Skocz do zawartości

1:72 TOPAS 2AP ARMO/PST


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

skala72 - no wielkie dzieki!

 

A temir 2 niestety nie miał gąsienic dla mnie, także szukam dalej - gorąca prośba, gdyby ktoś miał pasujące gąsienice, bardzo proszę o kontakt - z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam!

 

No i znów półtora roku minęło... Ale tym razem jest lepiej - mam fototrawione gąsienice mojego projektu!!! Na razie zmontowałem jedną - wygląda to tak:

 

track03.jpg

 

I jak tam Wasze opinie, koledzy? Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus - a w MT-LB są takie same gąsienice jak w PT-76? Jeżeli tak, to miałbym coś dla Ciebie - pisz do mnie na PW. A ja dziękuję za komentarz i za miłe słowa - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, Michał, Krzysiek - bardzo dziękuję za komentarze i za Wasze miłe słowa. Miejmy nadzieję, ze teraz szybko się uda drugą stronę zrobić.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie!

 

Tym razem, na przykładzie drugiej gąsienicy chciałem pokazać, jak to budowałem. Zacząłem od wycięcia długiej części:

 

step01.jpg

 

Od razu trzeba zwrócić uwagę na kierunek, w którym zakładamy gąsienice, żeby nie były założone "tyłem do przodu". Zewnętrzne części gąsienicy zaginam do wewnątrz wzdłuż podtrawienia, korzystając z dwóch linijek:

 

step02.jpg

 

Po zagięciu część wygląda tak:

 

step03.jpg

 

Teraz wycinam długą część z ząbkami gąsienicy. Odciąłem od niej dwa ogniwa, żeby po sklejeniu z częścią z poprzedniego obrazka utworzył się "zakład".

 

step04.jpg

 

Do zaginania warto użyć odpowiednio dobranej listewki, trochę węższej niż sama część po zagięciu. W moim przypadku idealna okazała się być na szerokość plastikowa suwmiarka:

 

step05.jpg

 

Zagiętą część przyklejam do części zewnętrznej z zakładem po jednym ogniwie z każdej strony. Do klejenia używam cyjanoakrylu/Super Glue. Ważne jest to, żeby zwilżyć rozpuszczalnikiem nitro obie klejone powierzchnie przed nałożeniem kleju. Wtedy CA lepiej trzyma i szybciej wiąże.

 

step06.jpg

 

Do każdego "zakładu" przyklejam krótki odcinek wewnętrznej części i to zakładam na koła modelu:

 

step07.jpg

 

Przygotowując analogicznie jak na początku średni odcinek gąsienicy również tworzę "zakład" i po zagięciu przyklejam go do części owijającej przednie koło:

 

step08.jpg

 

Drugą "średnią" część docinam na długość i uwzględniając "zakłady" na klejenie zamykam obwód gąsienicy.

 

step09.jpg

 

Pojedynczymi ogniwami uzupełniam zewnętrzną część gąsienicy na kole napedowym:

 

step10.jpg

 

I tak samo na kole napinającym:

 

step11.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wielkie dzięki za komentarz. No w sumie to było pomyślane trochę jako instrukcja - jakby ktoś chciał, to został mi jeszcze jeden komplet takich gąsienic. Chętnych proszę o kontakt na PW. Pozdrawiam i do usłyszenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDisneyland - no bardzo dziękuję!

 

spiton - spróbuj jeszcze raz, ja z kilku komputerów próbowałem i było OK

 

Krzysiek - dziękuję serdecznie!

 

Rafał - też dziękuję!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.