Skocz do zawartości

Hamer Orev IDF - Tamiya/Legend Production/Lion Roar - 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwaliłeś mnie na drobne, przegapiłem gdzieś ten wątek ale przeczytałem teraz w całości:) Jedno tylko pytanko , dlaczego nie wykorzystałeś modelu Bronko tylko walczyłeś z modelem Tamijki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozwaliłeś mnie na drobne, przegapiłem gdzieś ten wątek ale przeczytałem teraz w całości:) Jedno tylko pytanko , dlaczego nie wykorzystałeś modelu Bronko tylko walczyłeś z modelem Tamijki?

 

Nie wiem, jaki powód miał Kubisz, ale wybór droższego Bronco z którego zostanie tyle samo, co z Tamiya trochę mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo

 

 

Rozwaliłeś mnie na drobne, przegapiłem gdzieś ten wątek ale przeczytałem teraz w całości:) Jedno tylko pytanko , dlaczego nie wykorzystałeś modelu Bronko tylko walczyłeś z modelem Tamijki?

 

Nie wiem, jaki powód miał Kubisz, ale wybór droższego Bronco z którego zostanie tyle samo, co z Tamiya trochę mija się z celem.

Tu nawet nie chodzi o cenę modelu wyjściowego, ale Tamiya jest o wiele lepszą bazą akurat do tej konwersji. Np. Bronco ma zupełnie inne boki nadwozia (z fabrycznym opancerzeniem właściwym dla M1114), ma też inne elementy we wnętrzu (deska rozdzielcza i kanał nawiewów, osłona silnika). Już choćby te rzeczy dyskwalifikują zestaw Bronco, za dużo przerabiania i rzeźbienia od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wiesz Kuba przynajmniej w taki sposób mogę docenić twój wysiłek i zmotywowac cię do dalszej pracy. Oczywiście licznik odwiedzin to jedno, ale miło jest jak ktoś od czasu do czasu przerywa monolog.

Mimo iż pojazdy współczesne tonie moja działka, ale twoje prace należą do tych, które lubię oglądać.

 

Niedawno rozpocząłem projekt w dziale projekty grupowe - pojazy Powstania Warszawskiego, i chłopaki czasem wpadają, ale na pewno lepiej by było gdybym umieścił warsztat w nasyzm dziale. No cóż, jakoś trzeba z tym żyć.

 

Szkoda tylko że tak mało wpisujących (kiedyś ci to już pisałem) bo naprawdę warto cię docenić. Ja w kazdym razie jeszcze na pewno coś napiszę i oczywiście pojawię się w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylms- w imieniu Kuby dzięki za te słowa, bo niestety pojazdy inne niż T-34, Panzer kampfwagen ileś tam mają raczej mało widzów. Nie chodzi tu o merytorykę, ale czyste podejście do jakości modelu. Co by nie mówić - ja, Kuba chyba też i kilka innych osób przyzwyczaiło się już do takiej sytuacji. Cóż....walczyć z tym nie będziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest tak, że poszczególne "grupy tematyczne" mają swoje w miarę stałe grona widzów, spośród których co jakiś czas jeden z nich staje się twórcą. Oczywiście są to grona czasem szersze (pojazdy wspomniane przez makinena), a czasem węższe (tematy niszowe, do których ja Humvee zaliczam). Utworzenie forum Humvee-Models skutecznie wywiało stąd owe wąskie grono zainteresowane tym tematem, ale czasami warto pokazać coś szerszej publiczności. Nie dla ilości komentarzy wątek ten prowadzę. Choć przyjemnie, jak kogoś moje modelowanie zainteresuje. Dlatego bazylms - dziękuję za Twoje bardzo miłe słowa Niewiele brakowało, żebym pomyślał, iż tworzę jakieś dzieło A to po prostu taki sobie modelik, może nieco bardziej zdetalowany niż moja średnia. Idę coś popaprać farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odwiedziny odwiedzinami a teraz napisz proszę z czego zrobiłeś lusterka, bo chyba nie są z prawdziwego lustra? A poza tym jak oglądam ten stojak na pociski (ten, który Ci się już mniej podoba) to mnie głowa boli bo nie mogę sobie wyobrazić, że mógłbym sam coś takiego zmalować. Za dużo detali, zawyżasz znacznie średnią a tym samym dołujesz mnie ja mam problem ze sklejeniem tych zestawowych "dodatków" a tu proszę nawet w kawałkach Twój model wygląda jak by to były prawdziwe elementy pojazdu. Podziwiam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oglądam ten stojak na pociski (ten, który Ci się już mniej podoba) to mnie głowa boli bo nie mogę sobie wyobrazić, że mógłbym sam coś takiego zmalować

E tam, przesada Ale dzięki za dobre słowo

 

 

napisz proszę z czego zrobiłeś lusterka, bo chyba nie są z prawdziwego lustra?

To są kawałki lustrzanej folii samoprzylepnej z naklejek reklamowych. Jest cieniutka, więc nie ma problemu, że odstaje (choć lusterka Humvee mają ranty, które ukryłyby nawet grubą folię). Poza tym jest sztywna, więc nie ma problemu z docinaniem i przymierzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przecież nie chodzi o jakąkolwiek rywalizację. Niech każdy robi, to co lubi. Choć może ktoś pod wpływem warsztatów i galerii Twoich, BaldPumy, makinena, Zderzaka czy innych osób zainteresuje się tematem nieco dogłębniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przecież nie chodzi o jakąkolwiek rywalizację. Niech każdy robi, to co lubi. Choć może ktoś pod wpływem warsztatów i galerii Twoich, BaldPumy, makinena, Zderzaka czy innych osób zainteresuje się tematem nieco dogłębniej

 

Fajnie by było jakby doszło trochę współczesnych pojazdów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie spapraj brudzenia
Z brudzeniem to deliktanie

Będę się starał nie spaprać, będzie delikatnie. Tylko trochę kurzu. Podwozie po washu, suchym pędzlu i właśnie wstępnym kurzeniu:

DSCF0316_zps6db4d85e.jpg

Większość zniknie przykryte ramą:

DSCF0320_zps20dd23e1.jpg

Różne takie tam poprawki zrobię jak połączę górę z dołem.

 

 

I ostatnia rzecz dzisiaj - trójnóg:

DSCF0329_zps797524e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.