Skocz do zawartości

KV-2 - 1/35 Trumpeter


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Konrad, te plastikowe też niezłe a z drutu bym takich prostych nie zrobił.

Friule mi kompletnie nie wyszły i pozostały ładne błyszczące. Wymalowałem je olejnymi brązami i w rzeczywistości są troszkę bardziej brązowe.

A co do blach to zestaw Abera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie modulacja.

Co do Friuli to ostatnio jak byłem w Telford to firma opylała je po £20 za paczkę. Tak więc chyba w tym roku zrobię sobie listę jakich mi potrzeba i kupie u nich hurtowo. Ja do plastyków nie mam nerwów - szczególnie jak się zaczynają rozpada. Ale na pewno w kilku modelach mnie to nie minie.

 

Tomek, zakładaj warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim warsztatem powolutku. Będzie na 100%. Dojrzewam . Jedna malutka dygresja z mojej strony. Nie wiem jak Ty Krzysztof i inni forumowicze, ale mnie Trumpeter już przypadł do gustu. Dlaczego? Otóż jak by to nie zabrzmiało dopiero teraz mam z nim doczynienia i bardzo podoba mi się jakość ich plastiku. Czyli twardy i ciężki. Ich model to prawdziwy model czołgu, a nie wydmuszka. Mnie pasuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie ma fatalnych przesunięć formy na najmniejszych elementach? Ja tak miałem w 17cm Kanone 18 Trumpetera, chociaż jakość pozostałych elementów była bezdyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten km z błotnikami też wygląda cacy , gęsi pierwszy sort ale te w zestawie też są dobre i ładne wiem bo mam założone w Niemieckim KW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim warsztatem powolutku. Będzie na 100%. Dojrzewam . Jedna malutka dygresja z mojej strony. Nie wiem jak Ty Krzysztof i inni forumowicze, ale mnie Trumpeter już przypadł do gustu. Dlaczego? Otóż jak by to nie zabrzmiało dopiero teraz mam z nim doczynienia i bardzo podoba mi się jakość ich plastiku. Czyli twardy i ciężki. Ich model to prawdziwy model czołgu, a nie wydmuszka. Mnie pasuje!

Ja byłbym ostrożny. Trumpek jest strasznie nierówny. W wielu detalach jest rewelka, a kilkoma innymi psuje cały obraz. Tak było w moim KV, tak mam teraz w PT-76.

Generalnie u mnie w rankingu plasuje się po Tamiya, mniej więcej w tym samym miejscu co Dragon, ale duuużo wyżej niż Italerka. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy Trumpek wiec za dużo powiedzieć się nie da. Na pewno sprawy są kiepskawe i zasadniczo do poprawki. Tył wanny też nie schodzi się najlepiej. Największe przesunięcia form były na rurach wydechowych. Dragona jeszcze nie składałem dlatego na chwile obecną jest zaraz po Tamiya.

Plastiki są jak najbardziej ok, ale miałem już wcześniej kupione friule do KW-2 z Tamiya (sprzedałem i kupiłem Trumpka) wiec je założyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatnio strasznie mało czasu na modelarstwo mam. I raczej nie zanosi się że będzie lepiej. Tak więc tempo ślimacze. Dobrze że mam linki w podpisie to łatwiej było temat znaleźć bo wylądował na piątej stronie. Wziąłem się za robienie osłon wentylacyjnych z blachy, ale tak mi to nie szło że nabrałem obrzydzenia do modelu. A w końcu wiele nie zostało. W końcu podjąłem męską decyzję i pożegnałem zestaw blaszek. Wziąłem oryginalen osłony i powycinałem w nich otwory a potem wstawiłem siatkę z zestawu PE. Jestem teraz pełen pozytywnej energii i od razy nabrałem chęci do dalszej pracy. Siatki wyglądają teraz tak:

 

DSCF1935.JPG

 

Robi się też mała podstawka

 

DSCF1933.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej fotce widać,że gąska coś nie leży jak powinna.Pewnie Ci zwis zjechał na dół. Poza tym jest fajnie. Podłoże to jakaś masa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienica się ułożyła tak do zdjęcia. Jeszcze kilka razy będzie zdejmowana i zakładana.

Siatki też przyłożone do zdjęcia - jeszcze nie przyklejone. Najpierw pomaluję od spodu na czarno a potem dopiero przykleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka dostała fakturę i malunek. Teraz muszę pokombinować nad trawą. Będzie to pierwsza trawa na większą skalę. Zobaczymy co wyjdzie.

 

DSCF1938.JPG

 

A taki będzie mój "russian green by bazyl". Maluję farbami Tamiya i sobie coś takiego namieszałem. To będzie baza. Choć myślę czy trochę zółtego nie dodać.

 

DSCF1940.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.