Skocz do zawartości

Aufklärungspanzer 38(t) / Gerät 564 UM 1:72


Sandman

Rekomendowane odpowiedzi

To się nie zrozumieliśmy co do wysokości pojazdu to wydaje mi się że nie zmieniała się drastycznie. Aufklarungspanzer został zrobiony w oparciu o Bergepanzerwagena, który jak pewnie wiesz jest trochę niższy od Hetzera. Myślę, że po dodaniu osłon pojazd byłby nieznacznie tylko wyższy, ale działo i tak jest zamontowane mniej więcej na wysokości wizjera kierowcy, więc Hans dosięgnąłby bez stawania na palcach aczkolwiek nie wiadomo jak wnętrze w tych pojazdach było ułożone. W moim wypadku 'płyta' którą dorobiłem jest mniej więcej na takiej wysokości jak byłaby zestawowa, z tym że jest od niej cieńsza. Dla pomiaru wstawiłem figurę, myślę, że jest ok:)

2mgm39c.jpg

153y7ux.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I dlatego wątpię, aby NAD NIĄ widoczny był układ przeniesienia napędu. Ale nie upieram się przy swoim zdaniu, bo nie wiem.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, moja "płyta" jest niżej, o jakieś 2mm (mniej więcej 1mm nad spodem wanny). Nie mam pewności czy byłoby widać układ przeniesienia napędu czy nie, ale mimo wszystko pokombinuję i zobaczę jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu. Sesja z głowy, więc można zająć się modelem. Prawdopodobnie dodam jeszcze tylko krzesełko dla radiooperatora i apteczkę. Więcej nie będe tam upychał. Części dorabiam sam (poza krzesełkiem i 3 radiami), mają one od 5 do 2 mm, więc do doskonałości sporo im brakuje.

 

p6120202.jpg

p6120203.jpg

p6120204.jpg

p6120205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku do przodu, lufa zrobiona od podstaw, bo zestawowa się nie zgadzała kalibrem. Drewniany klocek z patyczka po lodach, jest ciemnobrązowy, trochę go rozjaśnię i dorobię motylka na środkowej obejmie. Rozwierciłem 'szkiełko' przyrządów celowniczych, wkleiłem tam maleńki kawałek płyty cd i zalałem epoxydem. Ogólnie bardzo powoli dłubię. Sporo dorabiam, pewnie nie ma sensu, bo nikt na to nie zwróci uwagi, ale ja mam radochę z takiego "rzeźbienia".

p6130201.jpg

p6130203.jpg

p6130204.jpg

p6130205.jpg

p6130207.jpg

p6130208.jpg

p6130209.jpg

p6130210j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu podłubałem. Nie wszystko wyszło jak powinno, ale to taka drobnica, że ciężko zrobić lepiej. Lufa schnie, reflektor też (to małe na kawałku plasteliny). Do środka już nic nie będę pchał, zrobię trochę obić jakiś lekki filtr i szlus. Na dzisiaj dość.

p6140203.jpg

p6140204x.jpg

p6140207.jpg

p6140208.jpg

p6140211.jpg

p6140212.jpg

p6140213.jpg

p6140219.jpg

p6140223.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Monologu ciąg dalszy. Cały czas dłubię i dorabiam. Poprawiłem apteczkę, zamocowałem reflektor, uchwyt pod sternantenne, zrobiłem tłumik do którego dorobiłem uchwyty, obiłem wnętrze (do metalu i do minii) i dałem na to 'filtr' z żółtej ochry, ale chyba potem jeszcze dam brąz vandyka. Dałem blaszki, zamontowałem lewarek (dorobiłem też blaszki). Ogólnie walczę mozolnie, ten model robi mi się jak do tej pory najgorzej. Działo nie wyszło za dobrze, ale trudno pancerka to nie perfumeria, może tak zostać.

p6150204.jpg

p6150206.jpg

p6150207.jpg

p6150209.jpg

p6150210.jpg

p6150211.jpg

p6150212.jpg

p6150214.jpg

p6150215.jpg

p6150217.jpg

p6150218.jpg

p6150220.jpg

p6150221.jpg

p6150222.jpg

p6150223.jpg

p6150224.jpg

p6150225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony poprawą malowania - już nie zalewasz detali farbą jak niedawno.O wiele lepiej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywny odbiór, daliście mi trochę kopa do pracy. Byłem na zakupach i nabyłem nowy podkład - biały akryl i pędzel. Na fotce poprzedni podkład i nowy. Chciałbym zrobić preshading ciekawe czy mi się uda. Jak coś podziałam to wrzucę zdjęcia.

64f2vk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super. Jak zrobiłeś apteczkę?

 

Odciąłem kawałek z jakiejś części, która została mi z poprzedniego modelu. Oszlifowałem, dałem czarny podkład, na to biały pactry. Plasteliną zamaskowałem okrąg i pomalowałem rozjaśnionym panzergrun pactry. Następnie dałem sidolux, decalfix, na to dałem 2 czerwone kalki (ponieważ nie miałem czerwonej farby), na to kropelkę decalfixa, po wyschnięciu sidolux a na sam koniec dałem na to mat pactry. Metalowa obejma to pozostałość z blaszek PE od UM. Tyle zabiegów przy jednym malutkim elemencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zastanawiam się czemu nie pomalowałem wału i skrzyni na biało? Musiało mnie zaćmić. Pomaluję i powinno być ok, przy okazji poprawię krzesełka, bo zahaczyłem je metalizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowane. Dałem biały akrylowy podkład i spróbowałem zrobić preshading, trochę go miejscami widać. Teraz zrobię wash olejny (pierwszy raz) z brązu van dyka. Wydaje mi się, że nie jest tragicznie, co Wy na to?

 

p6190201.jpg

p6190202m.jpg

p6190203.jpg

p6190204.jpg

p6190205.jpg

p6190206.jpg

p6190207.jpg

p6190208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego na trzecim od góry zdjęciu zieje taka ogromna szczelina pomiędzy górą a wanną kadłuba? No, chyba, że jeszcze nie są ze sobą sklejone, ale to w takim razie dziwną przyjąłbyś strategię montażu...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.