Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251 21 Ausf.D ''Drilling'' / Dragon / 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie : malowanie zaproponowane przez Janusza to SF i nie ma co tu dyskutować ,to że jemu sie podoba to jego sprawa i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.Tak jak napisałem wcześniej:nie akceptuje modelarstwa SF podobnie jak Cloner .Szkoda ,że Janusz takie wybrał ...

Pragnę zauważyć ,że ja jestem w 100% modelarzem sf ale nie o to tutaj chodzi ,a bezczelny wjazd na po tym jak jak skomentowałem to co napisał jeden z użytkowników, poddając to aluzji do poprzedniego tematu,co nie mogłem pozostawić bez odzewu, a następnie insynuację jakobym w każdym jego temacie prowadził "inkwizycję". Nie wiem co miała na calu ta żałosna zagrywka ze strony pankota i pragnąłbym się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu krzyż jest na numerach ?

Taka jest kalka zestawowa i było gdzieś takie malowanko..ale nie mogę go znaleźć

A samo pasiaste malowanie..hmm...mocno s/f

 

Dobrze wiedzieć, malowanko mi się podoba.

 

Luz Panowie bo się spocicie

Robert jak ma być luz... prosiłem go już tyle razy żeby ni prowokował a on dalej swoje...

Nie będę przez jakiegoś dzieciaka psuł sobie nerwów... już wole zrezygnować z tego forum.

 

Nie ma sensu rezygnować, niektóre komentarzy po prostu czasami należy olać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc to na pewno SF

 

Malowanie na pewno SF,ale co do oznaczenia to już raczej nie,

 

431fhh.jpg

... I to z Ledwocha

 

L35017f2.jpg

 

A co do malowania,wybrał sobie trudny technicznie wzór i to całkiem dobrze wykonany,za to duży plus.A że nie "historyczny"...To już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dzisiaj starałem się dokończyć brudzenie wanny (pierwszy etapem było nałożenie szpachlówki i nadaniu jej faktury) teraz poszły suche pigmenty. Niewielka mieszanka ale chciałem osiągnąć konkretny efekt... ni to zaschnięty piach/glina/błoto osobiście jestem zadowolony z efektu. Wymalowałem również koła a na niektórych z nich zrobiłem paski... żeby troszkę spasowały do kamuflażu.

Drilling%2026.jpg

Drilling%2027.jpg

Drilling%2028.jpg

Drilling%2029.jpg

Drilling%2030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, skoro zostawiasz to kamo jak jest (z mojej strony nie ma ciśnienia na jego zmianę) to proponował bym jeszcze może jakiś filtr z jasnego olejnego aby kamo wyglądało na wyblakłe. Będzie mniej razić zróżnicowaniem kolorów i stosuje trochę kamo. Idzie ci nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błoto wyszło zbyt jednostajnie szczególnie na burtach...

Wygląda tak, jakby go ktoś maczał w błocie, nie widac dynamicznego rozporwadzenia błota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, skoro zostawiasz to kamo jak jest (z mojej strony nie ma ciśnienia na jego zmianę) to proponował bym jeszcze może jakiś filtr z jasnego olejnego aby kamo wyglądało na wyblakłe. Będzie mniej razić zróżnicowaniem kolorów i stosuje trochę kamo. Idzie ci nieźle.

Wiesz co Krzysiek można by spróbować tylko też się tak zastanawiam czy to nie jest moja wina... chodzi mi o moje zabawy w Photoshopie nie wiem czy za dużego kontrastu nie daje.

Na żywo wygląda bardziej wyblakłe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wanne pod spodem zostawisz taka czysciutka????

Aaaa widzisz nie pomyślałem o tym... to jutro ubrudzę spód i spróbuje troszkę ten syf zróżnicować kolorystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Przy drillingu na razie nic nie ruszyło... oprócz tego iż walczę z gąskami... zdjęcia wkrótce

Ale na chwilę obecną chciałem wam zaprezentować/pochwalić się "dekoracjami" do mojej dioramy na której stanie warsztatowy model.

Trawa (mata x2) i krzewy są od polaka, drzewa zamówione zostały na allegro i muszę przyznać że są przepiękne, woda jak widać od vallejo (planuje jakiś strumyczek) a pigment został zakupiony z zamiarem zrobienia mułu w strumyczku... ale trzeba będzie nad nim popracować bo jest mocno zielony niż na zdjęciach w sklepie.

A o to zdjęcia

Dior%2001.jpg

Dior%2002.jpg

Dior%2003.jpg

Dior%2004.jpg

Dior%2005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Cie wyniosły razem te "cacuszka"?

Czekam na jakieś postępy!

Drzewa wyszły 120zł z przesyłką

Trawa (mata) + krzaczki 93 zł

Woda + pigment 57 zł

No i jeszcze zamówiłem Vallejo 70522 Satin Varnish MC194

 

A następne postępy przewiduje na wekkend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję pochwalić twórcę drzewek

 

Czekam na dalszy etap również, może być jeszcze ciekawiej...

 

No no gratuluje twórcy bo jest czego... szacunek wojtek1984jedlicze za te drzewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam...nie przesadzaj tam są przecież Magick Tracki nie to co w AFV Club tam to dopiero jest jazda

a i przypominam na prawą stronę wychodzi 56 a na lewą 55 ogniwek

Z tego co tak patrze po opisie zestawu to wychodzi na to że to nie są Magick Tracki tylko EZ-Tracks.

A powiedz mi skąd taka różnica?? nie jest ona kolosalna ale jest i miała na pewno jakieś uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam...nie przesadzaj tam są przecież Magick Tracki nie to co w AFV Club tam to dopiero jest jazda

a i przypominam na prawą stronę wychodzi 56 a na lewą 55 ogniwek

Z tego co tak patrze po opisie zestawu to wychodzi na to że to nie są Magick Tracki tylko EZ-Tracks.

A powiedz mi skąd taka różnica?? nie jest ona kolosalna ale jest i miała na pewno jakieś uzasadnienie.

 

To jest to samo tylko pod inną nazwą pojedyncze ogniwa już wycięte na ktore naklejamy takie maluśeńkie kostki Dragon również daje gąski w ramkach(jak dobrze pamiętam wczesne) oczywiscie przy odrobinie wprawy można je wykonać jako ruchome

to sa Magic Tracki

00402516181957157492.jpg

13268100479141456269.jpg

 

w sumie nie znam powowodu czemu zmienila się ich nazwa może poprostu nowa jakość jak pewnie zauwarzyłeś od strony wew. mają ślady po wypychaczacz no i są źle pomalowane ale tak to już jest jak się maluje po pijaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.