Skocz do zawartości

Bedford QL with 6 pdr. AT gun + Eduard 1:35 Italka


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dawno niczego nie robiłem, po dłuższej przerwie wracam do pancerki.

Model postanowiłem wzbogacić blachami Edzia. Choć nie chcę zmieniać wielu rzeczy, bo robię go dla relaksu, to gdyby miał ktoś materiały pomocne w budowie, byłbym wdzięczny.

 

Więc wygląda to tak:

 

2eyi8zm.jpg

 

Zacząłem robić ramę, poszło kilka blaszek i w zasadzie to tyle na dziś. Postępy:

 

5o75mt.jpg

34zd8ux.jpg

2con2h4.jpg

2e17lz6.jpg

fp6ko0.jpg

xefslw.jpg

2u7ncwh.jpg

 

Liczę na komentarze i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za słowa otuchy.

Właśnie do końca nie wiem co z malowaniem. Chyba zrobię to pudełkowe, Afryka 1942.

Dalszy ciąg zapewne jutro

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga przez mękę!

Szpachlówka i piłowanie- no parę części też trzeba wymienić na "chudsze"...

Chyba, że się pozostawi niedoróbki...

 

Mam go już poza sobą

A wygląda tak.

ssa50325.jpg

 

Chwalipięta!!

Ale maszkaron...

 

Powodzenia!

 

Jest tak brzydki że aż fajny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

rhinoceros - bardzo ładnie Ci wyszedł, można więcej zdjęć?

Tak w ogóle, to pierwszy raz chwyciłem się za coś brytyjskiego. Dostałem maszkarę od świętego Mikołaja, sam dokupiłem tylko blachy Edzia. Co do postępów - niby 4 pudła i kilka gramów blachy, a zeszło mi pół dnia. Muszę jeszcze doszlifować gdzieniegdzie i dodać szpachelki, ale w zasadzie niedociągnięcia wychodzą dopiero na zdjęciach

 

Tak to wygląda:

 

24w5440.jpg

29nt15f.jpg

2iliji8.jpg

34nsm0o.jpg

i6i4gx.jpg

263klxy.jpg

afjaja.jpg

2w7mq0i.jpg

 

W zasadzie rama skończona. Edek trochę przyciął w kulki, bo zrobił za małe otwory w kłódkach i nie chcą najść na bolec, dlatego odstają trochę.

Jak coś tylko zrobię, to wrzucę zdjęcia, myślę, że dopiero koło środy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć- mam ich trochę- nawet z budowy, ale groziłoby to założeniem nowego wątku warsztatowego... Właściwie miałby on tylko wartość galerii, bo model już dawno skończyłem...

 

A co do szpachlówki:

 

takie były "schody"...

ssa51886.jpg

ssa51906.jpg

 

I to bez "ściemniania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, nic się nie dzieje

Jutro powinienem coś zrobić i wrzucić zdjęcia.

Rhinoceros, w sumie możesz zrobić galerię, bo z tego co widać to model zacny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno model jak i jego oryginalny pierwowzór są ciekawe. Wszystko jest na doskonałej drodze do pięknego efektu końcowego. A co do jego aparycji? No cóż typowy wyspiarz. O ile budowali piękne samoloty, to już w kwestii pojazdów może być to problematyczne. Zarówno tego Bedforda jak i np Churchilla do ślicznotek zaliczyć nie można, z znalazło by się tego więcej. Ale zawsze mówię "Jeden lubi leśniczego drugi woli córkę jego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tylko tyle, później już gnałem na uczelnię.

 

24m5lcm.jpg

nnptsz.jpg

 

Błotniki pod spodem mają szpachlę, są jeszcze do ogólnego podrasowania.

Myślę, że kolejny kroczek zostanie postawiony jutro.

Mam przy okazji pytanie: posiada ktoś zdjęcie wnętrza? Ja znalazłem jakieś i całość jest w kolorze bazowym. Oto ono:

Bedford%20QL%20(17).jpg

źródło: http://www.scalemodeler.co.za

Chętnie bym zobaczył coś innego i porównał. Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krok do przodu.

Rama psiknięta surfacerem. Wyszły babole, w następnej kolejności będę je poprawiał i finalnie kończył działania z ramą:

2622l8j.jpg

166jgk5.jpg

 

Oprócze tego jeszcze tyle progresji:

2yv59hc.jpg

 

Gdzieniegdzie dodane szmaty z chusteczki, dla kontrastu malowania.

A tutaj jakieś zbliżenia, jak to mniej więcej wygląda obecnie:

2zid539.jpg

314dojl.jpg

a3jcpy.jpg

8xv6mp.jpg

116jjtt.jpg

167011z.jpg

a29ajc.jpg

22cghe.jpg

 

Więcej być może jutro. W razie uwag proszę o rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Monologu ciąg dalszy

Dodałem trochę bambetli. Poniosła mnie fantazja, są zapewne w miejscach dość kontrowersyjnych Aczkolwiek nie będzie tak smutno. Po zrobieniu zdjęć zauważyłem, że lusterko prawe jest krzywo - do poprawy. Podrasowałem trochę całą bryłę mini-wiertareczką, te wszystkie wgłębienia na błotnikach i w innych miejscach to jej sprawka. Został po niej nalot z wierconego plastiku, następnym razem to przeczyszczę i przetrę papierem ściernym.

Szyba zostanie założona na sam koniec, dachu w ogóle nie zakładam. Resztę pierdółek, typu bronie, kanistry itp. dodam już po zakończeniu malowania.

Jeśli macie jakieś pomysły co dodać, jakieś uwagi co poprawić, to bardzo proszę piszcie, bo czuje się osamotniony

 

Tak to wygląda:

240xbpe.jpg

a254oz.jpg

35jf31y.jpg

2iixso2.jpg

167tjd0.jpg

2clhsy.jpg

2qaquth.jpg

28s8zlg.jpg

357jcm0.jpg

4euma.jpg

2wlx6yt.jpg

2qn75ae.jpg

200ctvl.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh samotność na tym forum ot nic nowego i nie tylko Tobie doskwiera;) co od uwag jak już robisz takie obicia to zrób jakieś porządne wgniecenie baku. No i dokładnie wyszlifuj/ wypoleruj drzwi bo widać wyraźne ślady pilnika / papieru które mogą Ci potem wyjść na jaw pod farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc te rysy jakoś do mnie nie przemawiają. O ile ich obecność na błotnikach wydaje się być logiczna, o tyle nie wiem w jaki sposób można w taki porysować tył kabiny. Dodatkowo myślę, że błotniki powinny mieć coś w stylu większych wgnieceń niż pojedynczych rys. Ale z oceną końcową wstrzymam się do podkładu.

Co jeszcze można by spróbować ulepszyć to siedzenia, np robiąc obicia z folii aluminiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.