Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 164 Nashorn Dragon 1:35


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Tym razem rozpoczynam warsztat modelu ,,nosorożca" firmy dragon w 1:35. Część wydają się być świetne. Zestaw 3 in 1, wybieram wersję initial. Wypraski, detal bardzo ładne, w zestawie oczywiście magic tracki, metalowa lufa oraz blaszka fototrawiona.

Dokładny in-box tutaj- http://www.mojehobby.pl/products/German-Tank-Destroyer-Sd.Kfz.164-Nashorn-3in1-set.html

 

A teraz kilka zdjęć, sory za jakość robiłem telefonem.

 

dsc00249hj.jpg

 

Kamuflaż wybrałem taki, jest to kamo dla wersji initial, którą będę robił. Będzie to nashorn należący do Abt.655 walczącego w Rosji w 1943. Kamo wydaje się być nieco skomplikowane, ale jakoś dam radę, trzeba spróbować.

 

dsc00250c.jpg

 

 

Całkiem sporo części.

 

dsc00251nu.jpg

 

Kupiłem też dodatki RB, trochę wzbogacą model.

 

mar4405435d091.jpg

 

mar6599135a181.jpg

 

I jeszcze do tego granaty dojdą.

Prace rozpoczynam od jutra, na razie muszę odpocząć po wyjeździe .

Mam nadzieję, że będziecie zaglądać i dopingować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze pare zdjęć, tak prezentuje się lufa, jest nawet spora.

 

img0332rn.jpg

 

img0333k.jpg

 

 

Blaszki też wyglądają na dobre, w zestawie jest również mechanizm służący do ,,przełączania" armaty w wersję ostrzał i przejazd.

 

img0334jf.jpg

 

A tak prezentują się przyrządy optyczne, wszelkie peryskopy i wizjery zrobione są z przezroczystego plastiku.

 

img0335mk.jpg

 

 

P.S A co sądzicie o kamo, może być taka opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze muszę pomyśleć nad kamo. No i wczoraj rano zasiadłem do nosorożca, skończyłem sklejać i szlifować koła, jednak było mi mało i postanowiłem sobie zrobić nockę-aby mieć wanne i gąski z głowy, najgorsza dla mnie rzecz w czołgach . Gąski są przyklejone na stałe-wiem nie powinienem bo ciężej się brudzi wanne i koła, zawsze tak robię, więc luz.

 

img0328zx.jpg

 

img0329o.jpg

 

img0330vrb.jpg

 

A tutaj widać jaki ładny detal.

 

img0331zx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, piszę tak, ponieważ często tak robię i się ,,przyzwyczaiłem". No do takich ,,pro" niestety nie należę.

Dzięki monografii użyczonej przez Piotra znalazłem inne kamo, bardziej mi się podoba i chyba przy nim zostanę, co wy na to?

 

kvmk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe cudeńko.

 

Marzenie wielu modelarzy to Dragonowy Nashorn.

Detal wspaniały i potencjał kosmiczny.

 

Koniecznie podstawka do niego.

Kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podstawka to raczej nie, może w przyszłości . A co sądzicie na temat kamo? . Wypowiedzcie się coś na ten temat, bo sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak zwykle w sposób budowy nie wnikam ( twoja piaskownica i twoje zabawki) ale temat super a z tymi dodatkami i jakością wykonania Dragona to musi wyjść rodzynek, bo jak nie to wiesz że daleko do ciebie nie mam

PS; W sobotę odwiedziłem twoje jeziorko, jest świetne, i te kwoczki w bikini

PS2: drugie kamo git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że nie poświęciłeś jeszcze godzinki na wyszlifowanie gąsek od zewnętrznej strony . Może teraz tych baboli nie widać , ale na czarnych pokrytych kurzem gąsiennicach będzie to znakomicie wyeksponowane . Chyba , że planujesz tone błota . Sam lepiłem nosorożca tylko premium edition i pamiętam , że był to dla mnie najgorszy dragon jaki mi się trafił . Życzę powodzenia , a kamo ciekawe i jednocześnie łatwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak zwykle w sposób budowy nie wnikam ( twoja piaskownica i twoje zabawki) ale temat super a z tymi dodatkami i jakością wykonania Dragona to musi wyjść rodzynek, bo jak nie to wiesz że daleko do ciebie nie mam

PS; W sobotę odwiedziłem twoje jeziorko, jest świetne, i te kwoczki w bikini

PS2: drugie kamo git

 

Hahaha . No teraz to mnie rozwaliłeś, szczególnie z tymi kwoczkami . A na jakiej plaży byłeś? Dobra to już pw .

Dziękuję wszystkim za doping, mam nadzieję, że nie zawiodę. Masz rację produdi, zapomniałem o tym, ale postaram się tak go pobrudzić, żeby nie było nic widać. W sprawie kamo, myślę, że nie dam rady z tym pierwszym, no i chyba zostanę przy drugim, chyba że coś jeszcze znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tym razem kolejną nockę poświęciłem malowaniu i brudzeniu pierwszej strony wanny, kół, gąsienic. Proszę o nie pisanie takich komentarzy jak-,,Nie wiem po co brudziłeś to przed całkowitym sklejeniem modelu, to nie ma sensu, nie dasz rady" itp. Wszystko mam pod kontrolą, po prostu tak mi wygodniej . Całość brudziłem pigmentami Mig i Vallejo. Jestem zadowolony z osiągniętego efektu.

P.S Na jednym zbliżeniu widać zapchane ,,oczko" w ogniwku, już jest poprawione.

 

img0296pm.jpg

 

img0294ro.jpg

 

img0295cy.jpg

 

Przykleiłem też jedną przednią płytę, spawy wyglądają super, będę jeszcze musiał ją jeszcze poszpachlować.

 

img0297on.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.