Skocz do zawartości

M4A1(76) Sherman 1:35 Italeri


Keisyzrk

Rekomendowane odpowiedzi

Model Italeri 1:35

Malowany farbami LifeColor, brudzony Humbrolami, AK i olejami.

Gąsienice w tym modelu potrafią doprowadzić do permanentnej utraty spokoju, zwłaszcza jeżeli pękają nie w miejscu łączenia.

Model nie zawiera grama suchego pigmentu.

dscn4081da.jpg

 

dscn4083v.jpg

 

dscn4089s.jpg

 

dscn4099w.jpg

 

dscn4098u.jpg

 

dscn4097i.jpg

 

dscn4084m.jpg

 

Jako że okres Bożego narodzenia już na progu, życzę wszystkim oglądającym wesołych i owocnych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba zresztą uwielbiam Shermany trochę styrany ale w końcu to były woły robocze podoba mi się faktura odlewu obicia i i zacieki paliwa ale te gąski mogłeś wymienić nawet ze względu na własne zdrowie psychiczne pyzatym czeba było po przyklejać na stałe wózki bo ci gąsienice je podnoszą i ewentualnie wymienić antenę na wieży foto trawiona kosztuje 4 zł a efekt o niebo lepszy czeba by było jeszcze wyprostować km na wieży bo wydaje się ze ma krzywą lufę ale to może kwestia zdjęcia i jakoś zabezpieczyć te koła i kanister na tylnej półce bo tak by mogły by odpaść ale ogólnie bardzo mi się podoba gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba zresztą uwielbiam Shermany trochę styrany ale w końcu to były woły robocze podoba mi się faktura odlewu obicia i i zacieki paliwa ale te gąski mogłeś wymienić nawet ze względu na własne zdrowie psychiczne pyzatym czeba było po przyklejać na stałe wózki bo ci gąsienice je podnoszą i ewentualnie wymienić antenę na wieży foto trawiona kosztuje 4 zł a efekt o niebo lepszy czeba by było jeszcze wyprostować km na wieży bo wydaje się ze ma krzywą lufę ale to może kwestia zdjęcia i jakoś zabezpieczyć te koła i kanister na tylnej półce bo tak by mogły by odpaść ale ogólnie bardzo mi się podoba gratuluje

 

Witaj nic dodać nic ująć gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Modelik fajny! Ślicznie pomalowany!

Gąski trochę ci nie wyszły. Można z nimi sobie doskonale poradzić, tak że świetnie wyglądają, super leżą na kółkach i nie pękają.

Poza tym poplątałeś trochę malowanie. Ten pojazd to "Polak"? M4A1 76(W) w polskim malowaniu? Kamo deformujące na lufie? Coś mi to nie pasuje...

No i to brytyjskie koszyczkowe mocowanie anteny, które Italeri uparcie od 40 lat powiela w swoich zestawach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Modelik fajny! Ślicznie pomalowany!

Gąski trochę ci nie wyszły. Można z nimi sobie doskonale poradzić, tak że świetnie wyglądają, super leżą na kółkach i nie pękają.

Poza tym poplątałeś trochę malowanie. Ten pojazd to "Polak"? M4A1 76(W) w polskim malowaniu? Kamo deformujące na lufie? Coś mi to nie pasuje...

No i to brytyjskie koszyczkowe mocowanie anteny, które Italeri uparcie od 40 lat powiela w swoich zestawach.....

z tego co pamiętam ten rodzaj kamuflażu 'kalibru' armaty też był stosowany w polskich pojazdach np słynnej Latającej krowie. Ale nich wypowiedzą się exsperci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

z tego co pamiętam ten rodzaj kamuflażu 'kalibru' armaty też był stosowany w polskich pojazdach np słynnej Latającej krowie. Ale nich wypowiedzą się exsperci

 

OK, mogę się mylić, lub po prostu nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

z tego co pamiętam ten rodzaj kamuflażu 'kalibru' armaty też był stosowany w polskich pojazdach np słynnej Latającej krowie. Ale nich wypowiedzą się exsperci

 

OK, mogę się mylić, lub po prostu nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tylko tyle: Koledzy piszący o gąskach piszą, że słabo. OK, ale czy ktoś zwrócił uwagę na malowanie? Po "gąskach" Italki nie można się spodziewać niewiadomo czego. Malowanie gąsienic za to wyszło fajnie. Oddałeś w nim to co jest "gumowe" i "metalowe", a wielu o tym zapomina. Fajnie pomalowanie narzędzia. Nie mogę dostrzec, czy nawiercałeś km. Brakuje mi tylko na modelu "gry światłem".

Ps. Edytuję dlatego, że dopiero teraz natchnęło mnie co przydałoby się temu modelowi. Wash. Możesz go jeszcze zrobić, chociaż punktowo np. włazy, detale na wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pozytywny odbiór

 

A ja powiem tylko tyle: Koledzy piszący o gąskach piszą, że słabo. OK, ale czy ktoś zwrócił uwagę na malowanie? Po "gąskach" Italki nie można się spodziewać niewiadomo czego. Malowanie gąsienic za to wyszło fajnie. Oddałeś w nim to co jest "gumowe" i "metalowe", a wielu o tym zapomina. Fajnie pomalowanie narzędzia. Nie mogę dostrzec, czy nawiercałeś km. Brakuje mi tylko na modelu "gry światłem".

Ps. Edytuję dlatego, że dopiero teraz natchnęło mnie co przydałoby się temu modelowi. Wash. Możesz go jeszcze zrobić, chociaż punktowo np. włazy, detale na wieży.

Wash był dany trochę znikł po weathering'u jednak ja dość mocno ścieram wash jakoś mi tak bardziej pasuje. Rozjaśnienia na modelu są jednak na zdj. są dość słabo to widać jedynie na ostatnim zdj. to widać..

 

Podoba mi się. Gąsienice jednak widać że nie wyszły. Oprócz wymienionych wózków zawartych do góry dochodzi jeszcze lewitacja na rolkach podtrzymujących. Jednak reszta jest bardzo udana.

 

jakby mu ułożyć i przykleić gąsienice to byłby zacny model.

 

Malowanie i brudzenie bardzo fajne. Gąski wyszły słabo i to jest najsłabsza część modelu.

Może jakaś podstawka?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Gąsienice zestawowe..miałem je formować na modelu za pomocą suszarki i kleju CA ale kiedy mi pękły w najmniej oczekiwanym miejscu więc zrezygnowałem tak jak z tego żeby wymienić na inne.Przy moim firefly zmieniałem gąsienice na takie z bronco jakoś nie jestem przygotowany do kolejnej przeprawy przez polistyrenowe " workable tracks" do shermana .Podstawka była w planach tylko gdzieś mi zniknął kawałek drewna na nią przygotowany

 

...to brytyjskie koszyczkowe mocowanie anteny, które Italeri uparcie od 40 lat powiela w swoich zestawach.....

Będę musiał to zapamiętać aby nie popełnić takiej gafy przy następnym Shermanie, który zapewne będzie z haubicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash był dany trochę znikł po weathering'u jednak ja dość mocno ścieram wash jakoś mi tak bardziej pasuje. Rozjaśnienia na modelu są jednak na zdj. są dość słabo to widać jedynie na ostatnim zdj. to widać..

U mnie po brudzeniu też zanikł, więc go troszeczkę poprawiłem. A jeżeli lubisz starty wash, to OK. Fajny Sherman i podstawka by się przydała. Pozdrawiam i wszystkiego naj... z okazji Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.