Skocz do zawartości

Mig_29 9-12 FULCRUM -wersja póżna!


bialy7207

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model pojawia się w sklepach za granicą, cena ok 70$ Do tego jeszcze pewnie jakieś dodatki... Ja zostaję przy Academy, tym bardziej że mam już spory komplet blach i żywic.

Jesteś pewien tych dodatków?

Po lewej żywica Airesa, prawo zestaw:

m_02_02_zps4f35afbb.jpg

m_02_04_zpsfe78c719.jpg

m_02_07_zps67f45ff2.jpg

Tutaj na odwrót:

m_04_05_zps3c43b95e.jpg

 

Dla mnie detal zupełnie wystarczający. Nawet jeśli Acadmy z kokpitem, wnękami, kołami i dyszami wyjdzie = gołemu GWH, w tym pierwszym mamy jeszcze do wymiany straszne uzbrojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Kupilem dopiero wczoraj i jestem nieco rozczarowany. Do poziomu Eduarda zaprezentowanego przy dwudziestychpierwszych daleka droga. Model jest oczywiscie dobry, ale spodziewalem się czegoś wybitniejszego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dopiero wczoraj i jestem nieco rozczarowany. Do poziomu Eduarda zaprezentowanego przy dwudziestychpierwszych daleka droga. Model jest oczywiscie dobry, ale spodziewalem się czegoś wybitniejszego.

Porownaj go np z MiGiem-29 Eduarda... Zreszta maja wyjsc te dodatki to zobaczymy co Edek wymyslil... Napewno GWH jest bardziej dokladny niz Eduard, chodzi o podwieszenia, zbiornik podkadlubowy, dysze czy tez wneki podwozia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dopiero wczoraj i jestem nieco rozczarowany.

Możemy zrobić machniom - za Academy +kokpit,osłona radaru, dysze, koła Airesa

A tak poważnie to nie kręć nosem modelik jest szokujący. Dołożysz blaszkę z zegarami do kokpitu i masz bajkę prosto z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazman79 MiG-29 z eduarda to nie jest ich wypust (ramki) lecz przepakowana academy ;)

To ja akurat wiem bo mam oba modele Eduarda i wersje A i UB... Mialem na mysli toi ze nawet po tymjak Eduard dodal zywice i blachy do wyprasek Academy no i oczywiscie super kalki,model wymaga wielu przerobek... GWH oferuje naprawde super model gdzie tak jak jeden kolega napisal dorzucisz blache z zegarami ktora ma wypuscic Eduard i jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem odwzorowania oryginału zupełnie satysfakcjonujący, ale cierpi na tak typowe dla Trumpka i HB przypadłości: nierówne, "poszarpane" krawędzie elementów (zapowiada się sporo szpachlowania, nawet, jeśli nie nazbyt męczącego) a plastik beznadziejnie się rozwarstwia przy obróbce. Spasowanie gondole-kadłub zupełnie mnie rozczarowało.

 

Jak pisałem: nie żałuję zakupu, ale spodziewałem się więcej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno GWH jest bardziej dokladny niz Eduard, chodzi o podwieszenia, zbiornik podkadlubowy, dysze czy tez wneki podwozia...

 

Dla mnie nie ma to znaczenia, bo zamierzam zrobić model z B-8M1, które (razem z belkami) mam żywiczne Edka, ale akurat belki i zbiorniki z HGW zostały ostro skrytykowane jako przeskalowane ( vide wątek ns ARC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzień dzisiejszy jest to najlepszy 29 w tej skali (pomijam że najlepszy z 3). Wykonanie go z pudła gwarantuje że mamy model MiG'a-29 (9-12A), a nie wyrób migo podobny z dużą ilością błędów w podstawowych parametrach (geometria-proporcje-kształt). Wolałbym Eduarda, model f. Tamiya, ale na dziś go nie ma i nie wiadomo czy będzie, a także czy będzie lepszy.

Kol. manas jest zawiedziony. Ma prawo po prostu za nie małą kasę spodziewał się lepszego modelu. Nie jeden raz doświadczyłem podobnego uczucia i wielu Kolegów zapewne też. Kol. manas ma też krytyczne uwagi do innych modeli z Dalekiego Wschodu, w czym go popieram bo nie można podchodzić bezkrytycznie do tego co proponują producenci. Ale też warto zwrócić uwagę czy jest inna alternatywa.

 

ps.

model kupiłem w DaTA w Łodzi. Osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam

 

Na pierwsze wydanie późnej wersji MiGa się nie załapałem ale lada dzień ma się ukazać wersja wczesna

 

c5pn.jpg

 

Moje pytanie, czy nada się on do budowy naszych fulcrumów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paru przerobek sie nie obejdzie... We wczesnej wersji wystepuja pletwy stabilizujace pod statecznikami pionowymi, brak kaset u nasady statecznika pionowego z dipolami i wyrzutnikami flar, inna jest oslona przeciwblotna na kolach podwozia przedniego... To tyle ile na poczatek udalo mi sie zauwazyc roznic... Dobrze by bylo zobaczyc wypraski do tego modelu...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paru przerobek sie nie obejdzie... We wczesnej wersji wystepuja pletwy stabilizujace pod statecznikami pionowymi, brak kaset u nasady statecznika pionowego z dipolami i wyrzutnikami flar, inna jest oslona przeciwblotna na kolach podwozia przedniego... To tyle ile na poczatek udalo mi sie wychaczyc...

 

Uprzedziłeś mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na pierwsze wydanie późnej wersji MiGa się nie załapałem ale lada dzień ma się ukazać wersja wczesna

 

Moje pytanie, czy nada się on do budowy naszych fulcrumów?

 

Zrobisz, z układu wyprasek pierwszego wydanego 9-12 late wynika, moim zdaniem, ze producent wczesna wersje chce osiagnać poprzez dodanie wypraski z płetwami oraz sterem kierunku równym z obrysem krawedzi spływu stateczników pionowych.Normalne stery sa na wyprasce z wlotami powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego o ile dobrze pamietam przednia golen byla bardziej wysunieta do przodu... W pozniejszych wersjach zostala cofnieta zeby zanieczyszczenia spod przednich kol nie dostawaly sie do wlotow powietrza...

 

To już się nie zgodzę.

 

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

 

Od góry.

 

Produkcyjny MiG-29 9-12

Prototyp 901

Prototyp 904

 

Widać różnice w goleni podwozia przedniego. Zmieniono je i od któregoś prototypu wszystkie miały już przesunięte do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.