułkowego- malowała je wydelegowywana do hangaru pani plastyczka z klubu. Czyniła to dość wolno i od czasu do czasu tak, że nie wszystkie egzemplarze otrzymały godło pułkowe.

 

Powierzchnie dielektryczne były zawsze zielone, takiego samego koloru jak antena radiostacji na szczycie statecznika pionowego i osłona stacji radiolokacyjnej. Na czerwono malowano ich osłony, zdejmowane przed lotem.

 

W Dżonowie stoi bodajże 1423 też z 2el 32plrt -bez peryskopu na osłonie kabiny. Jako jedyny nie miał tego elementu. W Sochaczewie został się 1706 z 2el, a w Krakowie 1125 z 1el.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te czerwone powierzchnie dielektryczne zapytałem bo gdzieś mi majaczy rysunek albo zdjęcie eRa z takimi osłonami ale głowy nie dam a może to były własnie ich osłony

 

Czyli jeśli zrobie z szarymi wnekami podwozia i tylko z Baba Jaga to będzie "poprawnie politycznie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki Jarku

 

Dzisiaj podziałałem przy dyszy czytaj wykonałem od podstaw z oprawki długopisu ,drutu cynowego taśmy maskującej i wentylatora /nie wiem jak nazywa sie ten wiatraczek / z zestawu Edka .Skupiłem się nad elementami które będzie widac a więc :dysza ruchoma i pierścień zwieracza tej dyszy .Całośc pomalowana metalizerem Gunze i wypolerowana papierem wiadomego przeznaczenia

 

 

dysza1qxl.jpg

 

przymiarka do k-ba

 

dyszakb.jpg

 

Niby model z form KP ale wiekszość elementów skaszaniona

 

Stożek z lewej z wytrysku Plastyka z prawej oryginał KP z lat 80tych wyszabrowany ze złomka

 

stozek.jpg

 

I oczywiście zasobnik spadochronu : po całości to kasztan ,zupełnie inny kształt jak w KP w rzucie z góry jest płaski ,będę przeszczepiał ze wspomnianego złomka ,to samo dotyczy sie brzechwy pod spodem k-ba ,nie dolane elementy ,tutaj będę wstawiał z modelu Bilka /nie załapał sie ten elemencik na foto/

 

dsc02034p.jpg

 

 

Orka ,orka i jeszcze raz orka ale mam nadzieję ,że z finału będę zadowolony

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.