Skocz do zawartości

KW-1 Hobby Boss 1:48


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładnie. Może jeszcze zanim zaczniesz malować wydrylowałbyś ten reflektor. Potem klosz od środka na srebrno + jakaś kuleczka-żaróweczka i zalać klejem epoksydowym. O wiele lepiej wygląda to niż reflektor malowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ten KW z odsłoniętymi gąsienicami wygląda cudownie. A może by własnie taki? Ogromna ilość KW nie posiadała żadnych oznaczeń taktycznych więc to nie problem. Ale powiem szczerze, że nie licząc zdobycznego KW-2 to nigdzie nie znalazłem bojowego KW-1 bez błotników. Jakoś pewnie ruskim solidnie ten element wyszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert a masz już może wybrane kolorki jak tak to zdradź.

 

Zieleń to gunze c 135 a brąz sam nie wiem może coś z niemieckich od pactry

 

jeśli mógłbym coś(z brązu) polecić to plecam 32184 Leather Brown Revella jest idealny jak dal mnie,pod warunkiem że się będzie go rozjaśniać miejscowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek to pomyśl z tymi błotnikami do czwartku bo wtedy będę go malował.

 

bundesarchivbild101i216.jpg

kv3l.jpg

kw1k.jpg

 

 

Co to tego brązu z revella to odpada pomimo ,ze mam na składzie ale to emalia ,jakis odpowiednik akrylowy /pactra ,gunze ,mam z livecolora NATO BROWN/?

 

Bartek już nie będę z tym reflektorem kombinował ,nastepnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony przedostatnie koło toczne trochę lewituje.

Robert ja bym jednak błotniki założył. Możesz je tylko trochę zmaltretować. Tak naprawdę to ciężko spotkać KW bez błotników chyba, że (tak jak przedstawiłeś na zdjęciach) wrak na którym Niemcy testowali swoje działa p.panc.

Może się przyda ta strona http://mechcorps.rkka.ru/files/kv2/kv2.htm. Co prawda zdjęcia przedstawiają KW-2 ale można się po inspirować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kole wiem ale na fotce świeżo po sklejeniu jak wyschnie to dokleję do gąski.

 

Mam wrażenie, że nie zaszpachlowałeś jamek wlewowych od formy na gąsienicach.

tam są slady po wypychaczach i tam zostana bo nie wyobrażam sobie to szpachlowac i nie są aż tak widoczne po pomalowaniu nikt ich nawet nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rzeczywiście KW bez błotników wygląda fantastycznie, ale nie podzielam poglądu o częstości tego zjawiska. Owszem moźna znaleźć fotki takich pojazdów ale najczęściej będą to totalne wraki. Jakoś przy siermięźności i bylejakości radzieckich produktów o dziwo ten element okazał się niesamowicie wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowany podkład motip,preszajding ,baza C 136 ,Nato Brąz z Livecolor rozjaśnienia bazowe plus biel i żółć,glos z puszki łosz Miga,niestety fotki robione w domu przy marnym oświetleniu dodatkowo model błyszczy się i wyszło jak wyszło ,dodam ,że model malowany w kompletnie złożony .

 

dsc08505i.jpg

dsc08507i.jpg

dsc08508g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fotki są widomym znakiem upływu półrocza, ha ha

Ładne te Twoje czołgi i mam wrażenie, że jakoś nawet rozpoznawalne (choć może to być kwestia sposobu fotografowania). A żeby nie było tak miło, to przypominam, że kilka warsztatów lotniczych kolegi woła o odkurzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.