Skocz do zawartości

Spitfire Vb | HobbyBoss | 1:32


wojtek_fajga

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtku, jak możesz to popraw żółte końcówki śmigła, jakoś nie pasują do reszty. Zobacz jak ja zrobiłem to na swoim Hurrym. Nie wiem też czy nie powinno być delikatnego zapylenia na łopatach po malowaniu kołpaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fabrycznie malowano na żółto cztery cale końcówki łopat śmigła. To daje jakieś 3.2mm w skali. I jeśli zdjęcie konkretnej maszyny nie mówi inaczej, tyle powinno być. Nie mam suwmiarki w oku, ale jest jakby tego żółtego zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte końcówki poprawione.

 

spit_vb_32_hb_173.jpg

 

Artur, końcówki nie są takie sterylne jak to się wydaje na zdjęciu ogólnym.

 

spit_vb_32_hb_173a.jpg

 

Na dostępnych zdjęciach tego samolotu nie widać żadnych odprysków na żółtych końcówkach ani odkurzu na łopatach od malowania kołpaka.

 

Ta żółta farba mogła być dosyć solidna, żadnych odprysków. Artur, a co powiesz na to?

 

spit_vb_32_hb_172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ku ku... Cześć chłopaki

 

E tam Arturo, końcówki, a właściwie całe śmigło wyglądają pierwszorzędnie. Wojtku nie zapomnij o zrobieniu dziurek w czerwonych zaklejkach, bo takie "nówki" z prochowym kopciem na nich jakoś nie grają. A... i z wyrzutników łusek działek też chyba powinno troszkę zasmolić ;-)

 

ps. Właśnie znów męczę blachy... Jak będzie znowu klapa, będę dzownić, bo mniej już na kopioramę nie chcą wpuszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie śmigło jest teraz OK. Na jakieś ekstrawaganckie otarcia żółtego trzeba mieć po prostu kwit. Inaczej należy moim zdaniem wykonywać tylko standardowe ślady eksploatacji, jakby uśrednione z tego co widać na zdjęciach innych maszyn.

 

A ku ku... Cześć chłopaki :

 

Cześć!

Dobrze, że jesteś, bo trzeba Wojtka wspierać w tym chwalebnym czynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Antoś to z naszych "bydboskich"? Czasem drażnią mnie ludzie pisząc, że "mam za mało otarte śmigło Spita i nie widać metalu". A tak po prawdzie... Kilka zdjęć np. u Wojtka Matusiaka pokazuje jak "metalowe" było śmigło Spita - tak jak w Antosiu To taka wolna myśl - nie wymaga kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na model, który ma być prezentem i nie można wykluczyć, że czeka go kiedyś samotność gdzieś na zakurzonej szafie, przerywana epizodami bojowego zastosowania przez nieletnich gości, to robisz Wojtku b.dobrą robotę. Może za dobrą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, to co opisałeś jest całkiem prawdopodobnym scenariuszem Z drugiej strony model interesuje mnie właściwie tylko podczas budowy, potem kończy zazwyczaj w kartonie, nie mam specjalnie miejsca do ekspozycji. Jak mawiają Harley'owcy - droga jest celem. Wyjątkiem był Albatros i Lloyd, które zaliczyły po 3 konkursy/festiwale.

Przy okazji - wybierasz się do Bydgoszczy w tym roku?

 

Michał, poniżej narzędzia i materiały, których użyłem do wykonania tych uszkodzeń. Drobne zadrapania były wykonane cienkim pędzelkiem ze srebrną emalią ModelMaster oraz zaostrzoną srebrną kredką.

 

spit_vb_32_hb_182.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Twój warsztat obserwowałem od początku ale sie w nim nie udzielałem bo nie jestem zbytnio doświadczonym modelarzem ale to co tu robisz to jest po prostu poemat

A wydechy jak żywe

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła są dobrze przymocowane

 

Nie są. Na Twoim zdjęciu koła mają założone "dekle", a nie są zamontowane odwrotnie. "Szprychy" były tylko na zewnętrznej stronie felgi. Wewnętrzna strona była pełna. Na wojtkowym są po prostu odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, to inny typ felg. Lepiej je widać na zdjęciu w poście powyżej. Nie wiem czy są żywiczne zamienniki, ale Wojtek przecież bez trudu mógłby sobie wytrawić stosowne części felgi.

PS. a jeśli to dekle to jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.