Skocz do zawartości

,,Achtung Panzer"1:35


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! tym razem chciałem zaprezentować wam moją najnowszą prace-diorame pt. ,,Achtung Panzer". Diorama przedstawia 250. hiszpański oddział przeciwpancerny, walczący oczywiście po stronie niemieckiej podczas walk toczonych na froncie wschodnim-1943. Do budowy dioramy zainspirowała mnie wspaniała praca Korworiowa-,,Jagd auf die Bestie", dziękuję jemu także za okazaną pomoc. Do dioramy wykorzystałem zestaw dragona, jest to jeden z nowszych wypustów, jednak mimo to wymagał szpachlowania i drobnych poprawek-mocowania wyposażenia itp. Domek wykonałem w pełni z balsy i listewek. Chciałbym również polecić kolegom działalność użytkownika Marcin24, który wykonuje tak wspaniałe tabliczki, w bardzo niskiej cenie i tak starannie wygrawerowane Wszystkie dodatki typu deski, konewki, szpadle, wiadra itp. zrobiłem sam. Chciałbym też dodać, że jest to jeden z moich pierwszych poważnych zestawów figurek, poświęciłem im dużo czasu, myślę że jak na amatora, nie wypadłem najgorzej. Mam nadzieję, że całość się spodoba

 

Na początku przedstawię figurki po moich małych poprawkach, przed pomalowaniem.

 

img0294gqv.jpg

 

img0297zt.jpg

 

img0298ak.jpg

 

img0299vx.jpg

 

img0300hz.jpg

 

img0302qo.jpg

 

img0303vt.jpg

 

 

A tutaj już całość:

 

img0294zf.jpg

 

img0297ga.jpg

 

img0299hg.jpg

 

img0302kg.jpg

 

img0308hh.jpg

 

img0309aw.jpg

 

img0310tw.jpg

 

img0311eq.jpg

 

obrazjpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamil, ten co ,,fiknął" miał taką poze ,,zestawową" , trudno. Paski dorobiłem, nie są najlepsze wiem, nie pisałem że jestem specem w figurkach, spróbowałem tylko coś poprawić, bo bez mojej ingerencji wszelkie menażki i inne wyposażenie wisiałoby w powietrzu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki OK., paski sam muszę przetestować na swoich figurantach. Ciekawie skonstruowany budynek, ładne malowanie, podstawa może się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym Kamilu. Uwielbiam Twoje podejście do modelarstwa takie zwiewne i lekkie w tym zakresie, że nie przejmujesz się zbytnio takimi konwenansami jak: purytańskie podejście do palety kolorów jakie miały być na pojeździe lub też konkretnego typu kamuflażu. W tym zakresie moim zdaniem fantazjujesz, co różnie jest odbierane. Oczywiście te Twoje " fantazjowanie" odbywa się bez uszczerbku na warsztacie, którego jestem oddanym fanem. Stąd też mój poprzedni post.

 

PS: wrzuć coś na ruszt-galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim Ohh a miało się obejść bez dyskusji z jednym panem. Czas chyba podsumować, prawie żadna praca prezentowana przez osoby na forum ma dla ciebie tylko negatywną strone, nigdy nie ma plusów. Wiem, jesteś lepszy ode mnie, nie porównuję się do ciebie, masz większą wiedzę, robisz lepsze modele i tak dalej. Chciałem tylko zaprezentować moją dioramę. Tak leżący pan to magneto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, myślę, że na tym to zakończymy-rozpocznie się pewno jak wstawię coś nowego do galerii. Koniec, komentujcie, ale myślę, że ja i Kamil powinniśmy przestać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, ale można to przekazać w troche inny sposób, jestem za krytyką dzięki której moblizujemy się do dalszej pracy, ale tej krytki nie należy wystawiać w sposób nachalny i agresywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem w jakich my czasach żyjemy. Czy teraz każdy facet jest tak zniewieściały, że jak ktoś powie mu dosadnie kilka słów, że coś jest z nim ( albo z tym co robi) nie tak, to zaraz jest powód do obrażania? A jak inaczej ma Tobie napisać, żeby Ciebie nie urazić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna scenka. Bardzo mi się podoba. Jasne że zawsze coś się znajdzie, kwestia tego czego jest więcej - dobrego czy złego. Nie chcę z nikim polemizować ani zaczynać przepychanek. Chcę tylko pozazać żę można napisać inaczej.

a te co leży to pochlał i fiknął na glebę?
Może wyczołgał się z za szopy aby zerknąć na nazwijmy to przedpole. Bo jakby oficjalnie wylazł to kulka w łeb lub na klatę.

 

Fakt, nie ma co się obrażać ani wygadywać że ktoś galerii nie daje. W końcu jak gwiazdy chcą prowadzić życie publiczne to też muszą na paparazzi uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem w jakich my czasach żyjemy. Czy teraz każdy facet jest tak zniewieściały, że jak ktoś powie mu dosadnie kilka słów, że coś jest z nim ( albo z tym co robi) nie tak, to zaraz jest powód do obrażania? A jak inaczej ma Tobie napisać, żeby Ciebie nie urazić?

 

 

Swiete słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. A ja?

Rzadko się z KFS zgadzam, ale tym razem nie mam innego wyjścia

Otóż głównym motywem scenki przedstawionej są figurki. Cóż w tym dziwnego, że to one są wnikliwie oceniane?

I mówimy tu o merytorycznej ocenie, a nie o "czepialstwie".

Zatem po kolei.

Lornetka (jak zauważył KFS) nie ma prawa trzymać się w takim położeniu.

Gość z dwoma minami utrzymuje karabin na ramieniu chyba tylko siłą woli.

Manierki, menażki i inne szpeje wojskowe mocowane w ten sposób, w czasie biegu wydawały by odgłosy podobne do przeganiania stada alpejskich krów (słynne dzwonki).

Takie są fakty, i nie ma się co napinać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.