Skocz do zawartości

Bedford QL with 6 pdr. AT gun + Eduard 1:35 Italka


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinie.

konstrukcja jest mi całkiem obca

Mnie też

 

Macie racje, trochę tych obić i wgłębień zaszpachlowałem. Lusterko prawe poprawiłem, teraz jest o wiele prościej. Podkład położony, teraz wziąłem się za pake. Zaszpachlowałem to co widać i póki co tyle. Być może jutro siądę dalej do tego A zdjęcia - również przyznam rację, muszę nad nimi popracować

 

Foto:

3531jps.jpg

vcxy85.jpg

mbp9ok.jpg

dmzcaw.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie przewiduję dodatkowych kosztów już do tego modelu.

Aczkolwiek i tak będzie mało widoczny, bo na pace będzie stało działo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, postaram się poprawić chusteczkę

Póki co jest tak, jeszcze trochę szpachli i trochę piłowania.

 

2mfemht.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym tą szpachlówkę rozcieńczyć jeżeli można spytać ?

 

Szpachlówkę rozcieńczam acetonem... i wtedy ma taką konsystencję, jak chcę- świetnie maskuje "efekt chusteczki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tej chusteczki nie zdążyłem dzisiaj poprawić. Trochę podziałałem z paką, doszły blaszkowe błotniki, trochę przy przodzie i bokach paki poszło do przodu. Pewnie troszkę więcej zrobię jutro.

svmnn6.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajnie że ktoś podgląda Sam też jestem ciekaw jak mi to wyjdzie.

 

Zrobiłem skrzynie, psiknąłem na pake podkład i skleiłem do kupy. Przy okazji skleiłem koła, ale one czekają sobie na swoją kolej Na zdjęciach jest trochę krzywo, w rzeczywistości jest prosto :/

 

2edv8g3.jpg

dzdovo.jpg

2w69do4.jpg

ie2tfb.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zaczyna nabierać kształtów... fajnie wygląda
niezły kawałek plastiku , warsztacik też w pełni pro

czekam na efekty końcowe

Dziękuję za miłe słowo.

I widzę że paka wyszła.

Niestety paka jeszcze nie skończona, cały czas się z nią męczę

Ale szkaractwo, zbudowany dobrze, maluj waść:D

Bardzo bym chciał, ale przed malowaniem jeszcze trochę roboty. A patrząc na tempo mojej pracy, to pewnie jeszcze trochę to potrwa. Mało czasu ostatnio miałem, myślę, że przez ten weekend troszkę nadrobię. Najgorsze jest to, że nie mam dobrego oświetlenia i muszę sklejać tylko przy świetle dziennym, a to bardzo ogranicza godziny zabawy. Może polecicie jakieś dobre lampeczki?

 

A co do modelu, to tyle co widać na zdjęciach. Po drugiej stronie zostało mi do zrobienia jeszcze jedno krzesło, gdzieniegdzie zauważyłem niedociągnięcia na zdjęciach. Szmata na skrzyni zrobiona tylko dlatego, że zgubiłem eduardowski zawias i musiałem to zakryć. Postawię na to jakieś pierdoły, typu kanistry czy bronie. Ogólnie chcę tego trochę nawalić na model. No to, póki co chyba tyle. Dzięki wielkie za podglądanie warsztatu, w końcu jest on prowadzony dla forumowiczów, a mnie tym bardziej motywuje do lepszej pracy

 

262ry90.jpg

3wn4o.jpg

2wpug3m.jpg

lwuut.jpg

2dcdfnp.jpg

25gbcev.jpg

1fu7it.jpg

209m2w2.jpg

10r4p78.jpg

302m5g4.jpg

2hg8f9j.jpg

30su4uu.jpg

ohvc5c.jpg

1epds8.jpg

63xhjl.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super poskładany model. Bardzo mi się podoba.

 

No wygląda świetnie... powoli zbliżasz się do malunków... czekam cierpliwie

Dzięki Szczerze to też czekam już na malowanie, bo wyposzczony jestem. Albo go zrobię dobrze, albo całkowicie zawale malowaniem, dlatego tym bardziej mnie do niego rwie

 

Fajne cudo ale ja bym od razu pocienił osłony działa lecz to może być moje zboczenie już

 

Dzięki, zastanawiałem się nad tym, ale doszedłem do wniosku, że skoro działo nie będzie wklejone na pakę, a na pewno nie na początku, to dojście do osłon będę miał całkiem dobre, więc postanowiłem przykleić już teraz

 

Naprawdę wygląda na skomplikowany. A może wywal tę szmatę i zrób coś z puszki po piwie lub innym napoju energetyzującym?

A co dokładniej masz na myśli? Jakie ustrojstwo? Jestem otwarty na sugestie Dałem szmatkę, bo lubię widok przygniecionego materiału jakimś bambetlem. Fajnie kontrastuje z kolorem pojazdu. Tym bardziej, że ten będzie jednolity. I lubię widok szmaty na skrzyni, aczkolwiek mogę to zawsze zmienić

 

 

Super jak dla mnie!!podglądam bo mam takowego w "zapasach" ale ten łańcuszek to mógłbyś zmienić...koszt znikomy a efekt-bezcenny..

 

Dzięki! Masz rację. Aczkolwiek odpuściłem zakup łańcuszka, bo nad nim będzie spoczywać działo i w ogóle go nie będzie widać...

 

Pozdrawiam i dzięki za komentarze oraz podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczer.

Mogłem odrysować, kurde nie wpadłem na to, zupełnie mi z głowy wyleciało a teraz to już nie chce mi się tego wszystkiego odklejać i poprawiać

 

rhinoceros, próbowałem rozcieńczyć szpachlówkę humbrola i italki ale nie dało rady, surfka mam w sprayu, a szpachli tamki nie mam wcale. Masz jakiś pomysł czym można jeszcze tą chusteczkę przejechać?

 

skikit87 - totalnie źle zinterpretowałem Twój post! Myślałem, że napisałeś "ja bym od razu POCIENIOWAŁ osłony działa". A Tobie chodziło o to, żeby je wyszczuplić... I ja głupi, odpisałem Ci, że będę miał dobre dojście do osłon podczas malowania...

 

Ogólnie z tymi blachami podjazdowymi, to urwanie dupy było. W ogóle nie chciało to się kupy trzymać, latało we wszystkie strony, zeszło mi chyba z godzinę żeby były w miarę sztywne. Oprócz tego, znalazło się krzesło z drugiej strony, u góry ten szkielet, no i przy osłonach, na uchwytach z blaszki wyciąłem te elementy, które w zestawie są dużo za grube.

Mam nadzieję, że nie pourywam niczego jak będę malował, bo ciężko jest w ogóle za coś złapać ten model.

A co teraz? W następnej kolejności zacznę robić działo. Nie jest tego dużo, myślę, że z pół dnia mi zejdzie i będzie gotowe Później poprzebieram w bambetlach i zacznie się chwila prawdy, czyli malowanie.

Koła założone na sucho, tylko do zdjęć.

W miarę progresji, zdjęcia się pojawią.

Dziękuję za komentarze i opinię Pozdrawiam

 

14iohkw.jpg

2i76cgh.jpg

o0t6p3.jpg

dy0z87.jpg

16iiis5.jpg

343gnzo.jpg

23s7jih.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.