Jump to content

F-4 EJ Kai "Black Panther" 1/72 Hasegawa


Observer
 Share

Recommended Posts

1_a342579077880ef17e0065656dc210fd.jpg

Nie wszystko wyszło mi tak jak chciałem, ale generalnie jestem zadowolony z tego modelu, który nie ukrywam, wcale nie był dla mnie spacerkiem. Waloryzacja: Eduard, Hobbydecal, Wolfpack.

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

 

22.jpg

 

23.jpg

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

105 wyświetleń tematu i żadnego komentarza? Pewnie wszystkich zatkało ;) Śledziłem wątek warsztatowy i powiem tyle - szacun. Kawał roboty z przeróbkami, za wnetrze kokpitu zwłacza. Robota z kalkoamniami naprawdę świetna, raz, że siadły jak nalezy a druga sprawa te napisy eksploatacyjne, wygląda to świetnie. Podzielam Twoją opinię co do uszczelek przy oszkleniu, wiem jak to drażni, gdy na koniec roboty nad modelem coś nie wyjdzie, ale i tak nie ma co narzekać. MOdel wygląda naprawdę świetnie.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście jedyne do czego można sie przyczepić to te nieszczęsne uszczelki... Chociaż z dalsza nie kłują w oczy. Reszta - elegancko. Bradzo ładny kokpit i fajnie moim zdaniem wykonanie przebarwienia blach w rejonie dysz.

 

Tylko co cie podkusiło żeby do 1/72 wracać?

 

Co następne?

Link to comment
Share on other sites

Ehh Frosty wiesz jak to jest... Trochę mi nie wyszła duża zjawa i stwierdziłem, że trzeba się jeszcze trochę pouczyć na maluchach. Jeszcze może ze 3 modele i spróbuję przeskoczyć na większe, tym bardziej, że mam ciekawą kolejkę bydlaków.

Jeśli tylko będę miał czas na modelowanie to następny będzie Hornet C 1/72, którego będę chciał zrobić z większym wypasem, a potem coś bardziej wschodniego by się przydało.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W warsztacie wyraziłem swoją opinię, którą podtrzymuję. Bardzo łany, w efektownym malowaniu model.

Widzę eksperymenty w aranżacji zdjęć, ciekawa podstawka.

Jak sam stwierdziłeś jest parę rzeczy, które można by zrobić lepiej, ale to jest w każdym modelu.

Podsumowując, - 1:48 był, 1:72 jest, doświadczenia zdobyte, to czas na.....1:32?

Link to comment
Share on other sites

Podzielam zdanie przedmówców, model super wykonany! Kiedy spojrzałem na pierwsze zdjęcia, to byłem przekonany, że na początku pokazujesz oryginalna maszynę, a dalej dopiero fotki modelu. Minęła chwila, zanim się ocknąłem i zrozumiałem, że to wszystko ten sam model Naprawdę, tylko pozazdrościć takiego samolotu w kolekcji

Link to comment
Share on other sites

Podobał się też w Bytomiu.

Miałem przyjemność oceniać Twój model jako sędzia. Wzbudzał ogólny podziw i "otarł się" o wyróżnienie. Nikt nie zauważył tego co najbardziej niekorzystnie wypada przy wszystkich świetnych niuansach tej miniatury. Sloty. Nie udało Ci się zapanować nad materiałem w tej kwestii. Sloty są wykrzywione, i naklejone na krawędź skrzydła w sposób, który przeczy ich istocie, czyli bez szczeliny pomiędzy tym elementem a skrzydłem. Przy oglądzie na żywo, te elementy wyglądały jak od innego modelu.

Mam też nieco zastrzeżeń do koloru dysz silników. Wydaje się za jasny.

Ale generalnie, to bardzo ładny model, z wieloma smaczkami zrobionymi samodzielnie, który może być przykładem dla wielu modelarzy.

Link to comment
Share on other sites

Grzegorz już mnie oświecił w Bytomiu jeśli chodzi o sloty. W sumie to strzeliłem sobie trochę samobója, bo mogłem je sobie odpuścić i wtedy i pracy mniej i może model byłby lepiej odebrany. Ale chciałem żeby model był jak najbardziej ciekawy. Będzie lekcja na przyszłość, że w kolejnym modelu trzeba przy tym elemencie spędzić więcej roboczogodzin. Fajnie było powalczyć w tak zacnym gronie na tym Festiwalu.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Świetne wykonanie! Bardzo mi się podoba. Chciałbym jednak zapytać czy F-4 miały nie zamknięte kesony? Chodzi mi o ten otwór przy slocie. Widać to najlepiej na zdjeciu nr 13.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.