Skocz do zawartości

Wspólny warsztat Twitch + Dumo [budowa Stuga III G ][1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

He he, ale to też może być smaczek, ja w moim aktualnym projekcie założę ketten wyjątkowo właśnie tak. Oczywiście bazując na fotach z frontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego, są przypadki gdzie żołnierze montowali obie gąsienice odwrotnie do ustawień fabrycznych i rzadkie smaczki kiedy jedna jest fabrycznie a druga odwrotnie. To samo mamy z oponami kierunkowymi na pojazdach, laczek ma bieżnik zaprojektowany do pracy w konkretnym kierunku a wielu mechaników i tak montuje jak leci. Kilka przykładów:

 

Luchs - każda w inną stronę:

x1.JPG

 

Panzer I górne zdjęcie odwrotnie do fabrycznych, dolne standardowo:

x2.JPG

Pantera - każda w inną stronę:

x3.JPG

Pantera fabryczne:

x4.JPG

Pantera obie odwrotnie do fabrycznych:

x5.JPG

 

Założę się, że jak poryjemy w stugach/pzIII/pzIV to na pewno znajdziemy analogiczne przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaski sa na razie zalozone pogladowo do zdjec. Na koniec bedzie wszystko jak trzeba.

Dzisiaj wieczorem postaram sie zrobic apdejt po biedronce i rainsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sporo czasu zmarnowałem na malowanie płyt bocznych, niestety nie jest to szczyt umiejętności aerek pryskał jak poj***any w każdą stronę....

 

Nerwów w kilka godzin poszło tyle co w tydzien!

 

P1040089.JPG

 

P1040090.JPG

 

P1040091.JPG

 

P1040092.JPG

 

P1040093.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś radę! Dziś musi być dzień szalonego aerografu, mój nowo kupiony nie chciał psikać mimo 30 minutowego czyszczenia, na końcu rzuciłem go w kąt wyjąłem z szuflady stary nieużywany od pół roku ruszyłem igłą i od razu normalny strumień... Nerwów poszło jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki proble, vallejo coś nie lubi się trzymać metalu, choć użyłem samochodowego podkładu i lakieru by to utwardzić wszystko zeszłą pod lekkim podważeniem nożyka jak plastelina....

 

Macie może jakieś rady jak malować metal ??

 

P1040095.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze bardzo pomagał Mr. metal Primer, nigdy płatami farba nie odchodziła, jedynie abrazyjnie na krawędziach ale to norma, przy tak dużej powierzchni ryzyko jest. Grubość i ilość warstw ma znacznie.

 

@pankkot13 chyba trafiłeś w sedno z tym matowaniem spojrzałem na blaszki aż się świecą

 

@Kamil Feliks Sztarbała Ciszę się że się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie dałem dupy z tymi płytami, pośpiech... w tym momencie są wyszlifowane, wyczyszczone benzyną, nałożonym podkładem dwie warstwy i kolorem bazowym. Za 2-3 godzinki sprawdzę czy nie schodzi.... oby nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,pracuję w lakiernictwie.Jak te blaszki są z amelinum to samochodowy podkład nie będzie trzymać, trzeba dać epoksydowy albo jakiś modelarski ale sie nie znam na tyle żeby doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem z problemem. Nałożyłem lekką warstwę bieli żeby uzyskać efekt starego zimowego malowania (zmarzliny):

 

P1040100.JPG

 

P1040101.JPG

 

P1040102.JPG

 

P1040103.JPG

 

P1040104.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jakoś mam skrzywienie do zimówek

 

Mały progres, nałożona biedronka filtr i obicia, po płukance i waszu kolorki się jeszcze zmienią:

 

P1040106.JPG

 

P1040107.JPG

 

P1040108.JPG

 

P1040109.JPG

 

P1040110.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.