Skocz do zawartości

KV-2 - 1/35 Trumpeter


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Technik pewnie tyle co modelarzy. Ja wziąłem rozwodniony lekko wikol, dodałem trochę ciemnego brązu Vallejo, potem posmarowałem pędzlem miejsca gdzie chciałem mieć trawę a potem spałem na to wyrób imitujące trawę. Potem podstawka do góry nogami i poklepałem trochę aby nadmiar spadł. Na to lakier do włosów i jeszcze raz posypać z trawy. I tyle.

Właśnie posadziłem trochę kwiatków i kępek trawki aby urozmaicić trochę, ale foty wieczorem jak będzie można wykorzystać sztuczne oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lina na ziemi wygląda ok, z tym że musi ona leżeć na ziemi, a nie wisieć na trawie. To w końcu ciężka stalowa lina.

Jestem tego samego zdania, dociśnij linę w trawę i będzie git, bardzo fajnie się prezentuję stodoła . A tak poza tematem to moja ulubiona zabawka z World of tanks właśnie ze 152 mm rurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linę się dopracuje - na razie to tylko pomysł był.

Najpierw pytanie - czy rolki podtrzymujące na styku z gąsienicą to był goły metal czy gumowy bandaż?

No to już prawie koniec dłubania przy modelu. Na chwilę obecną zostało do przyklejenia kilka dupereli, ale to jak już wszysko będzie gotowe żeby mi się w trakcie prac nie pourywało (KM-y i pokrywy włazów). Podstawka skończona.

 

DSCF2710.JPG

 

DSCF2719.JPG

 

DSCF2712.JPG

 

DSCF2714.JPG

 

DSCF2716.JPG

 

DSCF2717.JPG

 

DSCF2721.JPG

 

A tu mi się taki syf z fixera zrobił - zaciek. No za Chiny Ludowe się takiego czegoś nie spodziewałem. Myślałem że jak wyschnie to się zgubi, ale jednak nie. Nie bardzo wiem co z tym teraz zrobić, bo już go próbowałem zapudrować ale cholera nie chce zniknąć. Chyba go tak zostawię i udam że to celowo.

 

DSCF2718.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert. Normalnie to pryskam fixer z aero, a ten mi się przelał pomiedzy błotnikiem jak robiłem podwozie - tam dawałem z pędzla pigment i zalewałem żeby się utwardził. Jak odwróciłem model to już tak było. No nic, cały czas się uczymy.

 

Mateusz, trawa to MiniNatur 004-23, kwiaty - model display products bez nazwy, kepki trawy - green line GL-012 mix, GL-015XL i GL-016XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem, a tu fajna robótka.

 

A ja zajrzałem tu pierwszy raz i jestem pod wrażeniem. Kwiatki pogniótłbym trochę, bo teraz są zbyt regularne jak na moje oko.

 

A tu mi się taki syf z fixera zrobił - zaciek.

Zrób w innych miejscach tak samo, to się nikt nie zorientuje. Na pierwszy rzut oka laika myślałem, że tak ma być.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo projekt uważam za zakończony. Możecie mi powiedzieć jak mocujecie figurki do modelu? Z reguły staram się nie łączyć ich na stałe, ale tutaj kilka z nich ledwo stoi i przy jakimkolwiek ruchu od razu się przewracają. Klej CA, drut w stopie? Jak lepiej?

 

DSCF2731.JPG

 

Galeria będzie jak zamocuję figurki i będę miał jakiś wolny wieczór aby zdjęcia popstrykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek Twoje warsztaty trwają długo ale warto czekać na ich efekt. W końcu widzę fajnie zrobioną stodołę. Nie rozwalona jak po 10-ciu latach na złomowisku i ze smakiem sfatygowana. Po prostu piękna . Figurki przytwierdzam CA, bo w założeniu i tak mają być tam na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.