Skocz do zawartości

[OPEN] MiG 21 R nr/b 1311,1 esk.32 plrt Sochaczew /Plastyk/


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Robercie jeśli chodzi o kolor jaki użyłeś do malowania wnętrza kokpitu to według mnie jest on za bardzo zbliżony do typowego Humbrola nr 2.

Polecałbym tobie farbę taką jaką używałem ja do swojego Bisa. Jest to farba kupiona w sklepie plastycznym . Farba Akrylowa firmy "Polycolor" Nr 356 Emerald Green. Jest ona według mnie najbardziej zbliżona do oryginału.

 

kokpitgrosz.th.png

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpowiedź do malowania kabiny.

W swoim ostatnim MiGu kabinę malowałem mieszanką farb Gunze H 25, H46. 50/50%

Mieszanie tych kolorów daje możliwość zbliżenia się odcieniem farby, przynajmniej do kolorów stosowanych przez Edard.

Robercie, Podziwiam Twoją miłość do MiGa 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witam kolegę z firmy

 

Cześ Artur

 

Gunze H 25, H46. 50/50%

 

Grzesiu dzięki za te kolory gdzieś widziałem ale nie mogłem odszukać /teraz znalazłem na PWMie/

 

Tak na prawde to jest dobry i Twój i z Modelmastera

 

57743433.jpg21mu.jpg

 

Robercie, Podziwiam Twoją miłość do MiGa 21.

 

Bo to piękne samoloty są

Dzisiaj będąc w Białymstoku zapadłem do praktycznie jedynego sklepu z zaopatrzeniem modelarskim ,na półce stał MF z Edka /łekend/ oczywiście nie mogłem sie oprzeć i zajrzałem i postanowiłem ,że już więcej żadnego w 72 ce nie kupię ,odkładam sobie na Edka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc w Białymstoku zapadłem do praktycznie jedynego sklepu z zaopatrzeniem modelarskim ,na półce stał MF z Edka /łekend/ oczywiście nie mogłem sie oprzeć i zajrzałem i postanowiłem ,że już więcej żadnego w 72 ce nie kupię ,odkładam sobie na Edka

I to będzie prawdziwa decyzja, dojrzałego mężczyzny.

Pisz biegusiem SMSa do gwiazdora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to będzie prawdziwa decyzja, dojrzałego mężczyzny.

Pisz biegusiem SMSa do gwiazdora.

 

Chyba w koncu po 40 latach zycia dojrzałem

 

I z tym gwiazdorem problem bo w znanym sklepie na "M" zamówiłem sporo żywicy i kalek do posiadanych MiGów ale jeszcze przemyśle może zmienie zamówienie bo tak się najarałem jak szczerbaty na suchary po oględzinach tego Eduarda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardziej zielony (może jakoś chcieli nawiązać do ogórków z gazetki , którą zamaskowali szybę), ale zdjęcie też ma nieco zły balans bieli i zrobione jest nie obrażając nikogo "idiotenkamerą", czyli jakimś skrokmnym kompaktem, więc kolory są dość znacząco podbite.

2011027popr.jpg2011027.jpg

(wyżej poprawione zdjęcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość leniuchowania ,kokpit przemalowałem mieszanką własnego wyrobu ,chyba jest za niebieska ale wzorowałem sie na fotce Mariusza i tak już zostanie.Kadłub zmkniety i góra szpachlowania ,naciagania itd Dorobiłem /odlewy żywiczne ,kopie ze Zvezdy/ owiewki nad st.poziomymi i płatami.

I jeszcze jedno ostatni raz używam blaszek do kokpitu szkoda zachodu i nerwów a efekt podobny do plastiku lepiej juz kupić żywicę Pavli odpadnie gięcie dopasowywanie itd ,jedyne co z blaszek wygląda fajnie w 72ce to tablica.

 

67113891.jpg

36666891.jpg

85307946.jpg

mig21rpfmpulpitzasobnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Działam dalej

Całośc dostała szlif na mokro,surfacer,wyszło troche do poprawy ale nie az tak wiele ,do wymiany "bąble" nad skrzydłami są za wielkie ,zrobiłem jeszcze raz odlewy z Fujimi a przy okazji odlałem hamulec ze Zvezdy /odlewanie metoda Marcina Witkowskiego przy pomocy Blue Tacka ,silikonu i żywicy http://www.modelarstworedukcyjne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=124:spitfire-lf-mk-xvie-heller-172&catid=35:relacje-z-budowy&Itemid=77

 

dsc07723y.jpg

 

dsc07725v.jpg

 

dsc07726l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Hamulec tylny przyklejony i wyszpachlowany czeka na wytrasowanie linii,hamulce przednie wyciąłem z folii aluminiowej samoprzylepnej z tej samej foli klapki wlotów powietrza,płetwa z zestawu Bilka ,bąble nad skrzydłami i st.poziomymi odlewy żywiczne ,OCP z dwóch igieł iniekcyjnych i fragmentu z zestawu ,zasobnik spadochronu przeszczep z KP tak samo pierścień na wlocie, osłona zbiornika na spirytus zapożyczona ze ZVEZDY dodatkowo dremelkiem i okrągłą końcówką zrobiłem zagłebienie .

Czekam na przesyłkę z taśmą DYMO i będę z liniami leciał bo od tej niebieskiej 3M nie dałem rady przeryć.

 

dsc07727t.jpg

dsc07728n.jpg

dsc07729m.jpg

dsc07730k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio, kiedy wrócisz do prac nad razwiedczikiem, ale nie chciałem pytać w temacie, co z modelem, bo po forum masz trochę modeli w trakcie prac. ;) Dobrze, że są postępy. Zmian w stosunku do zestawu całkiem sporo, i zdecydowanie na korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po przyjściu z roboty sprawdziłem w monografii 32 PLRT - są zdjęcia zasobnika D na stronie 58, ale nie od spodu, niewyraźne zdjęcie jest na stronie 55. Nie wiem jak to przesłać, mogę najwyżej zrobić fotkę tej strony i wkleić do postu, ale nie wiem czy będzie Ci przydatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.