Skocz do zawartości

WSK TS-9 Junak 3 - Broplan 1/72


hadzi

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsze SHORT RUNy Janusza Brożka to Junak 2 i 3.

Model posiada troche nadlewek i niedokładności, ale to są modele przeznaczone dla doświadczonych modelarzy. Cieszy mnie, że się pojawił

i że mogłem zostac jego nabywcą.

 

8560e657fd867087.jpg

635bcf9b23f2283fmed.jpg

 

Już za niedługo na warsztacie, byle mi czasu i wenny wystarczyło.

 

Tak trzymać Panie Januszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to nabyć w, że tak się wyrażę, "cywilizowany" sposób?

Do Producenta warto pisać w tej sprawie?

 

Martola, która chyba jako jedyny polski sklep, miała Broplany w ofercie, zakończyła współpracę z Panem Brożkiem, o czym poinformowała w stosownym komunikacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje że następny paradoks polskiej rzeczywistości się nam ukazuje. Model polskiego samolotu, produkcji polskiej firmy trzeba kupować w zagranicznych sklepach. To jakaś paranoja . Kiemlicz - to napewno nie jest cywilizowanie nabywanie tak do końca produktów tego producenta.Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest idiotyzm i kretynizm przez duże I K pisane , że się tak wyrażę .Trzeba być naprawdę dziwnym żeby taką politykę prowadzić Jak widać producent ma polskich modelarzy głęboko w d...e ... To tak jeśli chodzi o całokształt dostępności modeli Broplanu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest idiotyzm i kretynizm przez duże I K pisane , że się tak wyrażę .Trzeba być naprawdę dziwnym żeby taką politykę prowadzić Jak widać producent ma polskich modelarzy głęboko w d...e ... To tak jeśli chodzi o całokształt dostępności modeli Broplanu .

 

Czy nie uwazasz tej wypowiedzi za niesprawiedliwa i obrazajaca Pana Janusza?

Nie znasz powodow, wiec zachowaj takie komentaze dla siebie.

 

A wszystkim zainteresowanym moge powiedziec, ze modele nalezy sprowadzic sobie z zagranicy.

 

Zdjec ramek nie bedzie, model w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały in-box, pogratulować Rysunek z pudełka ściągnięty pewnie gdzieś z sieci oraz zdjęcie zawartości wielkości znaczka pocztowego. Super. Nie żeby mnie interesowała zawartość, ale podejście Kolegi podobne do podejścia producenta. Jest polski model, ale żeby kupić to trzeba kupować za granicą. Jest in-box, ale żeby coś obejrzeć to trzeba szukać gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest idiotyzm i kretynizm przez duże I K pisane , że się tak wyrażę .Trzeba być naprawdę dziwnym żeby taką politykę prowadzić Jak widać producent ma polskich modelarzy głęboko w d...e ... To tak jeśli chodzi o całokształt dostępności modeli Broplanu .

 

Czy nie uwazasz tej wypowiedzi za niesprawiedliwa i obrazajaca Pana Janusza?

Nie znasz powodow, wiec zachowaj takie komentaze dla siebie.

 

A wszystkim zainteresowanym moge powiedziec, ze modele nalezy sprowadzic sobie z zagranicy.

 

Zdjec ramek nie bedzie, model w trakcie budowy.

 

 

Faktycznie nie znamy powodów zachowania właściciela firmy, ale też proszę nie wymagać, żeby taka polityka sprzedażowa modelarzom w Polsce się podobała. Bo to zachowanie gościa, który pokazuje, że ma obecnie polskich modelarzy dokładnie tam gdzie to opisał kolega hubert72. A szkoda, bo chociaż modele tej firmy nigdy tanie i łatwe nie były, to miały swoich nabywców. Sam mam ich kilka na półce, cześć nadal robię, ale kolejnych już nie kupuje. Wolę poczekać aż np. Chorszczy czy Ardpol coś wypuści. Też trudniejsza techniką i też trochę drożej niż mniej niszowe firmy, ale kupując te modele nie czuję się jak żebrak czekający aż coś skapnie z zagranicznego, czytaj bogatszego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystkim zainteresowanym moge powiedziec, ze modele nalezy sprowadzic sobie z zagranicy.

 

Czyli, mogę już nie czekać na odpowiedź od producenta... W zasadzie to podobnej się spodziewałem, jeśli wo gule by nadeszła...

 

Trudno...Mój świat, bez Junaków, się nie zawali. A i Broplan z pewnością nie zbankrutuje bez tych paru groszy

Sprowadzać z Holandii nie mam zamiaru... kwestia priorytetów

 

Zdjec ramek nie bedzie

 

Już są niepotrzebne, wszystko jasne...

 

EDYTKA

 

No i, wcale nie z przykrością, jestem zmuszony odszczekać powyższe i przeprosić- jeśli ktoś się obruszył...

Nerwy, z bezsilności mnie poniosły

 

Zdjec ramek nie bedzie

Będą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście jestem napalony na Bryzę , sam osobiście jestem napalony na Pusczyka ... i na kilka innych . Za granicą kupował NIE BĘDĘ , nie mam na to czasu ani ochoty . Zwłaszcza na zabawy pay pal , szukanie towaru i inne . Chyba normalne jest , że skoro producent jest z Polski to wymagam aby jego modele były dostępne u nas . Inni producenci z Polski nie mają problemów ze sprzedażą i dystrybucją ...

Poza tym to tak jakbym kupował małego Fiata w Niemczech , polskie produkty spożywcze za granicą...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest idiotyzm i kretynizm przez duże I K pisane , że się tak wyrażę .Trzeba być naprawdę dziwnym żeby taką politykę prowadzić Jak widać producent ma polskich modelarzy głęboko w d...e ... To tak jeśli chodzi o całokształt dostępności modeli Broplanu .

 

Czy nie uwazasz tej wypowiedzi za niesprawiedliwa i obrazajaca Pana Janusza?

 

Ale nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu istnienia Ardpolu i Choroszego, również nie będę rozpaczał nad brakiem firmy Broplan na naszym rynku. Ponieważ:

1 - Nie uwierzę, że polskie sklepy modelarskie nie trzymają standardów finasowania. Nawet Martola wycofała się z dystrybucji (pan Daniel w rozmowie prywatnej również nie chciał powiedzieć dlaczego).

2 - Stosunek cena do jakości dla nowej linii modeli short-run nie jest dobry. Kupiłem FK-58 z Broplanu za dużą kasę, jednak nowy model czeski FK-58 jest o klasę lepszy a ceny poniżej.

 

FK-58 Azur – ok. 55 zł

FK-58 Broplan – 22,5 Euro x 4,12 zł = 92,7 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe porównanie:

 

Puszczyk 1:72 85,00zł (Martola 2008r)

Puszczyk 1:48 40,00zł (Martola 2012r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.