Jump to content

Merkawa Siman Sztajim Bet Dor Dalet 1/35


Barthass
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Powoli dłubię sobie kolejny Rydwan. Baza to model od Academy, do tego konwersja Legend, i parę zestawów z detalami różnych firm.

Wprowadzę tez parę zmian w stosunku do tego co proponują producenci konwersji:

-nowe ciężkie boczne fartuchy po bokach pojazdu

-w tylnym włazie znajdzie się szyba pancerna wraz z otworem strzeleckim tzw. "sniper hole"

-ciężkie haki holownicze z przodu

-tylne kosze z tyłu kadłuba zostaną zastąpione przez konstrukcję chroniącą przed pociskami kumulacyjnymi, zbudowaną z prętów, i kul na łańcuchach

- z tyłu wieży na maszcie znajdzie się urządzenie systemu aktywnej ochrony starszego typu(prawdopodobnie jest to system Violin Mk.2 ) przez modelarzy zwany "Droidem"

-elementy pakietu LIC czyli osłony na otworach wentylacyjnych i wydechu, skrajniki na rogach pojazdu oraz właz dowódcy z pancernymi szybami.

 

Troszkę zdjęć oryginału:

 

Beztytuu-1.jpg

 

Merk2LIC.jpg

 

1_by_E_E_E-1.jpg

 

3153410028_821afa0f71_o.jpg

 

28b7fb4.jpg

 

A poniżej to co udało mi się zrobić przez weekend, ogólnie jest nieźle, jedynie trochę chirurgii wymagała wanna, którą to skróciłem o ok. 3mm, bo góra kadłuba była troszkę za krótka.

 

20111217_101417.jpg

 

20111217_101445.jpg

 

20111217_101316.jpg

 

20111217_101641.jpg

 

20111217_101523.jpg

 

20111217_101543.jpg

 

20111217_101709.jpg

 

Niedługo więcej zdjęć i informacji o czołgu.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Mekrava ( ale bardziej Mk. IV ) jest moim ulubionym współczesnym czołgiem i jednym z najbardziej odwlekanych ( oczywiście chodzi o mnie ) w czasie projektów. Przeglądając forum zauważyłem Barthass, że jesteś specjalistą od tych czołgów więc o merytorykę i poziom wykonania możemy być spokojni.

Jak na razie idzie dobrze.

Jak z jakością wykonania konwerski od Legend-a ? ? ?

Zasiadam i podziwiam.

Link to comment
Share on other sites

Można wiedzieć o ile przedłużyłeś wannę kadłuba ?

A poniżej to co udało mi się zrobić przez weekend, ogólnie jest nieźle, jedynie trochę chirurgii wymagała wanna, którą to skróciłem o ok. 3mm, bo góra kadłuba była troszkę za krótka.

Link to comment
Share on other sites

Baruchim habaim!!

 

Ja relację śledzę gdzie indziej. Ale tu też będę zaglądał.

Może do Nowego Roku swoją Arbę skończę, bo na Szalosz jeszcze duuużo czasu potrzeba.

 

Jeśli mogę, to pokrótce odpowiem na pytanie odnośnie Legenda. Ja poczatkowo żyłem w fascynacji Legendem -żywica i wogóle.. O ile zestawy do Merkavy IV były całkiem niezłe (ja dokupowałem boczne fartuchy i kosze), tak w przypadku konwersji do Merkavy III D sprawa już nie wygląda tak dobrze. Powszechnie wiadomo, że aby połączyć wannę z Academy (do której dedykowana jest konwersja) należy Legendowską górę kadłuba rozciąć i o milimetr poszeżyć, a o prawie dwa wydłużyć. Jakość odlewu detali jest również słabsza od poziomu, który obecnie prezentuje Academy. Obecnie jestem na etapie robienia nowych uchwytów do wszelakiego rodzaju klap, zamknięć etc.. Tak samo sprawa się ma z wieżą. Tam znowu kosz tylny jest za duży w stosunku do profilu wieży i trzeba się gimnastykować by go odpowiednio spasować. Ponadto Legendowi również zdarzaja się babole.

Na koniec dodam, że wyjęcie z pudełka lufy w kształcie lekkiego łuku, albo wyboczonego kadłuba jest normą. Tu jednak gorąca woda czyni cuda. To co za tą firmą przemawia, to fakt, że konwersje IDFu są poza Legendem trudno dostępne i nie jako nie ma za bardzo innego wyjścia, jeżeli chce się robić podrasowane Merkavy (i inne pojazdy). Przepraszam -wyjście jest. Scratch.

 

Myślę, że Bartek, Mirek i Jarek mogliby jeszcze kilka spostrzezeń tu dopisać.

Link to comment
Share on other sites

Szalom!

Dzięki za odzew chłopaki

Produkty Legenda według mnie są bardzo dobre, jakość odlewu to pierwsza klasa, wrzuciłem na forum parę in-boxów tam można się przekonać. Wymagają one oczywiście sporo pracy, ale który żywiczny model nie wymaga ? Zdarzają się też oczywiście wadliwe zestawy, o czym kolega madeira niestety przekonał się na własnej skórze. Jak na razie 2D składa się bezproblemowo. Schody zaczną się przy scratchowaniu detali, i gąsienicach...

Link to comment
Share on other sites

Oj Bartku ślina kapie mi klawiaturę pięknie to już wygląda a to dopiero przed start Droida będziesz strugał czy zakupisz widziałem że Voyager chyba robi ?

Rób jak najbliżej oryginału będzie z czego podglądać , bo że ją będę robił to pewne tylko jeszcze ogarnę 4 sztuki i do roboty .

Temat wkładam w zakładki

Link to comment
Share on other sites

Ten temat jest mi bardzo bliski, ponieważ w w planach (odległych) mam IIID, tak jak Madeira którego warsztat podglądam.

 

To byś się coś odezwał, doradził, poprawił, co?! hehe

 

Bartek kończę kryptoreklamę.

Link to comment
Share on other sites

Szalom!

Wasze komentarze motywują do dalszej pracy, w święta coś podłubię i wstawię fotki.

Mirku, głowica nie będzie ani z Voyagera ani ze scratchu, tylko z E.T Model. Miałem styczność z produktem Voyagera i nie polecam. Mój wylądował na ścianie Zestaw stanowczo przekombinowany- ponad 60 części na takie coś to stanowczo za dużo. Z natury jestem spokojny, ale podczas sklejania tego straciłem cierpliwość

E.T Model robi zestaw znacznie prostszy.

Z modelu Academy została tylko wanna i zawieszenie, reszta wylatuje. Legend mógł się postarać i dać te elementy w zestawie, nie trzeba by było marnować dobrego modelu z Academy. Będę się starał jak najbardziej upodobnić ten model do oryginału, tak więc czeka mnie trochę pracy.

Link to comment
Share on other sites

Cześć!

W święta zabrałem się z tył czołgu, na razie wygląda tak( gumowy fartuch, który jest nad tylnym włazem przyłożony tylko do zdjęć, niestety po głębszej analizie doszło do mnie, że trzeba go wywalić):

 

20111226_183911.jpg

 

20111226_184123.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.

Dawno nic tu się nie działo, więc pora na aktualizację:)

Zmodyfikowałem tylny właz dodając otwór strzelecki, tzw. "sniper hole". Zapewne nie wygląda do końca jak oryginał (opierałem się tylko na 2 niewyraźnych zdjęciach), ale zawsze czymś wyróżnię swój rydwan z tłumu

 

20120108_155240.jpg

 

20120108_155004.jpg

 

20120108_155152.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.