Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie..dziś kolejne kilka fotek przed zakończeniem modelu.

Popatrzcie proszę dobrze i w miarę możliwości wytknijcie mi co jeszcze należy poprawić.

Uprzedzam ,że nie będę już ingerował w samą bryłę modelu ale zawsze jakieś małe niedoróbki się znajda a nic tak jak zdjęcia i wnikliwi oglądacze nie wyciągnie ich na światło dzienne.

Model nie ma jeszcze lin( choć są gotowe) nie ma belki i anteny-zbiorników-beczek nie będzie.

3da23bdd1265.jpg 9f7bd1a6d2c3.jpg fa75475f0f05.jpg 21d95cfa381b.jpg ce62ddae75ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rzecz Sztory juz wyjaśniona Choć nie miałem transparentnej farby dałem czerwoną +troszke sido.

Lampa do jazdy nocnej-fakt powinna byc chyba czerwona,ja zrobiłem zieloną z przyzwyczajenia raczej ( po 72-kach)-pomalowałem ją też o środka więc teraz pozostaje albo pomalować normalnie albo zostawić.

Zastanawiam sie jeszcze nad przykurzeniem trochę fartuchów?Ale lekko bo nie mam zamiary robić tanka w panierce

Wizjery to już tradycyjnie..DVD zestawowe sobie podarowałem.

Oglądając zdjęcia zauważyłem też żę starłem farbę z krawędzi kranatór i WKM który ja zresztą niepomalowaną od środka lufę...

5c53bcebf1a9.jpg 2284efa4d935.jpg 9b81745bfd93.jpg 11ee7f85928b.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlon pieknie Ci wychodzi ten Tet,powiedz mi malowałeś wizjery jakoś,moze było ale nie sledzę za bardzo tego warsztatu.

I uwaga do zdjęć rób na maxymalnej przysłonie bo przy f8 jak teraz jest bardzo mała głębia ostrości

Robercie wizjery tak jak pisałem wyżej DVD

Zdjęcia do galeri ( jesli będzie) Zrobię z o wiele większą f-ką ale dziś światło tak kiepskie ,że pomyslałem-do warszatu wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne

Tak dopytam jeszcze ,że z CD to doczytałem ale czy od środka malowałeś bo na fotkach takie fajne niebieskie są

Ano to właśnie różnica CD-DVD Cd cą srebrne a DVD we wszystkich kolorach tęczy ( pod każdym kątem inne)

a5fc34582be8.jpg

Myślę ,żę to wyjaśnia sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie równo z fartuchem a co najwyżej niżej ale oglądałem te strony i doszedłem do wniosku,że Rosyjscy koledzy będą zmieniali większość modelu a mi nie o to chodziło.Zbudowałem jak to się mówi z pudła.Nie pojadę nim na konkurs poprawności technologicznej

Zapewne zauważyłeś też ,że doszli do wniosku iż rolki ( górne) są za wysoko-ok ale jakie ma to znaczenie pod fartuchem?Dla niektórych ogromne -dla mnie żadnego.Zapewniem,że nie ma na rynku modelu w 100% zgodnego z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie równo z fartuchem a co najwyżej niżej ale oglądałem te strony i doszedłem do wniosku,że Rosyjscy koledzy będą zmieniali większość modelu a mi nie o to chodziło.Zbudowałem jak to się mówi z pudła.Nie pojadę nim na konkurs poprawności technologicznej

Zapewne zauważyłeś też ,że doszli do wniosku iż rolki ( górne) są za wysoko-ok ale jakie ma to znaczenie pod fartuchem?Dla niektórych ogromne -dla mnie żadnego.Zapewniem,że nie ma na rynku modelu w 100% zgodnego z oryginałem.

 

Zgadzam się w stu procentach . Poza tym ja postanowiłem być oryginalnym hehehe i nie będę robił czerwonych oczu Sztory. Na zdjęciu, które słuzy mi za wzór, czołg ma zasłoniete ślepia, więc i mój będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ja postanowiłem być oryginalnym hehehe i nie będę robił czerwonych oczu Sztory. Na zdjęciu, które słuzy mi za wzór, czołg ma zasłoniete ślepia, więc i mój będzie miał.

FUJ ...

 

 

 

 

 

żartuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk,puk...czy ktoś coś robi w temacie ?

 

Jeszcze jeden dzień w pracy a potem 4 dni wolnego więc wezme się za robotę. Dziś przyszły druciki na kable więc na poważnie wezme się za wieżę . A tak jeszcze z innej beczki. Czy są dostępne jakies fajne figurki współczesnych rosyjskich czołgistów ale w umundurowaniu letnim? Zvezda ma fajne ale w mundurach zimowych, a mnie to ni interesuje. Wiadomo, sa figuranci z ICM-u ale to nie ta epoka. Mówiąc krótko, szukam rosyjskich czołgistów w letnich mundurach odpowiadających epokowo naszemu głównemu bohaterowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Po wytężonych poszukiwaniach ładowarki do baterii w moim aparacie, mogę wrzucić jakieś fotki tego co ulepiłem . Prace nad moją 90-ką trwają w zawrotnym tempie, 2 elementów na dzień. Więc w ciągu 4 wolnych dni przyklejam około 8 elemntów ( chyba zdążę do Bożego Narodzenia ). Ostatnio walczyłem z kablami na wieży , już wiem dlaczego karol111 życzył mi mocnych nerwów. Robiąc elektrykę mojego czołgusia wzorowałem się na tej fotce:

 

w01700_95675201.jpg

 

i u mnie wyszło to tak :

 

Obraz027-2.jpg

 

Prawie nic nie widać, więc po co ja sie tak męczyłem? Ok mam satysfakcję że te kable tam są . Trójkątne osłony kabli, niedługo wystrugam. Za radą kolegi FAHRA pobawiłem sie tez nieco z wydechem. Jako że w oryginale obok końcówki wylotu spalin jest zamocowany taki bolec:

 

t-90_077_of_261.jpg

 

Ja też go przykleiłem, a efekt jest taki:

 

 

Obraz028-4.jpg

 

Z tym że, w modelu, wydech za daleko wystaje, nic już nie zrobię. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Postanowiłem wzbogacić swój model grilami od Eduarda, które znalazłem w domu. Po co ja je kupowałem?? Hmmmmmmm. Ok, nie ważne, przykleiłem je, uprzednio je nieco przycinając, na wymiar i teraz zastanawiam sie czy nie schrzaniłem sobie roboty. Tak to wygląda:

 

Obraz030-2.jpg

 

Co o tym myślicie?? Ok, dość pisania, to reszta fotek:

 

Obraz026-2.jpg

 

Obraz025-3.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty nad silnikiem tak nie zostawię, oczywiście zrobię to wybrzuszenie. . Obiektyw zrobiłem tak że na plastikowej płytce 0,25 mm namalowałem czarny kwadracik, zostawiając białe obramowanie. Na ten czarny kwadracik nakleiłem kółeczko, wycięte z błyszczącej wstążki do pakowania prezentów. Jak się poskłada cały obiektyw, to między przezroczystą szybką a tylną ścianką obiektywu, jest wąziutka szparka, akurat na kawałek plastiku o grubości 0,25 mm i w tą szparkę wkleiłem tak przygotowaną płytkę. Wiem, wiem, daleko temu to profesjonalizmu ale tak chyba nie jest źle?? Prawda?? Dodam jeszcze że celownik działonowego, mam zamiar zrobić w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moje pokrętne tłumaczenie się przydało. Przewody zrobiłeś tak, jak możemy zinterpretować je ze zdjęcia oryginału. Dokładnie tak.

 

Prawie nic nie widać, więc po co ja sie tak męczyłem?

No właśnie. Dlatego przewody tak, jak najbardziej i obowiązkowo, ale pracy magisterskiej z tego tematu chyba nie warto robić. Z tego zdjęcia więcej nie wyciśniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało się to tłumaczenie Karolu, jak najbardziej, bez niego nie ruszył bym z miejsca. Serdeczne dzięki . A tak czepiając sie jeszcze błędów które popełniła Zvezda, to czy nie uważacie, że wiatromierz ( chyba do tego służy to urządzenie):

 

w01702_5021922.jpg

 

w modelu jest nieco za długi?? Ja tak uważam i zamierzam to skrócić. Mam rację czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prace na razie stanęły, wanna i koła czekają na podkład z chaos black, który jest mocno śmierdzący, więc nie mam chwilowo miejsca żeby go użyć. Napiszę tylko, że zdecydowałem się na malowanie w barwach dywizji tamańskiej i udało mi się w końcu myślę wstrzelić w kolory do tego malowania i będą to Lifecolor UA005 i UA099 oraz Vallejo 70862.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! Co by nie było że temat umarł, wstawiam kilka fotek z tego jak obecnie wygląda 90-ka. Okablowanie wieży prawie skończone. Zostało podłączyć jeszcze tylko jeden opromiennik. Tak jak pisałem wcześniej o wiatromierzu, skóciłem go nieco, co spowodowało delikatne zmniejszenie odległości pomiędzy, reflektorem numeratora a znajdującą się pod nim obrysówką. Według mnie zbliżyło to wyglądem, wiatromierz Zvezdy do oryginału. Granaty dymne postanowiłem wykorzystać z zestawu Miniarma, które dołączone były do wieży T-64. BV-ka dostanie granaty dymne z Voyagera. W zasadzie to tyle, co udało mi sie zrobić, gdyż w weekend spotkałem się z kolegami no i .... . To kilka fotek:

 

 

Obraz035-1.jpg

 

Obraz032-2.jpg

 

Obraz033-2.jpg

 

Obraz034-1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.