Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251 21 Ausf.D ''Drilling'' / Dragon / 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

U mnie żeby było trudniej ślady po wypychaczach są wklęsłe... reasumując dragon nie spisał się z tymi gąskami

 

zawsze możesz kupić Winyle AFV Club cena ok.25-30 zł za komplet są świetne(lepsze niż DS) można je ewentualnie przykleić do kół zwykłym klejem modelarskim są wystarczająco miękkie i jednocześnie na tyle sztywne aby po założeniu wyglądały realistycznie,a tak wyglądają sam zamówiłem 3 komplety

http://www.jadarhobby.pl/afv-club-af35096-sdkfz251-sdkfz11-track-135-p-20068.html?manufacturers_id=19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żeby było trudniej ślady po wypychaczach są wklęsłe... reasumując dragon nie spisał się z tymi gąskami

 

zawsze możesz kupić Winyle AFV Club cena ok.25-30 zł za komplet są świetne(lepsze niż DS) można je ewentualnie przykleić do kół zwykłym klejem modelarskim są wystarczająco miękkie i jednocześnie na tyle sztywne aby po założeniu wyglądały realistycznie,a tak wyglądają sam zamówiłem 3 komplety

http://www.jadarhobby.pl/afv-club-af350 ... rers_id=19

Dzięki wielkie za ten link Spróbuje jeszcze powalczyć z tymi dragonowskimi... a jak coś to zamówię te co mi podesłałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest pytanko... jak wam się widzi i czy w ogóle się widzi taki układ zapasowych ogniw na esdeku...

No i nigdy nie lubiłem malować gąsieni bo zawsze czułem że to jednak nie to... jak się wam widzą tak zmalowane gąski... zrobić coś jeszcze z nimi??

DSC_0254.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że tak ustawione gąsienice zapasowe zsunęłyby się po pancerzu w trakcie jazdy powodując poważne zarysowania i ubytki kamuflażowe, oraz to, że przy zsunięciu się do środka pojazdu zabiłyby conajmniej 2 osoby (radiooperator i kierowca) i że utrudniałyby widoczność to może być...

 

W końcu to S-F więc kompletny freestyle.

 

Pamiętaj też, że zapasowe ogniwa montowano na pancerzu w celu ochrony np. silnika z przodu, w takiej konfiguracji raczej nie ma wytłumaczenia co miałyby chronić.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że tak ustawione gąsienice zapasowe zsunęłyby się po pancerzu w trakcie jazdy powodując poważne zarysowania i ubytki kamuflażowe, oraz to, że przy zsunięciu się do środka pojazdu zabiłyby conajmniej 2 osoby (radiooperator i kierowca) i że utrudniałyby widoczność to może być...

 

W końcu to S-F więc kompletny freestyle.

 

Pamiętaj też, że zapasowe ogniwa montowano na pancerzu w celu ochrony np. silnika z przodu, w takiej konfiguracji raczej nie ma wytłumaczenia co miałyby chronić.

 

Pozdro

Zapomniałem dodać że gąski na pancerzu były by zabezpieczone... ale spoko bo mi się ta opcja za bardzo nie widzi... jest to S-F ale nie chce przeginać.

A z samym zmalowaniem gąsek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Oto efekt moich prac wekkendowych... zostały założone gąski wszystko zmatowione, zakurzone, ubabrane w syfie no i działko doprowadzone do końca...

Najprawdopodobniej to już koniec zmagań nad Sd.Kfz. 251/21 Ausf. D "Drilling"

Drilling%2031.jpg

Drilling%2032.jpg

Drilling%2033.jpg

Drilling%2034.jpg

Drilling%2035.jpg

Drilling%2036.jpg

Drilling%2037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze trochę kurzu na krawędzi błota - jakoś za ostro to teraz przechodzi w kamo. Mógłbyś jeszcze zrobić trochę obić na działku - za monotonne. Ogólnie jest coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze trochę kurzu na krawędzi błota - jakoś za ostro to teraz przechodzi w kamo. Mógłbyś jeszcze zrobić trochę obić na działku - za monotonne. Ogólnie jest coraz lepiej.

Z tym przejściem błota na kamo to masz racje spróbuje to jeszcze jakoś z tonować...

Z obiciami na działku to szczerze zapomniałem... ale jak się tak zastanawiam to nawet nie wiem zbytnio gdzie robić te obicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Robert powiem ci że jesteś jedyny który tak mąci mi w głowie... plan był taki... dwa esdeki w tym samym malowaniu na jednej większej dioramie. Ale przy tobie coraz bardziej zastanawiam się nad tym żeby drugiego esdeka zrobić w historycznym malowaniu i postawić je na osobnych dioramkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj porobiłem kilka zdjęć w świetle dziennym i postanowiłem postawić drillinga na osobne dioramce a drugiego zrobię (taką mam nadzieje) w zgodnym kamuflażu... zgodnym czyli historycznym

Drilling%2038.jpg

Drilling%2039.jpg

Drilling%2040.jpg

Drilling%2041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co panowie... po ostatniej scysji z jednym z forumowiczów boicie się coś napisać

Czy może to działa tak że pisz u mnie posty a ja będę u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No i co panowie... po ostatniej scysji z jednym z forumowiczów boicie się coś napisać

Czy może to działa tak że pisz u mnie posty a ja będę u ciebie

 

No, może do końca tak nie jest jak piszesz. Osobiście podglądam i gęby nie otwieram. Teraz jednak coś powiem...

Tego błota nawaliłeś jak chory w kubeł. Modelik fajnie wyglądał, a ty go zapaćkałeś. Weź to wszystko pościągaj jeśli się da (white spirit, benzyna ?) i zacznij brudzić od nowa, tylko z umiarem.

Sam nie błocę modeli bo: nie podoba mi się to i nie potrafię dobrze tego zrobić, co by to naturalnie wyglądało. Poza tym w modelu musi być widoczny detal, odpowiednio podkreślony wyeksponowany itp... Błoto wszystko zakleja i g... widać...

 

Ps. Jak "błocić" model to tylko na dioramie, gdzie pojazd jest jednym z elementów większej całości.

 

Sorry za te określenie chorego i kubła, ale nie mogłem się powstrzymać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak "błocić" model to tylko na dioramie, gdzie pojazd jest jednym z elementów większej całości.

 

Sorry za te określenie chorego i kubła, ale nie mogłem się powstrzymać.....

 

Spoko... faje określenie muszę zapamiętać zaś co do paćkania modelu to docelowo on ma właśnie stać na dioramie więc błotko wydaje mi się jak najbardziej na tak... choć zdaje sobie sprawę że nie jet ono jakoś genialnie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.