Skocz do zawartości

Panzerbeobachtungswagen IV (Pz.Beob.Wg.IV.Ausf J)


math

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poniewaz w pudelku znajduja sie ramki z roznych modeli (PZ Iv, JagPz, Stug + reszta swiata) odnalezienie niektorych elementow to niezla sztuka..np na zawieszenie tylnego kola skladaja sie elementy z ramki C F i I i dotakowo w zestawie jest kilka roznych ramek F i C

 

Ja mam to samo Mateusz w moim StuG IV.

Ramki z Pz IV,StuG III G.,Brumbar i StuG IV.Cały czas muszę przebierać kilkunastoma ramkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Vis13 ma rację Mateusz 4 rolka podtrzymująca powinna być niżej.

 

hmmm faktycznie macie racje...jakos to przeoczyle bedac zaaferowanym ich rozmieszczeniem raczej postaram sie ja obnizyc

 

edit:

poszlo latwo...juz poprawilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco apdejtu:

 

dalej szpachelka:

Blotniki od dolu:

fenders4.jpg

po nawierceniu odpowiednich otworow i umueszczeniu narzedzi i calej reszty male dzioorki tez pozaklejam

 

dalej blotniki

fenders5.jpg

 

Slady po formie + slady po mocowaniu do ramek (czasami mocowania sa grubsze i wieksze niz czesc do wyciecia...i plasit jest dosc twardy co ma swoje plusy i minusy)

fenders1.jpg

 

Blotniki sa zdecydowanie za grube wiec postanowilem je nieco zeszlifowac:

 

fenders2.jpg

 

fenders3.jpg

 

nadal sa nieco zagrube po bokach ale juz tak chyba zostawie (podobnie z tylnimi blotnikami):

 

Zlozylem tez nieco kadlub do kupy (nrazie jest nie przymocowany na stale do wanny)

Zgodnie z uwagami kolegow obnizylem tylnie walki podtrzymujace gasienice

 

wanna13.jpg

 

troche szpachelki bylo i nadal nieco bedzie....zobaczymy dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz chociaż prosty kadłub, ja miałem skrzywiony - ale dałem radę

kadlub tak...ale wanne nie!

Wanna byla wykrecona wzdluz 'osi' wanny tak ze podwozie z przodu (jedna strona) i z tylu po przekatnej lewitowalo 4mm nad ziemia ...Teraz to troche poprawilem i wyglada w miare ale mialem zonka jak przykladalem gore do wanny .. BAD Dragon...BAd Dragon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej wygląda jak Academy niż Dragon. .

 

Cos w tym jest

 

... bo to ani Academy ani Dragon. W większości są to wypraski Gunze Sangyo z czasów gdy firma ta wydawała jeszcze modele (teraz kojarzy się tylko z chemią). Gunze robiło w ubiegłym wieku serię modeli tzw hi-tech, czyli coś na wzór dobrze "oblachowanego" modelu. W pudełku były blachy, elementy z białego metalu, pracujące gąsienice modelkastena. Oczywiście standard był także z ubiegłego wieku, blachy trzeba było kombinerkami giąć. Dragon odkupił od Gunze trochę już wyrobione formy (trójek, czwórek i pochodnych) dorzucił w miejsce blach swoje wypraski i wypuścił na rynek pod włąsnym logo. Wszystkie starsze modele Dragona "trójek" i "czwórek" to właśnie takie hybrydy. Dzisiejsze "smart kity" tych modeli nie mają z poprzednikami nic wspólnego. Natomiast do dziś Dragon trzepie na zabytkowych modelach kasę sprzedając je jako "orange box"

 

PS. Dla tych co zaopatrują się na portalu aukcyjnym, ostatnio nastąpił wysyp takich starych "trójek" i "czwórek" ceny zaś oscylują wokół nowych Daragonów, nie dać się nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda...kupowanie orange boxow w sugerowanych cenach (przynajmniej tu w UKej) to szalenstwo...ale jezeli okazyjnie to czemu nie.

Na marginesie IS-2 z Orange Boxa byl calkiem przyjemny w skladaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Z braku czssu prace ida slimacznie...ale jakos tam sobie ida. Glowna bryla modelu juz sklejona i teraz powoli montuje duperele. W sumie sklada sie w miare spoko (nieco szlifierki jest-glownie w miejscach polaczen z ramka, ktore sa czasami bezala wielkosci elementu)...jedyny duuuzy minus tego dziwadla to jak Rafal powiedzial marny detal.

Po sklejeniu wanny do reszty, wanna sie usztywnila i calkiem ladnie wyprostowala.

 

Pozdrawiam

 

mainbody.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziwię się sam sobie, bo powiedziałem, że nigdy nie zrobię ,,czwórki". A jednak chyba mnie jednak zauroczyła ostatnia fotka.

Co do modelu to czekam na malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziwię się sam sobie, bo powiedziałem, że nigdy nie zrobię ,,czwórki". A jednak chyba mnie jednak zauroczyła ostatnia fotka.

Co do modelu to czekam na malowanie.

 

 

Powiem tak ...nie rob TEJ czworki!!! Pewbie bylo by lepiej zakupic droga ale solidna (poprawniejsza) w wersji H lub J i wtedy dzialac

 

Co do tedo modelu...musze poprawic to i tamto i dodac brakujaca reszte..(mam nadzieje w tym tygodniu jak sie uwine) i psiknac podklad za niedlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, miales problemy z dopasowaniem lufy, bo u mnie to szlo jak po grudzie ?

 

Lufy w samej sobie to nawet nie...troche dziabania bylo stozkowymi koncowkami do graweru (Dremel)..tye ze delikatnie recznie. Wiesze problemy mialem z usadzeniem jej rowno i zamontowaniem jazma do wiezy. Lufa pod swoim ciezarem niestety odadala w dol (Mocowanie jazma w tym modelu jest cienkie...a moze to ja:) - jak narazie ja przymocowalem na sztywno i nie wiem czy juz tak nie zostawie....zastanowie sie. mialem wiecej problemow z oslonami na wieze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Sklejanie modelu w sumie na wykonczeniu. Jeszcze ostatnie szlify i przerobki i smigniemy podkladem. Oslony Thoma bede robil osobno i zostana dolaczone (tylko niektrore) podkoniec malowania, przed pigmentami. Tak samo z gasienicami, ktore zamerzam malowac kazda z osobna i potem zloze je do kupy jak caly model bedzie juz powaznie pomalowany (nie mam az takiej wprawy w malowaniu gasek na zalazonym modelu, zwlaszcza z tym calym badziewied do oslonn po bokach i przy kolach w ktorych trzeba malowac bandarze:).

KM z przodu bede poprawial bo jest za krodki i osadzony tymczasowo (musze dosztukowac potem:).

 

 

bef_prim1.jpg

 

bef_prim2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda. Podziwiam za wkład pracy.

Nie będziesz miał problemów z malowaniem gratów na błotnikach?

 

Napewno zabawa bedzie ale ostroznie I powoli malym pedzelkiem wszystko da sie zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Model udalo mi sie psiknac podkladem. Tym razem jako nowosc i z ciekawosci uzylem Citadel Chaos Black. Ciekawy podklad, dosc rzadki wiec trzeba uwazac i pociagnac delikatnie z dwie warstwy. Moim zdaniem ma swoje plusi i minusy...przez to ze jest cieniutki ladnie widac detale...ale tez ladnie widac niedociagniecia (np zarywowania po papierze sciernym i inne babole). Po wyschnieciu wydaje sie byc dosc twardy i trwaly.

 

chaos1.jpg

 

chaos3.jpg

 

teraz pewnie chwilke poczekam z modelem. Musze zamowic farby (moj lokalny ModelZone jest w recesji i nic w nim nie ma) i zastanowic sie jak bo pomalowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.