Skocz do zawartości

Spitfire Vb | HobbyBoss | 1:32


wojtek_fajga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i ciągle nie wiemy co to za szablon...

Są 3 możliwości:

1. jeśli zrobiony przez Wojtka - to może być blaszka z wytrawionymi otworami o różnych średnicach

- ale otworki mogą mieć nierówne krawędzie

więc

2. blaszka z wywierconymi otworami o różnych średnicach za pomocą wierteł lub frezów

3. wyrób gotowy jakiejś firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ elementów do wymalowania na kadłubie jest dosyć skomplikowany (w sensie precyzji ich wzajemnego ułożenia i ilości kolorów), zdecydowałem, że ich malowanie zrobię jeszcze przed montażem kadłuba ze skrzydłami - samym kadłubem łatwiej manipulować.

 

spit_vb_32_hb_71.jpg

 

 

Kilka masek nakleiłem tylko po to, aby prawidłowo ustalić położenie pozostałych elementów względem siebie i kadłuba.

 

spit_vb_32_hb_72.jpg

 

spit_vb_32_hb_73.jpg

 

spit_vb_32_hb_74.jpg

 

spit_vb_32_hb_75.jpg

 

spit_vb_32_hb_76.jpg

 

 

Tutaj mam prośbę do osób bardziej zaznajomionych z tym samolotem. Dysponuję tylko jednym zdjęciem prawej strony tego samolotu zamieszczonym w Model Hobby nr 26. Niestety zdjęcie jest małe i nieostre, nie pozwala na ustalenie czy napis Krysia wchodzi na kokardę, czy jest ściśnięty w stosunku do napisu na lewej stronie kadłuba.

 

spit_vb_32_hb_77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

 

Mikołaj, Jarek - preszejding (celowo spolszczone w tym wypadku nie do końca opisuje sposób malowania, który preferuję. To jest właściwie seria transparentnych, często fragmentarycznych (brązy tylko na centropłacie) warstw w różnych kolorach, z których każda przybliża do efektu malarskiego przechowywanego w wyobraźni (jak powinien wyglądać spód Spitfire'a, a wiadomo, że to były flejtuchy Nazwa preszejding dla dotychczas wykonanych prac wydała mi się właściwa, ponieważ od teraz każda następna warstwa farby będzie już tylko gasiła kontrasty. W moim rozumieniu preszejding to nie tylko pokrycie modelu mniej lub bardziej precyzyjnie czarną siatką co najczęściej wygląda sztucznie i schematycznie (np. preszejding na poszyciach metalowych lub drewnianych). Celem tej operacji jest raczej wprowadzenie pewnych delikatnych zakłóceń do jednolitych powierzchni.

 

Kolejne warstwy zmniejszają kontrast, dla porównania pomalowane tylko jedno skrzydło:

 

spit_vb_32_hb_84.jpg

 

 

Zanim dokleję skrzydło do kadłuba staram się wykonać jak najwięcej malunków, np. kokardy.

 

spit_vb_32_hb_85.jpg

 

spit_vb_32_hb_86.jpg

 

spit_vb_32_hb_87.jpg

 

spit_vb_32_hb_88.jpg

 

spit_vb_32_hb_89.jpg

 

 

Wojtek,...

Spoko Marek, damy radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi.

Kadłubowe są chyba ok, są zdjęcia prawej i lewej strony tego samolotu oraz kolorówka w Model Hobby 26 zgodna z nimi; na jej podstawie robiłem maski. Dolne faktycznie nieco za małe, powinny być większe, na oko ok 20%, dochodzące bliżej krawędzi natarcia - teraz widzę zdjęcie, na którym dokładnie widać kokardy na dole płata na tym egzemplarzu. Niestety wymiary wziąłem bezrefleksyjnie z kalkomanii dołączonych do modelu :( Zostawię tak już - czas mnie goni, a model na prezent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.