Skocz do zawartości

Panzerbeobachtungswagen IV (Pz.Beob.Wg.IV.Ausf J)


math

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za komentarz

 

- pokretla...kurcze, faktycznie sa odwrotnie - good thinking Batman !!!! - do przeklejenia

- ...o sprezynach z przodu na smierc zapominalem, oczywiscie ze dodam....jak moglem to przeoczyc?

- otwory na haku z tylu to latwa sprawa do nawiercenia....nieco wiecej detalu nie zaszkodzi

- Z tym drugim uchwytem na plycie nad silnikiem to mialem dylememat.

1. Nie ma go w instrukcji (ale w instrukcji wielu rzeczy nie ma).

2) nie ma go na szkicach Hilary Doyle w Panzer Tracts.

hilary1.gif

 

3) nie ma go na zdjeciach pojazdu....wszedzie jest tylko ten pod katem

.zastanawiajace jet to jak u diabla oni ta plyte otwierali Zostawiam narazie jak jest.

 

Tak na marginesie na wyzej zamieszczonym schemacie widac wyraznie ze przod wanny jest zupelnie inny (haki sa inaczej montowane)..tu Dragon dal plame na maksiora.

 

EDIt:

A mialem juz nic dziasiaj ne robic

 

holes2.jpg

 

i na modelu (lacznie 5 otworow). Lewarki tez zostaly poprawione a dokladnie zmienily sie miejscami

 

holes1.jpg

 

nie ma to jak mikro wiertla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakimi rozmiarami wierciłeś.

 

Nie wiem dokladnie bo mam przemiesznae te wiertla ale tak mniej wiecej wiekszy otwor to 1.3-1.5 mm a mniejsze to okolo 0.3...jakos tak. Jak chcesz to pobawie sie suwmiarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Z tym drugim uchwytem na plycie nad silnikiem to mialem dylememat.

1. Nie ma go w instrukcji (ale w instrukcji wielu rzeczy nie ma).

2) nie ma go na szkicach Hilary Doyle w Panzer Tracts.

hilary1.gif

 

3) nie ma go na zdjeciach pojazdu....wszedzie jest tylko ten pod katem

.zastanawiajace jet to jak u diabla oni ta plyte otwierali Zostawiam narazie jak jest.

 

Właściwie to nie chodzi mi o tą płyte bo ta jest dobrze. Chodzi mi o tą drugą, gdzie są wentylatory.

To raczej błędem nie jest, że nie ma tego drugiego. Przeważnie był ten uchwyt umieszczony na prosto, a ten pod skosem jako dodatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ostatnio mialem malo czasu (praca praca praca) wiec malowanie idzie w slimaczym tempie.

 

Dodalem brakujace sprezyny przy przednich blotnikach. Zamiast Dragonawskich uzylem swoich wlaznych zrobionych z fragmentow struny:)

 

struna1.jpg

 

Dodatkowo udalo mi sie nalozyc czesc filtrow sido i zrobic wstepny wash....udalo mi sie tez zlamac antene ...ale to drobiazg

 

zalozylem tez gasienice...nieszczesne magic tracki. Kazde ogniwo malowalem osobno i dopiero potem takie mocowalem. Gasienice sa nieco luzno leza na drazkach....moze nieco za luzno...nie wiem...jak bedzie trzeba to bede poprawial

 

tamp1.jpg

 

bob1.jpg

 

bob2.jpg

 

Teraz bede malowal detale i dalej bawil sie z olejami, pigmentami i cala reszta.....zobaczymy...juz jest blizej niz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko podoba mi się kilku kolorowe kamo, ale to jest świetne .Bardzo ładnie się prezentuje z tymi osłonami bocznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No, no piękny model się szykuje. Ciekawy sposób na zrobienie sprężyn. Czy ta mikro sprężyna normalnie pracuje jak prawdziwa, czy tylko ma tak wyglądać ? ? ?

Planujesz zrobić jakąś podstawkę, bo szkoda żeby taki model był bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nieco czworek ostatnio sie namnozylo

 

Witam.

Ciekawy sposób na zrobienie sprężyn. Czy ta mikro sprężyna normalnie pracuje jak prawdziwa, czy tylko ma tak wyglądać ? ? ?

Planujesz zrobić jakąś podstawkę, bo szkoda żeby taki model był bez niej.

 

 

Powiem tak...orginalna z zestawu nie mala wogole faktory sprezyny wiec postanowilem znalesc cos co najlepiej to odda. Jak czeso bywa najprostsze roziazania sa najlepsze struna wydala mi sie odpowiedna. Starych i nowych strun mam wiele (i roznej masci i srednicy ) wiec nie bylo zadnego problemu. (oczywiscie moglem zrobic wlasna sprezyne nawijajac cienki miedziany drucik na jakis inny nieco wiekszy)

 

Co do podstawki to sie oczywiscie zastanawialem. Zrobi sie nieco cieplej to przeniose sie z praca do altany ...i kto wie (musze jeszce wymyslik jaka i jak ja wykonac...podstawek jeszcze nie robilem). Mam jeszcze w planie podstawke do IS'a-2 i Pattona ktore wykonalem wszesniej....niestety czas i jego brak to jeden z problemow

 

No no... prezentuje się rasowo... czekam na finisz

 

Janusz...do finiszu to jeszcze dluga i mozolna droga.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udalo mi sie nieco popracowac w lykend. Poszly pastele, dalszy wash, filtry, zacieki, syf i obicio-odrapania.....wiec jeden krok do przodu.

 

- Model przefiltrowalem gdzieniegdzie specyfikiem Miga: Deep Green wash.

- brudne i rdzawe zacieki zrobilem uzywajac na przemian produktow AK Interactive: Winter streaking grime + Rust streaks i streaking grime

- rdza pod srubami to rozcienczone oleje (najpierw siena palona a potem jeszcze raz braz Vandyke'a). Mocniejsze zacieki to siena palona pedzlem 0000

- obicia to przedewszystkim German Cam. Black Brown 70822 od Vallejo (moim zdaniem idealnie oddaje kolorystyke).

 

W miedzy czasie udalo mi sie przez przypadek rozwalic cale rusztowanie do oslon na wiezy ...az dziw ze sie udalo to naprawic. Pomalowalem tez wstepnie nazedzia. Musze nieco podrapac kola.

 

Teraz zostalo mi poprawic kilka rzaczy ktore powychodzily na zdjeciach to tu to tam, pociagnac model delikatnie lakierem i dalej pojda pigmenty (glownie gasienice i dolna czesc wanny i wydechy).

Na sam koniec dojdzie jeszcze metalizer na gaski. No i prawie zapomnialem o oslonach Thoma i rozgalezionej antenie z tylu

 

Model narazie wyglada tak:

 

1small.jpg

 

8small.jpg

 

3small.jpg

 

4small.jpg

 

6small.jpg

 

7small.jpg

 

5small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko komentuję modele w skali 1:35 bo to dla mnie kosmos, ale chciałem wtrącić swoje trzy grosze, a właściwie dołożyć łyżeczkę dziegciu do beczki miodu 0sarcastic.gif . Malowanie, o którym rozpisują się koledzy rzeczywiście jest bardzo fajne i model wygląda naprawdę ładnie, za wyjątkiem gąsienic, które według mnie położone są trochę nienaturalnie. Bo skoro są tak luźne, że mają bardzo duże zwisy, to dlaczego na odcinkach: koło napędowe - pierwsze koło jezdne oraz ostatnie koło jezdne - koło napinające napięte są jak przysłowiowe postronki? To tyle...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie fajne. Podobają mi się obicia. Merytorycznie, za luźne gąsienice, jak ktoś już wspominał, spokojnie możnaby z 2 ogniwa zdjąć, jak nie 3. Beobwg IV o ile mi wiadomo nie posiadał KM-u w wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie interesowałem się niemieckimi czołgami, ale muszę się zgodzić z moimi przedmówcami.

Sądząc po budowie zawieszenia napędzane są koła przednie (mają zęby) więc powinny naciągać gąsienice na górze. Zwisy mogły się robić tylko podczas jazdy do tyłu kiedy to gąsienica była pchana górą i to w bardzo zużytych - rozciągniętych. Proszę mnie poprawić jeśli źle rozumuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze.

 

Gasienice:

O tym pisalem juz duze wczesniej....sa za luzne i o tym wiem.

Zgadzam sie rowniez ze skoro mam tak luzne na gorze, to nie powiiny byc az tak napiete na odcinu kolo napedowe - kolo jezdne...

 

Zdecydowalem ze raczej niebede poprawial tych magic srakow jak juz zaschly. Nie tak dawno jedna gasienica mi sie rozsypala i montujac jak spowrotem myslalem ze wymorduje polowe osiedla!

 

Jakbym odjal 2 ogniwa to gaski bylyby napiete na maxa

 

Co do karabinu na wiezy...swieta racja. Beob nIe mial km'u na wiezy. Zreszta km na dole tez bede wymienal bo powinien byc dluzszy - ten jest tymczasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

świetny model się szykuje.

Szczerze to podobają mi się te zwisy na gąskach. Powiedzmy jak wymieniali rozwaloną gąskę to dali o 1 czy 2 ogniwa za dużo

Tylko te obicia bym jeszcze jakoś poprawił, ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.