Skocz do zawartości

Spitfire Vb | HobbyBoss | 1:32


wojtek_fajga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetnie! I moje obawy okazały się nieuzasadnione. Podoba mi się

 

 

Granice kolorów są moim zdaniem OK.

 

Proporcje kokardy na górze skrzydeł powinny być 2:5. Nie mam pewności, ale ...wygląda raczej jak 2:6. Za mało czerwonego.

 

Model Hobby Bossa nie przewiduje szyby pancernej na wiatrochronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, bardzo mi miło. Szczególnie, że oceniają świetni modelarze.

 

Model Hobby Bossa nie przewiduje szyby pancernej na wiatrochronie?

Przewiduje, ale malowałem osobno, jeszcze nie jest doklejony.

 

Rewelacyjne malowanie, gratulacje. Szary i zielony - jakie to farby/ kolory?

Cześć Maciek! Farby to Gunze 361 Dark Green i 362 Ocean Gray.

 

 

To juz ostatnie malunki od masek, reszta oznaczeń będzie wykonana kalkomaniami.

 

spit_vb_32_hb_142.jpg

 

Teraz liczę straty...

 

 

spit_vb_32_hb_143.jpg

 

spit_vb_32_hb_144.jpg

 

...i liżę rany.

 

spit_vb_32_hb_147.jpg

 

 

Tutaj lokalne zmiękczenia granic kolorów na skrzydłach.

 

spit_vb_32_hb_145.jpg

 

spit_vb_32_hb_146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i liżę rany.

 

...proszę wybaczyć śmiałość. Gotowe kolorowanki zabezpieczam lakierem błyszczącym i dopiero maskuje dalej. Maski foliowe dobrze podgrzać suszarką, schodzą bardzo lekko.

Wybacz efendi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mógłbyś mi Wojtku powiedzieć jak się dokładnie nazywa ta "biała plastelina" która wspomaga ci malowanie kamo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe kolorowanki zabezpieczam lakierem błyszczącym i dopiero maskuje dalej.

A widzisz, staram się jak najmniej warstw farb i lakierów kłaść na model, stąd nieraz takie efekty. Nawet przed kalkomaniami nie kładę niczego błyszczącego, tylko poleruję miejscowo.

 

Stencile w tym modelu to mała tragedia - grube/rozlane pismo, pomylone numery na instrukcji naklejania. Części napisów nie było wcale, musiałem zatem część dorobić.

 

spit_vb_32_hb_148.jpg

 

spit_vb_32_hb_149.jpg

 

spit_vb_32_hb_150.jpg

 

spit_vb_32_hb_151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe kolorowanki zabezpieczam lakierem błyszczącym i dopiero maskuje dalej.

A widzisz, staram się jak najmniej warstw farb i lakierów kłaść na model, stąd nieraz takie efekty. Nawet przed kalkomaniami nie kładę niczego błyszczącego, tylko poleruję miejscowo.

 

 

...no widzę. I nadal uważam że warto dać mgiełkę z lakieru. No ale ja tu po nauki zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzisiejsze fotki, to widać podkład i widać przerwane 0 w napisie 100 OCTANE. Tylko czy to jest w ogóle widoczne na "żywo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy ten kołpak nie powinien mieć takich małych zgrubień nad mocowaniami łopat?

Powinien, nie zrobiłem z lenistwa i presji czasowej, termin mam już o 2 tygodnie przewalony... :>

 

Tymczasem prawie ostatnie naklejki, dojdą jeszcze plastry na wyloty km i rakietnicy.

 

spit_vb_32_hb_152.jpg

 

spit_vb_32_hb_153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, dwa otwory symetrycznie po bokach wlotu powietrza do gaźnika, w połowie mniej więcej jego długości, to miejsca, gdzie podpierano maszynę. Tam trafiał stożek lewara. Nie były to wyloty żadnych odm silnika, czy sprężarki. Dlatego smug oleju z tych punktów nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione.

Doszły jeszcze smugi w kolorze brązowym i transparentne żółte, tym razem rozdmuchiwane aerografem zgodnie z opływem strug powietrza.

spit_vb_32_hb_159.jpg

 

Robert, oto materiały, których do tej pory użyłem przy wykonywaniu śladów eksploatacji.

 

spit_vb_32_hb_160.jpg

 

spit_vb_32_hb_161.jpg

 

 

Mocno rozcieńczone humbrole zmieszane z przejrzystym lakierem błyszczącym (to te błyszczące) rozciągałem przy pomocy tego pędzelka z długim włosiem. Pozostałe smugi wykonałem waszem MIG, również długim pędzelkiem (te matowe).

Pigmenty biały i czarny pomogły w wykonaniu okopceń od rur wydechowych, do ich utrwalenia użyłem medium Tensocrom.

 

 

spit_vb_32_hb_162.jpg

 

spit_vb_32_hb_163.jpg

 

spit_vb_32_hb_164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się napatrzeć na te okopcenia, są świetne Wojtku, plastyczne a zarazem realistyczne. Sądzisz, że przy skali 1/72 też by wyglądały dobrze? Powiedz, proszę jak nanosiłeś te pigmenty i w jakiej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że przy skali 1/72 też by wyglądały dobrze?

Sądzę, że tak, będą po prostu mniejsze

 

... jak nanosiłeś te pigmenty i w jakiej kolejności.

Najpierw czarny wpukiwałem czołem pędzelka, jak już mi z grubsza pasowało to zabezpieczyłem to mgiełką tensocroma medium, potem biały podobną technika, ale na mniejszym obszarze. Na koniec wpuściłem jeszcze dark wash w dżusy, bo biały tam niepotrzebnie wlazł; i kolejna mgiełka tensocroma.

 

Tymczasem drobiazgi; śmigło i takie tam...

 

spit_vb_32_hb_165.jpg

 

spit_vb_32_hb_166.jpg

 

spit_vb_32_hb_167.jpg

 

spit_vb_32_hb_168.jpg

 

Na dostępnych zdjęciach widać, że napis Wojtek nie jest biały, przygasiłem go nieco. Godło dywizjonu na obrazkach jest wyraźnie mocno pożółkłe - również nieco to poprawiłem. Dzięki uwadze jednego z kolegów nakleiłem nowe szachownice, poprzednie miały skoczone kolory - błąd producenta kalek.

 

spit_vb_32_hb_169.jpg

 

spit_vb_32_hb_170.jpg

 

Inne smaczki to brązowa podstawa anteny i czerwona łatka na wylocie wyrzutni rac.

 

spit_vb_32_hb_171.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.