Skocz do zawartości

Hamer Orev IDF - Tamiya/Legend Production/Lion Roar - 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne te krateczki. To przeciw kamerdolcom?

Dzięki Krateczki przeciwko wszystkiemu, co atakuje podwozie od spodu. Ciekawostką w konstrukcji Humvee jest to, że jak się popatrzy na podwozie od przodu lub tyłu, to wszystkie elementy (np. silnik, skrzynia biegów, zbiornik paliwa, w ogóle wszelkie wystające podzespoły) są schowane za linią utworzoną przez dolne wahacze, ramę i spód nadwozia. No ale jednak ktoś tam kiedyś stwierdził, że dodatkowa osłona nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajne te krateczki. To przeciw kamerdolcom?

 

Wydaje mi się że to osłony mające chronić silnik i resztę podzespołów podczas jazdy w terenie. Podobne kity, na mniejszą skalę, bo osłaniające silnik, montuje sie w samochodach offroadowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kroczek. Ubzdurałem sobie, żeby to był model, który można bez wstydu obrócić do góry kołami. Ci, którzy robili model Humvee wiedzą, że od spodu modele Tamiyi (Italeri i Academy oczywiście też, Bronco w mniejszym stopniu) to trochę wydmuszka - pustka w komorze silnika, płaski spód nadwozia, braki drobnych elementów podwozia itd. A przez ramę całkiem sporo widać. Ideału nie osiągnę, ale postaram się dorobić co nieco. Na początek przeszczepiłem elementy osprzętu silnika z M1114 Bronco ("chłodnicę", wiatrak, pasek klinowy z kółkami i zbiorniczek płynu do spryskiwaczy). Nad nadkolami zacząłem zabudowywać to, co jest widoczne - właśnie przez nadkola oraz przez otwory między maską, a przednim oknem. Czyli wspomniany zbiorniczek płynu do spryskiwaczy (z fragmentem przewodu) oraz filtr powietrza (oklejony paskiem papieru samoprzylepnego w celu zaślepienia dziury oraz elementami fototrawionymi Lion Roar):

DSCF0295_zps97aec46d.jpg

DSCF0296_zps8d38a705.jpg

DSCF0300_zps5d8da895.jpg

DSCF0301_zps3ba21aa0.jpg

Jak widać zaszpachlowałem też ślady po wypychaczach na spodzie nadwozia, czeka mnie jeszcze ich szlifowanie. Doktoryzował się przy tym nie będę, zamierzam zrobić nieco "strukturalnego" brudu, nie tylko samymi suchymi pigmentami.

 

Z przedniej części bloku silnika odciąłem zaznaczony poniżej fragment. Dzięki temu podczas łączenia podzespołów blok silnika zgra się elegancko z odpowiednim kołem z "paska klinowego" od Bronco:

DSCF0234_zps739e6eb2.jpg

 

Dodałem też filtr oleju (z boku bloku silnika, nad wałem):

DSCF0299_zpsd0f315d2.jpg

 

Zacząłem także ozdabiać spód nadwozia: niby jakieś tam przetłoczenia, wzmocnienia, trochę śrub, wewnętrzne elementy lamp i kierunkowskazów, kable, przewód paliwowy wraz z odpowietrzeniem:

DSCF0302_zps09bd6aad.jpg

DSCF0303_zpsdc0be87b.jpg

DSCF0304_zpse6cb8d78.jpg

 

Coś tam przez ramę i koła będzie widać:

DSCF0305_zps7aa25b9a.jpg

DSCF0306_zpse18d7dfc.jpg

 

I jeszcze fototrawione okucie wlewu paliwa oraz dorobiony uchwyt korka wlewu:

DSCF0308_zps7b66e7f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Zacząłem zabawę ze stojakiem na tuby z pociskami:

DSCF1845_zpsd1d3839d.jpg

Cały czas się zastanawiam, ile tych tub dać i jak to malować W prawym górnym rogu zdjęcia są też elementy podtrzymujące obrotnicę.

 

 

Do nadwozia dodałem kilka drobiazgów, przede wszystkim elementy mocujące łańcuchy lub taśmy zastępujące drzwi:

DSCF1842_zps7549b25e.jpg

DSCF1843_zpse5f43be6.jpg

 

 

I całość:

DSCF1841_zpsa364a2a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

 

 

Zdecydowałem się wymienić kółka na zestaw Panzer Art (RE35-212) Road wheels for HUMVEE (late pattern). Tak to teraz będzie wyglądało:

DSCF1852_zps8dfc0845.jpg

 

 

Zbliżenia na kilka innych rzeczy zrobionych ostatnio:

 

- początek prac nad stolikiem z elektroniką oraz dodane kilka szczegółów do ramy przedniego okna (m.in. głośnik):

DSCF1854_zpsea0b3178.jpg

 

 

- tylna klapa, podstawy anten, kabel od anteny, osłona dodatkowej lampy:

DSCF1858_zps2e62e802.jpg

DSCF1861_zpsd570a3ed.jpg

DSCF1860_zpsfdb60715.jpg

 

 

- okazało się, że Legend zapomniał wsadzić mi do pudełka dwóch małych elementów odlanych razem na jednym klocku, tj. podstawy anteny (prosty zestawowy i tak miałem wymieniać na ugięty, ale trochę szkoda) oraz małego tobołka wieszanego pod pałąkiem C, na mocowaniu trójnogu, odlanego razem z imitacją metalowej ramki, w której jest w oryginale mocowany. O tak:

th_DSC03485_zps1e8d1978.jpg

Źródło nieznane.

Odtworzyłem ten element od podstaw:

DSCF1865_zps2683bde3.jpg

 

 

- konstrukcję pod wyrzutnię TOW zdecydowałem się połączyć w takiego pająka:

DSCF1862_zps26fe63a6.jpg

I to będzie malowane jako jedna osobna całość. Z resztek jakichś blaszek dodałem ucha, przez które przekładane są maszty anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy:

 

- główny przewód sterujący wyrzutnią:

DSCF1877_zps4848f57d.jpg

 

 

- mocowania broni osobistej z tyłu:

DSCF1873_zpse6ac8a53.jpg

 

 

- wklejona zeszlifowana zestawowa lampa dodatkowa, na to po malowaniu przykleję kawałek przezroczystej płytki:

DSCF1871_zpsba6bebc7.jpg

 

 

- uchwyty na zrolowaną plandekę:

DSCF1868_zpsdef6d3f1.jpg

 

Nie wiem jeszcze, czy ją dać:

DSCF1866_zps1e25b02c.jpg

czy nie:

DSCF1867_zpsbd0f408f.jpg

 

 

- przygotowane trochę "ładunku", większość z tego na pewno trafi do modelu:

DSCF1874_zpsa4a6b07e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem chwilę pod spodem modelu - dodałem trochę śrub i listw z nitami. Zrobiłem też uchwyt rury wydechowej - połowa doklejona do rury, połowa do spodu nadwozia:

DSCF1926_zps6796c939.jpg

DSCF1925_zps7b4dc6e5.jpg

 

Na razie przewód wlewu paliwa po przeciwnej stronie nie pozwala dobrze złożyć na sucho podwozia z górą, ale jak złapie klej, to obie połówki mocowania ładnie się zejdą. Dokleję też wtedy ten luźny przewód hamulcowy.

DSCF1927_zps26512f21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z profili Evergreena

A jak je tniesz na żądaną "długość śruby"? Próbowałem robić to przy pomocy: zwykłej żyletki, ostrymi nożyczkami, skalpelem i piłką - żaden ze sposobów mi nie spasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się ręce nie telepią, więc staram się trzymać cieniutką żyletkę pionowo, odmierzam długości na oko i jakoś to wychodzi. Choć przyznaję, że część "plasterków" nie przechodzi kontroli i leci w kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Popracowałem trochę nad spodem (pod spodem ). Nie jest to w 100% to, co być powinno, ale osiągnąłem zadowalający mnie kompromis. Dodane m.in. "negatywy" przetłoczeń we wnękach tylnych kół, trochę kabli, poprawione osłony komory silnika oraz dorobiona osłona filtra powietrza (po przyklejeniu zespołu ramy przedniego okna góra tej osłony zostanie przyklejona do filtra):

DSCF0020_zps620cb0bb.jpg

DSCF0021_zps89ed22c0.jpg

DSCF0048_zps04859312.jpg

DSCF0047_zps8b487c1b.jpg

 

 

Trochę podziało się też przy podwoziu. Ponieważ w założeniu ma to być model, który bez większego wstydu można obrócić do góry kołami, trzeba było wypełnić pustkę w komorze silnika i do czegoś podłączyć zakończone "w powietrzu" odcinki układu wydechowego. Powstał zatem taki mocno uproszczony blok silnika oraz kolektory spalin. Do tego dodane trochę dupereli, przewodów itp., również imitacja klaksonu (będzie jednak wymieniona). Na poniższych zdjęciach nie wygląda to może zbyt ciekawie, ale po złożeniu ramy z nadwoziem jest bardzo ok.

DSCF0022_zpsb586f8a1.jpg

DSCF0023_zpsfbb8f501.jpg

DSCF0024_zps500df98c.jpg

 

A tak mniej więcej wygląda całość złożona na sucho:

DSCF0039_zps601a2f5d.jpg

DSCF0040_zpsd57bc942.jpg

DSCF0041_zps12d6efb4.jpg

DSCF0042_zps7570da3c.jpg

DSCF0043_zps5155b658.jpg

DSCF0044_zps399620bb.jpg

Jak pokazują zdjęcia niewiele z tego na pierwszy rzut oka pozostaje widoczne po dodaniu osłon Underbody Protection Kit. Ale trzymając model w łapach i zerkając pod różnymi kątami widać właściwie każdy dodany element.

 

 

Idziemy do góry. Do ramy przedniego okna dokleiłem lusterka oraz imitacje elementów mocujących ją w oryginale do nadwozia:

DSCF0029_zpsfb7e0353.jpg

 

 

Kolejne nowe elementy są we wnętrzu: imitacja wykładziny z przodu, kawałki "podłogi" z otworami przelewowymi przed tylnymi fotelami, kabel biegnący do anteny (luźny koniec zostanie przyklejony po dodaniu stolika z elektroniką) oraz imitacja gumowej nakładki na podest strzelca:

DSCF0034_zps347eba20.jpg

DSCF0035_zpseb1094d1.jpg

 

 

Na zewnątrz dodałem kilkanaście fototrawionych klamer, do których będą przyczepione paski do troczenia łopaty i zwiniętych dodatkowych przewodów systemu TOW:

DSCF0031_zpsff816348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy do malowania:

DSCF0007_zps0154b6af.jpg

DSCF0008_zpsdf3e84e7.jpg

DSCF0009_zps04f2c695.jpg

DSCF0010_zps8dc5c620.jpg

DSCF0011_zps2c6c7537.jpg

DSCF0013_zpsc33ad771.jpg

DSCF0014_zps9edbe792.jpg

DSCF0016_zps9175cfd2.jpg

DSCF0017_zps2efa25c2.jpg

 

Oczywiście nie wszystko jeszcze powstało, po pomalowaniu przyjdzie pora m.in. na:

- pasy bezpieczeństwa,

- łańcuchy w otworach drzwiowych,

- kabelek do głośnika na ramie przedniego okna,

- paski, troczki itp.

 

A tak wygląda model po rozłożeniu (każdy z tych kawałków będzie malowany osobno):

DSCF0018_zpsff6b7aa9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.