Skocz do zawartości

Hobby Boss M1070 HET 1:35


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem dać sobie troche luzu z dotychczasowymi projektami i zlożyć coś z kołami niż skrzydłami.

Zawsze chciałem mieć ten model, tylko ze cena w żywicy mnie odstraszała. Na szczescie Hobby Boss wydal ten model w plastiku i rodzinka się postarała na świeta.

Co w pudle to już chyba wszyscy wiedza, wiec pominę ten etap.

Składam go już pare dni i musze stwierdzić że jest naprawde dobry, jakość detali jest bardzo dobra i wszystko jak narazie pasuje.

 

Plan był taki że postawie już skończonego AH-64A na platformie, niestety okazał się za długi, wiec trzeba bedzie zaplanować coś innego.

 

Koniec gadania:

P1120040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

U mnie rodzinka sie na swieta szarpnela, inaczej to bym musial troche zbierac.

 

Jeszcze nie wiem w jakim malowaniu, jak dojde do kabiny to sie bede musial zdecydowac bo chodzi mi po glowie zrobienie opancerzonej wersji, a wtedy caly w laty odpada.

Na naczepie mial byc juz ukonczony Ah-64A, niestety okazal sie za dlugi, wiec opcja jak narazie pozostaje otwarta na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zanim Hobby Boss wypuścił ten model w plastiku chodził mi po głowie taki projekt:

2202059145_10a63a47b0-1-1.jpg

 

Tamka wypuściła, lub wypuści Tusk-a II więc miałbym wszystkie elementy.

 

Figurantów raczej nie planuje, zawsze mi kiepsko malowanie ich wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie wiem czy wiesz - model HB ma jeden grubszy błąd: krawędź maski silnika przed kabiną jest za nisko w stosunku do krawędzi przedniego okna. Podobno łatwo to skorygować wstawiając kliny z boków maski. Nie wiem czy będziesz to korygował, ale na wszelki wypadek wspominam.

 

Powodzenia z budową, na pewno trochę potrwa, ale mam nadzieję zobaczyć kiedyś efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie wiem czy wiesz - model HB ma jeden grubszy błąd: krawędź maski silnika przed kabiną jest za nisko w stosunku do krawędzi przedniego okna. Podobno łatwo to skorygować wstawiając kliny z boków maski. Nie wiem czy będziesz to korygował, ale na wszelki wypadek wspominam.

 

Powodzenia z budową, na pewno trochę potrwa, ale mam nadzieję zobaczyć kiedyś efekt końcowy

 

Hej

Wiem, widziałem relacje z budowy na Armoramie, ale dzieki za zainteresowanie. Jak na razie bez wiekszych problemów, to chyba będzie najdluższy projekt do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z raportem z postępu prac.

 

Jak na razie dotarłem do etapu 12 na 32,a to tylko dotyczy ciągnika nie naczepy.

Ilość detali do ogarnięcia jest spora i bez błedów z mojej strony sie nie obyło. Na szczęście dramatu nie ma z poprawieniem tego co omyłkowo zawaliłem:

P1120063.jpg

 

Podjełem też decyzje jaką wersje zbuduje i za następna wypłate dokupie zestaw Edka z dodatkowym pancerzem:

http://www.eduard.com/store/Eduard/Photo-etched-parts/Photo-etched-set/AFV/1-35/M1070HET-Armored-Cab-CPK-1-35.html

Dokupilem też już "nosorożsca":

http://www.eduard.com/store/Eduard/Photo-etched-parts/Zoom-set/AFV/1-35/RHINO-Anti-IED-device-1-35.html

 

Więc powstanie mniej więcej coś takiego:

1072838.jpg

m1070het03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hello adamkijak,

 

Sorry I don't speak Polish (I am French and live near Paris), so I hope it'll be Ok in english.

 

I just wanted to tell you I think you've started the kit very well ! It is a clean start, hope you'll keep it up !

 

I have the same to build and will look at your build carefully.

 

Best regards,

 

Richard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troche zwolniłem tępo, mały chory i troche stresu w pracy skutecznie obniża wydajność modelarza.

Niemniej jednak coś tam poskładałem.

CPK z Eduarda już dotarł, więc jak tylko poskładam do kupy wnętrze i wymaluje, to poskładam tą kupe blachy w całość.

P1120065_zpsf44e6315.jpg

P1120064_zpscccdb865.jpg

P1120066_zps855a4296.jpg

 

Hello adamkijak,

 

Sorry I don't speak Polish (I am French and live near Paris), so I hope it'll be Ok in english.

 

I just wanted to tell you I think you've started the kit very well ! It is a clean start, hope you'll keep it up !

 

I have the same to build and will look at your build carefully.

 

Best regards,

 

Richard

 

Hi Richard

 

Not a problem with English pal, i don't live in Poland at this moment, actually more like 7 years now, so yes English is fine for me.

Glad you want to look into this "little" project of mine and you like the progress so far.

I must say that this is the best armour/softskin kit i have tried to put it together so far, parts are nicely moulded and all fits together almost like a glove.

When you start yours, please share us with the porgress, it would be nice to see other Het in this forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Wow, you're a fast builder ! Still pretty clean build. Good Very good

 

Witam

Troche zwolniłem tępo, mały chory i troche stresu w pracy skutecznie obniża wydajność modelarza.

Niemniej jednak coś tam poskładałem.

CPK z Eduarda już dotarł, więc jak tylko poskładam do kupy wnętrze i wymaluje, to poskładam tą kupe blachy w całość.

Hello adamkijak,

Sorry I don't speak Polish (I am French and live near Paris), so I hope it'll be Ok in english.

I just wanted to tell you I think you've started the kit very well ! It is a clean start, hope you'll keep it up !

I have the same to build and will look at your build carefully.

Best regards,

Richard

 

Hi Richard

 

Not a problem with English pal, i don't live in Poland at this moment, actually more like 7 years now, so yes English is fine for me.

Glad you want to look into this "little" project of mine and you like the progress so far.

I must say that this is the best armour/softskin kit i have tried to put it together so far, parts are nicely moulded and all fits together almost like a glove.

When you start yours, please share us with the porgress, it would be nice to see other Het in this forum.

 

Glad we can speak english !

I bought this kit a while ago and have ordered some aftermarket parts (Real Model interior set, CPK armored cab, wheels for tractor & trailer, ...)

 

I've been impressed by Hobby Boss & Trumpy kits when I built this one : http://www.planetarmor.com/forums/showthread.php?t=6189

 

Keep the HET up !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Adam nieźle ci idzie. Weźmiesz go w środę - o ile będziesz?

 

Richard you can share progress with your model. It is always nice to see as many good models as possible.

 

Hi bazylms,

 

Sure I will ! But at the moment my job bars (nothing to do with drinking ) my building any kit unfortunately... Working in a bank dealing with stock markets is kind of tough at the moment...

 

But when I get to build the kit, I will share this with you, 4 sure.

 

Best regards,

 

Richard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.