Skocz do zawartości

M1151A1 w/B1, Żandarmeria Wojskowa - Academy/Bronco - 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Model przedstawia pojazd w wersji M1151A1 w/B1, należący do Żandarmerii Wojskowej.

Składniki:

- podwozie, grill, maska, silnik, wieża GPK: Bronco Models (CB35080) M1114 Up-armored Tactical Vehicle,

- nadwozie: Academy (13415) M1151 Enhanced Capacity Armament Carrier,

- waloryzacja: Voyager Model (PE35422) Modern USMC HUMVEE M1151 w/IED,

- elementy dodatkowe: Legend Productions (LF1227) M1151 Detailing set,

- koła: Def Model (DW35002) HMMWV MT-R Sagged Wheel Set,

- fotele: Voyager Model (PEA234) Modern USMC HUMVEE family Highback Seats w.Seatbelts,

- kalkomanie: Toro Model (35D04) Polskie Hummery.

Dodałem także:

- karabin PKM: Dragon (3806) Modern Machine Gun Set,

- przednia osłona: Academy (13405) M998 I.E.D. Gun Truck.

Poza tym doszło sporo elementów z resztek z innych modeli i blaszek fototrawionych oraz wykonanych samodzielnie. Malowany pędzlem.

 

WARSZTAT

 

 

DSCF9077.jpg~original

DSCF9059.jpg~original

DSCF9060.jpg~original

DSCF9061.jpg~original

DSCF9062.jpg~original

DSCF9063.jpg~original

DSCF9064.jpg~original

DSCF9065.jpg~original

DSCF9066.jpg~original

DSCF9070.jpg~original

DSCF9071.jpg~original

DSCF9072.jpg~original

DSCF9073.jpg~original

DSCF9074.jpg~original

DSCF9076.jpg~original

DSCF9078.jpg~original

DSCF9080.jpg~original

DSCF9082.jpg~original

 

 

Kilka zdjęć przed przyklejeniem dachu:

DSCF8962.jpg~original

DSCF8966.jpg~original

DSCF8969.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, pędzlem. Każdy maluje pędzlem, bo nie wszystko aero się da.

A teraz poważnie. jak na pędzel to ja bym się o flaszkę założył że to bło aero - i pewno bym przegrał. Model na bogato - masa dodatków od różnych producentów, no i wkład własny. wszystko to razem do kupy sprawia, że model wygląda naprawdę fantastycznie.

A te niebieskie koguty (to chyba z diod?) - wymiatają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale wykonany Humvee

 

Od strony merytorycznej go nie ocenię, bo nie znam się nic a nic, ale zdążyłeś nas już przyzwyczaić do tego, że te pojazdy to Twoja pasja i starasz się je badać i wykonywać najlepiej jak się da.

 

Pomimo iż każdy Twój Humvee prezentuje wysoki poziom wykonania, to pokuszę się o stwierdzenie, że ten jest jak do tej pory Twoim najciekawszym i najefektowniejszym i najlepiej wykonanym ze wszystkich do tej pory przez Ciebie zaprezentowanych. Na pewno jest najładniejszym Humvee jakiego miałem okazję oglądać i mam wielką nadzieję, że kiedyś ujrzę go na żywo.

 

Szczerze gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Humvee nie znam się również, jednak model robi wrażenie. Zdecydowanie najciekawszy w Twojej kolekcji ( i najdroższy?).

Komenda "Wszystko do przeglądu!" powoduje, że model trochę gubi linię pojazdu. Podniesiona maska ukazuje piękne wnętrze i zasłania cały przód.

Na dioramce wyglądałby znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Humvee nie znam się również, jednak model robi wrażenie. Zdecydowanie najciekawszy w Twojej kolekcji ( i najdroższy?)

Dzięki Na pewno najdroższy, jakieś 400 zł mnie kosztował... Twierdzę, że warto było, nie mam innego wyjścia

 

 

Komenda "Wszystko do przeglądu!" powoduje, że model trochę gubi linię pojazdu. Podniesiona maska ukazuje piękne wnętrze i zasłania cały przód.

Na dioramce wyglądałby znakomicie.

Mam na półce kilka pozamykanych na głucho Humvee, więc jest gdzie linię pojazdu obejrzeć. Staram się, żeby poszczególne modele jak najbardziej różniły się od siebie, więc czasem otwieram to i owo. Tutaj we wnętrzu jest dużo dupereli, dlatego nie chciałem niczego zasłonić. A dioramek nie robię, ze względu na ilość miejsca na ekspozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny rodzynek na forum niebędący niemiecką puszką rybną z serii PZKPFW... rocznik '40. Za samo to olbrzymi plus!!!
Dobrze prawi

Moje zdanie Kuba znasz, pomyśl jak te niebieskie koguty spłaszczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie kolejny świetny "polski" model... I kolejny rodzynek na forum niebędący niemiecką puszką rybną z serii PZKPFW... rocznik '40. Za samo to olbrzymi plus!!!

 

 

Moje zdanie Kuba znasz, pomyśl jak te niebieskie koguty spłaszczyć

Chyba nie będę zmieniał tych kogutów. Owszem, oryginalne mają taką wydłużoną z jednej strony podstawę, ale nie czułem się na siłach, żeby to jakoś zrobić. No i wybrałem najprostsze diody i powiem szczerze, że bardzo podoba mi się ich wygląd. W środku mają te elektroniczne pierdołki, które bardzo fajnie udają odbłyśniki. Poza tym przy przyklejaniu tych spiralnych kabelków poznałem tak dużo nowych przekleństw, że nie chcę powtarzać tego drugi raz. Powiedzmy, że takie małe odsętpstwo od oryginału jest dopuszczalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.