Skocz do zawartości
karambolis8

Adam Gudynowski - lotnictwo ale nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Buduję głównie modele lotnicze. Zaczynałem od skali 1/72, a doborowi pierwszych modeli nie przyświecała żadna myśl przewodnia. Teraz już trochę ukształtowałem swoje preferencje. W skali 1/72 mam zamiar budować głównie samoloty pokładowe USA, a w 1/48 współczesne maszyny wojskowe polskiego lotnictwa. Oczywiście będą jakieś małe skoki w bok, zarówno co do skali jak i tematyki, nie chcę się ograniczać, ale współczesne lotnictwo fascynuje mnie najbardziej.

Poniżej przedstawiam cały mój dorobek półtorarocznej już przygody z tym pięknym hobby.

TS-11BR Iskra MasterCraft 1/72

SH104659.jpg

F-16C MasterCraft 1/72

SH105470.jpg

TS-11 Iskra MasterCraft 1/72

SH104713.jpg

F-15C Eagle Italeri 1/72

galeria

SH104722.jpg

Mi-24 Hind Italeri + Pavla 1/72

warsztat

galeria

SH104810.jpg

F/A-18D Hornet Italeri 1/72

SH104822.jpg

BAE Hawk Red Arrows Airfix 1/72

galeria

SH104877.jpg

F-86 Sabre The Huff Airfix + Eduard 1/72

warsztat

galeria

SH104794.jpg

Su-39 Frogfoot Zvezda 1/72

galeria

SH104887.jpg

MiG-29A nb 66 Italeri 1/72

SH104890.jpg

RWD-8 MasterCraft 1/72

SH104968.jpg

Su-33 Sea Flanker Italeri 1/72

SH104904.jpg

Su-27 Flanker Hasegawa + Eduard 1/72

galeria

SH105006.jpg

Spitfire Mk. VIII ICM + Eduard 1/48

galeria

SH105028.jpg

Eurofighter Typhoon Revell 1/72

SH105259.jpg

TS-11 Iskra nb 1409 MasterCraft 1/72

SH105238.jpg

MiG-21MF nb 6814 Academy + Aires 1/48

warsztat

galeria

sh105323.jpg

P400 Airacobra Eduard 1/48

galeria

SH105465.jpg

F-86 Sabre Airfix 1/72

galeria

sh105408.jpg

F/A-18E Super Hornet Italeri 1/72

galeria

SH105499.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No pięknie Adamie - gratuluję również pomysłu stworzenia tego działu, mam nadzieję że za jakiś czas i ja coś tutaj pokażę,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez te półtora roku już dość sporo się tych samolotów uzbierało, a i postęp w doskonaleniu Twoich umiejętności jest znaczący i widoczny. Mnie jak do tej pory najbardziej przypadły do gustu 3 Twoje prace: Mig-21 MF, Spitfire Mk.VIII i F-86 Sabre.

Oby tak dalej

Pozdrawiam

Kornik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi się podoba wyjątkowo A-7 i FJ-4 Fury.

Jak zrobiłeś te niesamowite, metaliczne krawędzie natarcia? To jakiś metalizer, czy folia aluminiowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Su 27 rozwala system miałem coś pisać o całokształcie, ale się pogubiłem. Zdecydowanie mój faworyt...

Mnie tez się podoba i z żalem (którego chyba nie potrafię uzasadnić) patrzyłem, jak schodzi na Allegro w skandalicznie niskiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Model jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci ;)

Akurat w tym przypadku - nie sądzę. Można przypuszczać, że nabywca był skłonny dać więcej, ale konkurent wymiękł zbyt wcześnie. Moim zdaniem ten model był wart znacznie więcej niż materiały plus robocizna (po stawce artysty), a poszedł pewnie poniżej kosztów materiałów, co moim zdaniem jest obraźliwe dla wykonawcy. Niestety na Allegro rzadko model sklejony schodzi po cenie wyższej niż zestaw podstawowy, z którego był zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm. Nie zdarzyło mi się jeszcze sprzedać modelu poniżej kosztów, a troszkę już tych modeli zrobiłem. W większości przypadków cena końcowa jest większa, niż model + dodatki i wykorzystana chemia. Oczywiście większa proporcjonalnie do ceny zestawu w sklepie. To nie są kwoty takie, żeby można było powiedzieć, że zarabiam ;) Traktuję to raczej jako symboliczny dodatek. Póki nie mieszkam na swoim, taki układ jest dla mnie korzystny, bo nie mieszczę modeli na półkach w pokoju. Maksymalnie jeden - dwa gotowe modele. Akurat wychodzi ten tydzień licytacji, żeby nacieszyć oko, potem robi się miejsce na następny ;) Co by nie było, nie tracę też na tym. Robienie modeli na zlecenie jest o tyle kłopotliwe, że goni termin, co nie sprzyja jakości "końcowego produktu". Większa frajda jest zrobienia dla siebie, nawet jeśli potem ten model się i tak sprzedaje. Takiego Flankera robiłem prawie rok. Corsaira ponad rok. Kto zechce tyle czekać? Taką mam metodę pracy, że często się przesiadam z modelu na model. Unikam w ten sposób znudzenia i zniecierpliwienia, co wychodzi modelom na dobre. Jak mam ochotę to szlifuję, jak mi się znudzi, to sklejam albo maluję. Bywa, że szpachla na modelu schnie 2 miesiące. O to chyba w tym chodzi, żeby robić to, na co ma się ochotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym modelem zamykam rok 2013.

2011 - 14 modeli

2012 - 10 modeli

2013 - 4 modele

Czasu jak na lekarstwo, ale jest za to chyba wzrost jakościowy ;)

Hawker Typhoon Mk. Ib Airfix 1:72

warsztat

galeria

SH106372.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tajfunek piękny szkoda trochę tej kropli lakieru zakrytej szmatką, ale zdarzają się i takie "kraksy" czekam na kolejne ciekawe maszyny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Tymi trzema modelami zamykam modelarski rok 2014

F-15C Eagle Hasegawa 1:72

galeria

SH100035.jpg

F4U-1A 1:72 Revell

galeria

SH100022.jpg

Rok zaczynałem polskim akcentem i rok polskim akcentem kończę ;)

Spitfire Mk. IXc ZX(o)6 Eduard 1:48

warsztat

galeria

SH100001.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Natrzaskałeś tego, chłopie, jest na co popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ piękna kolekcja!

Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę przyznać, że modele robisz świetne. Bardzo mi się podobają. I fajnie widać postęp u Ciebie. Na początku modele takie sobie, ale to co pokazałeś już w 2013 do teraz jest naprawdę piękne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi