Skocz do zawartości

Spitfire Vb | HobbyBoss | 1:32


wojtek_fajga

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model, który będzie prezentem. Będzie to kompromis między czasem, a wyglądem przypominającym Spitfire'a.

Model planuję zrobić jako gotowy do lotu.

W kabinie pilota doszło jedynie kilka przewodów, oddzielny łom, poprawiłem nieznacznie drążek sterowy.

 

spit_vb_32_hb_01.jpg

 

Silnik posłuży jako usztywnienie kadłuba i mocowanie rur wydechowych, dostał tylko os z mosiężnej rurki.

 

spit_vb_32_hb_02.jpg

 

Konstrukcją kółka ogonowego producent modelu zagwarantował szybkie jego ułamanie dlatego postanowiłem je nieznacznie przerobić i wzmocnić. Przy okazji goleń podzieliłem tak, aby dała się zamontować po sklejeniu kadłuba.

 

spit_vb_32_hb_03.jpg

 

spit_vb_32_hb_04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No masz, kolejny duży model z silnikiem w zestawie, który wykonany będzie z zasłoniętym zespołem napedowym ;) Toż to przekleństwo w "mojej" skali 1:72, że takich detali nie ma, a tu macie silniki w zestawie i chcecie je chować? ;) Tak czy inaczej patrząc na inwencję twórczą w kabinie pilota aż się chce czekac na kolejne aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny prezent, a wiec model bedzie ukonczony. To pierwsza dobra nowina.

Warsztat prowadzi Wojtek, to druga dobra nowina.

Ja mam tylko małe pytanko z innej beczki: Wojtku interesuje mnie Twoja praca nad Balilla w polskich barwach...wypatruje postepow prac, a tu nic.

Moze jakby przemianować warsztat na "prezentowy" to ruszy z kopyta.?

 

pozdrawiam,

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko małe pytanko z innej beczki: Wojtku interesuje mnie Twoja praca nad Balilla w polskich barwach...wypatruje postepow prac, a tu nic.

Niestety Balilla czeka na lepsze czasy. Mam kłopot z pokryciem konstrukcji skrzydła papierem japońskim - powstające naprężenia wichrują je. Być może zerwę w przyszłości poszycie i pozostawię widoczna konstrukcję skrzydeł, ale to kiedyś tam...

 

 

 

Tymczasem kabina pilota pomalowana.

 

Tabliczki informacyjne to pozostałości z jakichś naświetleń do innego Spitfire'a, naklejone trochę przypadkowo.

 

Tablica przyrzadów i pasy bezpieczeństwa to kolorowy samoprzylepny zestaw Eduard - straszne badziewie, nie kupię czegoś takiego więcej.

 

spit_vb_32_hb_05.jpg

 

spit_vb_32_hb_06.jpg

 

spit_vb_32_hb_07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie takie firmowe malowanie, jak ktoś będzie miał wątpliwości, to podpis jest "Wojtek" Piękne zdjęcia. Jak je robisz, że małe elementy na zdjęciach nie wyglądają jak powiększone pod mikroskopem, tylko wyglądają tak jak je widzimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1/32 to macie większy wybór, natomiast w 1/24 są tylko dwa.

Panowie, nie zaśmiecajmy tematu Wojtka, tylko oczekujemy na koleją porcję informacji.

Może wtedy ożywię swojego.

Wojtku, a będziesz nitował kadłub ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zdjęcia. Jak je robisz, że małe elementy na zdjęciach nie wyglądają jak powiększone pod mikroskopem, tylko wyglądają tak jak je widzimy?

Właściwie to nie wiem jak to w żołnierskich słowach opisać

Moje studio do robienia zdjęć warsztatowych wygląda tak:

spit_vb_32_hb_17.jpg

Biała kartka z drukarki i lampka z długą rozpraszającą żarówką. Fotografuję lustrzanką ze stałym obiektywem.

 

 

Wojtek mozesz wypowiedziec sie na temat "pasowalnosci" elementow zestawu. Od dawna nosze sie z zamiarem kupna Spita w 32ce i mam dylemat, kupic Tamke czy tanszyego HB ?
Co do pasowalności to nie mam jakichś specjalnych uwag. Problem jest ze spasowaniem wszystkich elementów kadłuba, ale to tylko w przypadku gdy silnik nie jast wyeksponowany - wynika to raczej z dużej ilosci elementów do wzajemnego dopasowania. Podobny problem miałem z Fw 190 Eduarda - wszystko pięknie wygląda jeśli pokrywy są zdjęte i wyeksponowane wnętrze, przy próbie sklejenia tego jest kłopot - trzeba piłować, dopasowywać, wstawki wklejać itp.

 

To samo jest z pokrywami komór uzbrojenia pokładowego - trudno je wkleić tak, aby wokół były równe luzy.

spit_vb_32_hb_12.jpg

 

 

Drugim problemem są powszechnie występujace jamy skurczowe, szczególnie na górnych powierzchniach skrzydeł i na kadłubie.

spit_vb_32_hb_13.jpg

 

Kolejny problem to gęsia skórka na całej powierzchni modelu i chińskie krateronity.

spit_vb_32_hb_14.jpg

 

A! i jeszcze różne takie zniekształcenia geometryczne:

spit_vb_32_hb_15.jpg

 

 

Wojtku, a będziesz nitował kadłub ???

Nie, raczej będę się starał zmniejszyć te "nity", które zaproponował producent.

 

Tak wygląda powierzchnia skrzydeł w tej chwili:

spit_vb_32_hb_16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia skrzydeł gotowa. Zależało mi nie na tym, aby nity całkowicie zniknęły, ale żeby nie były tak dominujące w stosunku do np. otwieranych paneli.

 

spit_vb_32_hb_18.jpg

 

spit_vb_32_hb_19.jpg

 

spit_vb_32_hb_20.jpg

 

Kadłub również będzie miał zmniejszone nity.

 

spit_vb_32_hb_21.jpg

 

spit_vb_32_hb_22.jpg

 

 

Mały wlot powietrza z lewej strony silnika skopiowałem w folii, aby nie przeszkadzał przy szlifowaniu kadłuba. Przy okazji teraz bardziej przypomina oryginał.

 

 

spit_vb_32_hb_23.jpg

 

spit_vb_32_hb_24.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub Spitfire'a był nitowany częściowo nitami płaskimi, a częściowo wypukłymi; starałem się na modelu również zróżnicować wygląd linii nitów.

 

 

spit_vb_32_hb_25.jpg

 

 

 

Na zdjęciach samolotu można zauważyć, że osłona zbiornika paliwa wyraźnie odstaje od pozostałych elementów okapotowania dlatego zrobiłem z blaszki miedzianej element, który nałożę na osłonę zbiornika modelu.

 

spit_vb_32_hb_26.jpg

 

spit_vb_32_hb_27.jpg

 

spit_vb_32_hb_28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na zdjęciach samolotu można zauważyć, że osłona zbiornika paliwa wyraźnie odstaje od pozostałych elementów okapotowania dlatego zrobiłem z blaszki miedzianej element, który nałożę na osłonę zbiornika modelu.

 

spit_vb_32_hb_26.jpg

 

WOW zarąbiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.