Skocz do zawartości

pz.IIIE Dragon 1:35


ups

Rekomendowane odpowiedzi

Super .

Ale czy na tylnych błotnikach od spodu nie powinny być przyklejone blachy foto? Z tego co widzę teraz masz tam dziurę. Jak to teraz przykleisz?

 

 

Niestety producent nie dał akurat tej części jako blaszki , dał za to część z plastiku

 

 

 

66258396.jpg

 

 

 

A jako ,że wszystko złożone na wtyk bez problemu to skleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Powoli zbliżam się do końca składania.

 

Na zdjęciach wyszły oczywiście moje niedopatrzenia jak nieusunięte szwy na narzędziach, do szlifu jest też wieża. W kilku miejscach na płycie poziomej wieżyczki zgodnie z istrukcją należało zaszpachlować fabrycznie zrobine śruby, wczoraj zauważyłem ,że moje szpachlowanie mimo wszystko było niedostateczne więc zagłebienia pokryłem kropelkami ca , ktorę będzie robiło za pseudo-szpachlę i dziś to na równo zeszlifuję. Dorabiałem też spawy gdzieniegdzie, z różnym skutkiem :-/ .

Antena też do zamontowania jeszcze.

Kilka poglądowych fotek .

 

70210249.jpg

 

 

 

42373131.jpg

 

 

 

 

28469592.jpg

 

Mam też pytanie co do malowania . Pojazd chciałem robić w malowaniu z kampanii polskiej, instrukcja podaje malowanie 2barwne. Field-gray i brown ma ktoś może plansze jakąś kolorową z tego typu maskowaniem jakiegoś czołdżka, jak ten brązowy ma wyglądać???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz schemat dla czołgu Neubaufahrzeug, wprawdzie to nie to samo, ale daje jakieś pojęcie. Może ktoś znajdzie schemat dla Pz.III, choć jak wskazuje ten artykuł, ten kamuflarz mógł być już wówczas niestosowany, choć jak twierdzą niektórzy, pewnie jeszcze jakieś egzemplarze zostały...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po licznych perturbacjach z modelikiem miałem go przez dłuższy moment dosyć. Ale jakoś mnie znowu wena naszła także , psiknąłem czarny podkład od vallejo (oczywiście nie ten z puszki, a do aero) i dzisiaj poleciałem z bazą. Jakoś tam pomieszałem field gray z german gray i białą i takie coś wyszło. W sumie w realu ciemniejszy ten kolor jest.

 

 

84713040.jpg

 

 

67503077.jpg

 

 

36017567.jpg

 

Następnie w planie cieniowanie , bo w moim wydaniu CM to raczej nie przypomina nigdy, a potem dołożę brązowe plamy zgodnie z instrukcją.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie , że post pod postem ale tak jakoś wyszło.

Cieniowanie- w sumie nazwa pasuje , bo cienko mi na wieży wyszło i oczywiście zapluć farbą musiał aero w najmniej odpowiednim miejscu. Całe szczęście , że łatki brązowe będę jeszcze nanosił to ukryje tego nieszczęsnego kleksa.

Foty:

 

71788094.jpg

 

 

34575747.jpg

 

 

23585550.jpg

 

Wyciągne detale teraz , następnie chcę plamki kamuflażu na lakier do włosów położyć i podrapać troszkę brązowe łatki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No i czad i wymiatanie!

Pomalowany świetnie! Teraz przemaluj pędzlem wystające elementy, zawiasy itp i będzie super! Kapitalnie pomalowany model!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Detale powyciągane , niestety dziś praca. Także fotki dopiero jutro.

Cieszę się , że się podoba. Generalnie strasznie się bałem tego cieniowania , a i rączka przy maskowaniu karteczką drżała jak osika.

Teraz tak jak pisałem : lakier do włosów i brązowe plamy, które delikatnie potem podrapiemy.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

btw Panie Marioba , gdzie fotki z Twojej modulacji?!

Akryle już na pewno wyschły , a strasznie ciekaw jestem jakie cuda tym razem zmalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety plamy kamo malowane metodą na lakier do włosów w moim wykonaniu nie spełniły oczekewiań

 

56631552.jpg

 

Będę retuszował plamy.

 

 

 

Cóż szału nie ma

Poległem na kamo niestety. Powalcze jeszcze filtrami i olejami, zobaczymy co wyjdzie.

 

 

44632538.jpg

 

 

 

No to poszedł filtr , gotowiec miga warm gray. Muszę powiedzieć ,że wygląda to nawet fajnie w rzeczywistości, nie wiem czy zdjęcia oddadzą właściwą barwę.

 

Wybaczcie , że wieża trochę krzywo włożona.

20510818.jpg

 

 

 

41892800.jpg

 

 

86314562.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poległeś niestety, do tej pory było pięknie. Teraz wygląda to troche dziwnie, raz że sam kolor tego "brązu" taki troche dziwny a dwa że albo ciśnienie nie takie albo konsystencja farby bo troche się miejscami plamy rozlały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to. Będę ratował jak potrafię. Kalki na razie położyłem.

 

Siadły bardzo ładnie. Nie używałem sido , ani innego lakieru wcześniej pod kalkomanie.

 

 

82225010e.jpg

 

 

20455424.jpg

 

 

62517993.jpg

 

Co do plam, to tu olejami jeszcze powalczę na pewno. Także ostatniego słowa nie powiedziałem jeszcze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wash i filtry powinny pomóc. Ale zastanawia mnie, co nie tak zrobiłeś z tymi brązowymi plamami? Może za duże ciśnienie dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam nie wiem. Konsystencję farby miałem jak zawsze czyli mleczko, ciśnienie 1,5 i niestety poleciały kropelki przy odpuszczeniu palca ze spustu. Chciałem to ratować zamalowaniem ale znowu mi chlusło grubszym strumieniem w kilku miejscach. Więc pomyślałem , że sprawdzę patyczkiem o co biega i wydobyłem ze zbiorniczka gluta gestej farby który chyba przytykał ujście ze zbiorniczka na dyszę. Nie wiem gdzie popełniłem błąd mieszałem jak zawsze , proporcje jak zawsze, a mimo to sie @##$$$$ało. Żebym jeszcze malował byle jakimi farbami ale używam gunze. Może zestarzały się i jakoś dziwnie zareagowały , a może po prostu dałem ciała i źle wymieszałem już sam nie wiem.

Generalnie zły jestem ale jeszcze powalczę ,chcę go skończyć ,a na zmywanie i zaczynanie od nowa nie mam czasu niestety.

Może na końcu nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.