Skocz do zawartości

[Open]TS-11 Iskra nr boczny 1101, 10elt Łask, Mastercraft


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, dodatki dwie blaszki Part + dwa fotele KK-1. Fotele z iskry mają dodatkowo na zagłówku pałąk do łamania owiewki przy strzelaniu się przez osłonę kabiny. Cała powierzchnia plastiku jest chropowata – trzeba będzie ją doprowadzić do odpowiedniej gładzi – malowanie w aluminium tego wymaga bezwzględnie, nr boczny 1101, z 10elt z Łasku rozbita 11.10.2005, zginął major Jerzy Stonsiek. Niestety trafił mi się egzemplarz z uszkodzona owiewka – popękana struktura i poszczerbiona krawędź na głębokość ok. 2mm na styku owiewka-wiatrochron. Jeśli ktoś ma nieuszkodzoną owiewkę do iskry chętnie przygarnę lub wymienię na inne dodatki w 1/72.

Baza wyjściowa:

IMG_0339.jpg

IMG_0342.jpg

IMG_0340.jpg

Orginał:

0312200005.jpg

Po niedzieli ruszę z montażem. Fotek sporo w necie więc problemu z dokumentacją raczej nie będzie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fotele z iskry mają dodatkowo na zagłówku pałąk do łamania owiewki przy strzelaniu się przez osłonę kabiny.

 

Fotele rzeczywiście mają pałąki o których wspomniałeś ale czy jesteś piewnien, że służą właśnie do tego o czym napisałeś? Zobacz jak wygląda limuzyna własnie od tej iskry po niestety nieudanym kataputowaniu się pilota

owiwkaiskry2.jpg

 

Mi osobiście wydaje się, że w chwili katapultowania limuzyna jest odrzucana, uszkodzenia prawdopodobnie wynikają z upadku na ziemię.

 

Jeśli chodzi o temat masz we mnie kibica, wszystko co z Łasku

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trafił mi się egzemplarz z uszkodzona owiewka – popękana struktura i poszczerbiona krawędź na głębokość ok. 2mm na styku owiewka-wiatrochron.

To jest chyba standardowa przypadłość tych nowych "mistercraftów"

Mam tego 2 sztuki, indyjską i tę z orłem i obie mają podobnie skaszanione oszklenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję trochę pomyszkować po Iskrze, i pogadać z byłym pilotem Su-20. Latał oczywiście też na Iskrze i pokazał mi procedurę odpalania fotela jak nie zejdzie osłona.Koło zagłówka jest mała dźwignia odbezpieczająca pironabój którą trzeba włączyć jak nie zejdzie osłona i wtedy działa dźwignia do odpalania w uchwycie fotela. Czy ktoś próbował takiej akcji - nie wiem. Parę innych patentów też się dowiedziałem. Ogólnie bardzo fajny samolot, tylko te fotele klasy ''odpal i módl się''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, fotele klasy "0 szans - 0 nadziei", ale jeśli (co nie jest w polskich realiach całkiem nierealne) dojdzie do medernizacji do poziomu TS-11F, to i fotele po pół wieku w szkolnych będą inne.

 

Co do modelu - bomba temat, będę robił notatki, przydadzą się na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejasz silnik bo dysza wylotowa silnika jest od czapy?

Dysza wylotowa wraz z wirnikiem ma po środku "bąbel",przy tej skali i z mojej pamięci nie będzie dużo miejsca ,zeby to zrobic razem z silnikiem z zestawu

 

619a03b8df87296em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt wady ma ale i tak jest dobrze,że w ogóle jest na rynku i pojawiły się dodatki jak blachy czy po przeróbkach żywice foteli na przykład.

Szkoda jednak bo to chyba jedyny model ZTS z modelem silnika do wykonania.Zawsze można go postawic na jakimś stojaku do przeglądu na przykład...taki ja mam plan jak juz skończę z modelami innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, ale nr spokojnie można sklecić z numerów które są w zestawie z tego co dał mastercraft. Dwie jedynki mam, trzecią jedynkę przytnę z nr 4, zera są ale cięte, w mojej powinny być całe. Sprawdzę czy wymiarowo pasują numery od MiG-21 bo właścnie zakupiłem dwa komplety od 0do 9. Godła łasku mam od MiG-21 powinny mięć ten sam wymiar. Chyba że mieli dwa rożne wymiarowo szablony do malowania godeł- do MiGów i Iskier. Szachownice też jakby co to mogę wymienić na techmodowskie.

Konkurs w pełni a forum szwankuje technicznie, powiadomień nie ma, z PW też kłopot. Jak tu żyć Adminie? No jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2004r. na stateczniku nie ma godła, za to są trójkąty ostrzegawcze przed wlotami powietrza i pod kabiną.

Także do Leszka należy wybór co będzie dorabiał z kalkomanii.

Czasu jest sporo to i zdąży się wydrukować co potrzeba.

 

Jeszcze jeden istotny detal - szachownice ze zbyt wąską obramówką. Nie wiem czy takie są do zdobycia, ale to akurat wielkim problemem nie jest, bo można przyciąć z gotowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.