Skocz do zawartości

Panzerbeobachtungswagen IV (Pz.Beob.Wg.IV.Ausf J)


math

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Lufe powinieneś ciut jeszcze głębiej wsadzić. Z KM-u powinieneś ciut wyciągnąć.

Ogólnie fajnie wygląda.

 

Z lufa to ciekawa sprawa w tym modelu bo orginalna Dragona jest nadal o 2.6 mm dluzsza od mojej (). Jak montowalem ja to poszedlem nieco na kompromis i zamontowalem ja o 1-1.2 mm plycej niz RB oznaczylo. W przeciwnym wypadku byla by krodsza o okolo 4 mm od tej Dragonowskiej.

 

tak z grubsza dla porownania

 

lufa-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetnie wygląda. Do twarzy mu w czerni .

Nie boisz się kurzu (chodzi o przerwę w malowaniu)-nie pośpieszyłeś się z tym podkładem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda. Do twarzy mu w czerni .

Nie boisz się kurzu (chodzi o przerwę w malowaniu)-nie pośpieszyłeś się z tym podkładem?

 

 

Spokojnie....wszystko jest jakby 'pod kloszem'...przewaznie martwi mnie kuz jak juz mam model na gotowy polce...ale to inna historia

 

Kilka dni i bede go malowal dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ajkim podkładem malowałeś wcześniej? Ja w Grancie pierwszy raz w ogóle dałem podkład. A poprzednio farba "na żywca".

 

Jezeli masz na mysli poprzednie modele to uzywalem szarego podkladu Tamiya (sredniawy) i szarego Humbrola (spoko:)...no i teraz Citadel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sagi o BOBIE ciag dalszy

 

Dorobilem oslony Thoma i pociagnalem je ladnie podkladzikiem:

 

Thoma1.jpg

 

thoma2.jpg

 

Wczoraj sliknalem model kolorem bazowym (najpierw Tamiya Dark yellow XF-60 a potem gdzie niegdzie ten sam rozjasniony Tamiya Buff XF-57)....przy okazji pobawilem sie moim nowym aerkiem (H&S ultra...bardzo przyjenie sie pracuje porownujac do pesudoiwaty to duza roznica)

 

Ylellow1.jpg

 

yellow2.jpg

 

yellow3.jpg

 

Teraz nadszedl czas na kamuflaz....ehhhhhhhhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche wiecej psikania farbami...i na ten tydzien to chyba tyle:)

Poszedlem na zywiol i kamuflaz psikany z reki bez zadnych tam blu-tackow....

Braz to tamiya red brown XF-64. Zeby uzyskaz zgaszona zielen zmieszalem dark green XF-61/70 z nato green XF-67 (rozjasnilo i zgasilo poprzednia) i moze czyms jeszcze.

Jezeli nic juz nie bede zmienial to w przyszlym tygodniu pojdzie sido, filtry/modulacje, kalki...i cala zabawa dopiero sie zacznie

 

812.jpg

 

320.jpg

 

321.jpg

 

811.jpg

 

313.jpg

 

310.jpg

 

340.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zdejmowalem ...inaczej byloby ciezko malowac czolg z boku. Teraz siatki sa zalozone tylko tymczasowo (bez 'klamer', ktore dodam jak zrobie wash, pigm,enty gasienice i cala reszte ktorej brakuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Malowanie bardzo fajne, jest tylko małe ale a własciwie duże ale-osłony Thoma były montowane na rurkach/rurach

pozdr Sławek

 

Slawek...chyba nie rozumiem?

 

Tak dla porownania (inne wersje czolgu ale oslony Thoma te same):

 

roory2.jpg

 

roory1.jpg

 

Ten zlepek roznych pojazdow od Dragon/cyber-hobby kit-shit tak czy siak ma daleko do Pz IV Beob....moj sila rzeczy bedzie nieco SF...bo inaczej musialbym wymieniac wszystko oprocz anteny

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak daje rade ten aerograf przy malowaniu cienkich paskowi? Pytam sie bo juz od dawna moj aerograf jest do wymiany.

 

Michal, ten H&S Ultra ktory ja mam (ma go jeszcze Robert Ostrowski i bodajze Pankot:) jest bardzo fajny....robi ladnie cienkie linie przy mniejszym cisnienieniu (okolo 18-20 psi) i kladzie ladne cienkie drobno rozpylone warstwy farby..oczywiscie zalezy jaka masz farbe (konsystencja). Malowaniem tym aerkiem jest stabilne jak wyczujesz aerograf. Dysza jest 0.2 mm. Przesiadka z chinskiej 180 na ten model robi roznice:)...ale to narazie moje pierwsze podejscie z tym aerkiem...czas pokaze- narazie na plus.

 

No dobra...

Udalo mi sie dzisiaj psiknac sido (a tak naprawde Klear/Pledge) i po wyschnieciu polozylem kalki. Poniewaz pojaz ktory wykonuje nie ma zadnego odzwierciedlenia w fotografiach z czsow wojny, postanowilem wiec umiescic tylko krzyze bez zadnych numerow i znakow taktycznych:

 

sido2.jpg

 

sido1.jpg

 

sido3.jpg

 

to chyba narazie tyle na ten tydzien...mam sporo innej roboty do zrobienia z wiazanych z praca.....psikniete...niech sobie twardnieje

Mysle ze to calkiem dobra baza do dalszego etapu malowania gdzie mam nadzieje nabierze ksztaltu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wkleiłeś odwrotnie te pokrętła z mechanizmu napinania gąsienic.

Czy na płycie nadsilnikowej nie powinno być drugiego uchwytu?

Czy w haku holowniczym na tylnej płycie nie powinno być dziury (patrz zdjęcie)?

Przydały by się jeszcze sprężyny w przednich płotnikach.

 

Ogólnie bardzo przyjemnie zaczyna wyglądać ten model. Ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.